Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Segond, szerencsére az AdBlock Plus mellett van pár alternatíva...

    @fiATHaLON: Én most Adblock Edge-et és uBlock Origin-t használok, de ott van az Adguard is például.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stutga #7 üzenetére

    Nem igazán értelmezhető, amit írsz. Az "Acceptable Ads" programban részt vevő adblockerek (ha jól tudom két ilyen van, az Adblock és az Adblock Plus) egy lyukat nyitnak, amelyen keresztül az általuk nem zavarónak tekintett reklámokat átengedik a szűrőn.

    Ha nem akarsz ezzel szenvedni, felrakod az uBlock Origint például, és problem solved...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz VoidXs #33 üzenetére

    Amúgy ott van még az eredeti AdBlock. A Plus egy béna klón.

    Lent már írtam. Az AdBlock is tagja az "Acceptable Ads" kezdeményezésnek. Szóval ugyan az pepitában, mint az AdBlock Plus...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz haxiboy #114 üzenetére

    Magával az OS-el meg semmi probléma nincs...

    Óóóó.... Bár oszthatnám a véleményed. Tavaly ősszel egy Win10 frissítés miatt az Edge lett az alapértelmezett társítása a .PDF fájloknak. Elég mókás volt olyan helyen, ahol PDF-ekben mennek a szerződések és a számlák (aláírás, szignózás, stb. - amit egy Adobe PDF viewerrel megcsinálsz, de Edge-ben a mai napig nem tudsz). Persze átlag júzernek nem fél perc, amíg megtalálja hol is tudná visszaállítani.

    Ez csak egy az elmúlt bő egy év tapasztalataiból, amiből azt mondom, hogy a Win10-re csak és kizárólag akkor éri meg áttérni, ha kihasználod a Dx12-őt. Semmi más értelmes indokot nem látok rá amúgy... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz haxiboy #116 üzenetére

    Gyorsabb?

    Miben? Észrevehető különbség alapvetően nincs a Win8.1-hez képest.

    Letisztultabb?

    A Win7 letisztult volt, például minden beállítás egy helyen volt, a vezérlőpult alatt. Most van vezérlőpult és van gépház. A Win8 óta...

    Megbízhatóbb?

    Nekem a Win7 óta max. tuning miatt sikerült kék halált látnom. Munkahelyi gépeken meg olyan nem volt. Szóval már a Win7 is elég megbízható volt.

    Ez nem az OS-t minősíti hanem az informatikai oktatás teljes hiányát.

    Az, hogy a Win10 egy frissítés után fogta magát, és a fájlokhoz kiosztott alkalmazásokat átrendezte önkényesen? Megcsinálta ezt a médiafájlokkal és többek között a .PDF-ekkel is.
    Én ilyesmivel a Win10 alatt találkoztam először. Pedig anno Win3.1 óta használom munkára a picipuha szoftvereit...

    W10-nél felhasználóbarátabb és hülyebiztosabb OS-t nem tudok mondani.

    Megbocsáss, de itt elnevettem magam. Én ugyan rühellem az Apple cuccait, de ez a kijelentés mondjuk megáll az OSX-re vagy az iOS-re. Az tényleg felhasználóbarát és hülyebiztos.

    De a Windows? :U

    Nem csak a DX12 a húzóerő szerintem, átlagos használat mellett is jobb.

    Még egyszer: miben?
    Olyan emberekkel beszélgetek, dolgozok, akik Win7 és Win8-ról álltak át Win10-re. A többség rühelli.

    Nagymamámnak 2 nap alatt sikerült megszoknia, pedig ő közel 70 éves, Abev, Skype, Néhány Zuma szerű játékon kívül nem használja semmire.

    Magyarul nem használja úgy igazából semmire, egy Win7 alatt is tökéletesen ellenne, sőt, lehet fel se tűnne neki a különbség.

    Ellenben aki dolgozna vele, az nap-mint-nap találkozik mindenféle marhasággal... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz haxiboy #121 üzenetére

    Ha reinstallt nyomsz akkor is alapértelmezettre visszaáll minden.

    Ellenben semmi sem figyelmeztet arra, hogy hoppá, most egy windows frissítés (nem reinstall!) miatt megváltoznak a fájlokhoz rendelt alkalmazások...

    Ha ez a legnagyobb probléma akkor sajnálni tudlak

    Nekem nem probléma, én eddig is elleneztem a Win10 céges alkalmazását.
    Most már csak igazat adni tudnak ebben, a tapasztalatok után...

    Céges környezetben házirend alapon lehet állítani az alapértelmezést nem?

    Mármint ahol van Active Directory és persze mindenek előtt egy Windows Server / Domain.
    KKV-s környezetben viszont felesleges több százezer forintot kiadni valamiért, amire alapvetően nincs szükség. Fájlszerver feladatokat egy NAS töredékáron kiszolgál, a hálózatkezelést egy jobb routerrel el lehet intézni...

    Amúgy meg egyszer kell beállítani mindent, de azért néha nem árt ránézni mert az user telepít össze-vissza ami neki épp kell aztán pislog ha valami nem megy.

    Itt nem erről volt szó. Én egy példát hoztam fel arra, amikor a júzereknek konkrétan semmi köze nem volt az egészhez, hanem egy kutyaközönséges frissítés után az überhulladék Edge lett bepárosítva a PDF fájlokhoz. Figyelmeztetés, kérdés nélkül. Ez a Microsoft hibája, egyszerűsítve az OS hibája, és nem a júzereké.

    Szó se volt arról, hogy a júzerek bármit is telepítgetnének, nem tudom ezt hogy sikerült idekeverned...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák