Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Béééla #28 üzenetére

    "Na várj, a Kandón villamosmérnököt és nem informatikust képeznek"

    A Kandó csak az egyik kar, én 10 éve végeztem ott, és akkor még bizony nagyban képeztek műszaki informatikusokat (én is ezen a szakon végeztem), csak azt akkoriban Neumann János informatikai karnak hivták. De mind ez mind a Kandó ugyanúgy a BMF-hez tartozott, egy helyen volt a képzés, ugyanazok a tanárok.

    És sajnos az van/volt amit irtak, mivel villamosságtanhoz volt tanár, igy volt nekük mint leendő müszaki informatikusoknak heti kb. 8 óra villanytan ahol laboron nekünk infósoknak kökeményen áramköröket kellet összeraknunk meg valami hülye frameworkben szimulálni hogy hogyan müködik... Illetve mindent megtanitottak arról hogy müködtek a '80-as évek modemjei...
    Meg ehhez hasonlóan volt valami architekturák nevü tárgyunk is, ahol szintén kb. heti 4 órában tanultunk elméleti processzor tervezést (szintén kb. 20 évvel korábbi technológiát).

    Ehhez képest pedig volt kb. kéthetente 1x2 óra programozás és a 4 év alatt 1x telepítettünk windows 2000-et és kb. ez volt a csúcs... (mindez ~2006 környékén).
    Mondanom sem kell az itt tanultakból mennyit hasznosítottam később...

    Persze azóta lehet változott a helyzet, de akkoriban ez volt. Na nem azért, én nem bántam meg hogy oda jártam mert jó tanáraink voltak és a kollégiumban eszement mennyiségü tudást lehetett felszedni ami később nagyon jól jött.

Új hozzászólás Aktív témák