Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #51736960

    törölt tag

    válasz sirály12 #4 üzenetére

    pont erre gondoltam, ha a melóban mindenki megkapná hirtelen a win8-at, egy hét alatt a földbe állna a cég...

  • HaJózsi

    aktív tag

    válasz sirály12 #4 üzenetére

    Rendben, szia! :U
    Édesanyám fogászaton dolgozik és 8.1 van a notin amit használ. És neki, a tényleg nulla ismerettel rendelkező felhasználónak, soha egy rossz szava nem volt a rendszerre..

    'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

  • DS39

    nagyúr

    válasz sirály12 #4 üzenetére

    +1

    ha csak szórakozásra kell, tök jók a csempék. igazából a munkát az lassítja, vagy bosszantja a felhasználót, hogy egy képet, egy pdf fájlt, az alapértelmezett modern ui-s cuccban nyit meg, ahol minden plusz funkció a charm bar-ban érhető el, mert full screen only, így mindent át kell állítgatni hogy Adobe Reader, Windows Fényképnézegető (ami a 7-esben is van) stb.

    de amúgy tök mindegy mit újítanak még ezen, egy dolog lenne a legfontosabb: OPCIONALITÁS !
    ki és be kapcsolható legyen, a modern felület, vagy akár ez a start menü, mert van akinek ez, van akinek az kell.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz sirály12 #21 üzenetére

    Már ne haragudj, de miért nagy szó egy multinál dolgozni? Egy kisebb cégnél jóval többfajta munkát végez egy ember egy gépen, mint egy szaros multinál, ahol minden és mindenki specializálva van.

    Nekem személy szerint abszolút bejön a Metro, nem azt mondom, hogy mindenben jobb, mint a régi (pl. én sem szeretem a teljes képernyős alkalmazásokat, de legalább már jóval könnyebb kezelni őket, mint eddig), viszont nekem otthon HTPC-re, játékos gépre, melós gépre szintén tökéletes. Megy a sok rinya, mint az összes átállásnál, ennyi az egész. Én ott tartok, hogy jóval kevesebb problémám volt a 7 -> 8 átállásnál, mint az XP -> 7 átállásnál.

    #33:
    ERP-t egyszer megnyitod, kész. Excelben lehet többen használni egy táblázatot, nem kell megnyitni, becsukni őket.
    Azt meg bemesélni ne próbáld, hogy 20-25 programot használtok egyszerre.

    Live Tile-t nem csak időjáráshoz, meg árfolyamokhoz lehet készíteni, hanem akármihez. Vagy csak a fikázás megy?

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz sirály12 #63 üzenetére

    És ez miért probléma csempés rendszer mellett, áruld már el? Mi köze egyáltalán a csempéknek ahhoz, hogy hány ablak van nyitva? Hülye kifogás a négyzeten ez már.

    (#66) VIC20: Nem én mondtam, hogy "minden oprendszer váltás visszaveti a produktivitást".

    Mintha ez hatalmas probléma lenne. Menjünk vissza a kőbaltáig, hiszen azt már mindenki ismeri? Komolyan mondom, itt mindenki úgy csinál, mintha 2 évvel a nyugdíj előtt állna és azt mondaná, hogy 20 évig működött így, akkor miért ne működne tovább is így? Nevetséges.

    [ Szerkesztve ]

  • azopi74

    addikt

    válasz sirály12 #63 üzenetére

    Én már csak azt nem értem, hogy annak, hogy mi az összefüggés az ERP rendszeretekben telepített modulok száma és a Metro között :) És hogyan "nyitod meg" és "zárod be" a modulokat naponta sokszor ? :)

    OFF: Egyébként összesen van 21 modulja az SAP ERP-nek, és ebben aztán tényleg minden sz*r benne van ON:

  • azopi74

    addikt

    válasz sirály12 #70 üzenetére

    A munkánkhoz egy egyszerű tálca kell, az asztalon 20-30 ikon

    Na az aztán roppant produktív tud lenni :D Miért nem inkább 100? Akkor már inkább a metro-s start screen :)
    Pont az ilyen desktop-ot telehányóknak találta ki a metro felületet a Microsoft, ott legalább némi rendszert lehet vinni a dolgokba.
    Bár van az asztalra is külső stardock-os alkalmazás (fences) , amivel kulturált környezetet lehet desktopon is kialakítani.

    "ritkán használt progiknak meg strat menü. (néhány proginak a neve olyan, hogy más másnapra elfelejti az ember, na arra keress rá!)"

    Ne haragudj, de ez nekem nagyon nem hangzik életszerűnek.
    Tehát te ritkán, de azért napi rendszerességgel használsz olyan programokat a céges PC-den, amiknek másnapra elfelejted a nevét is? Hány program van nálad telepítve a munkahelyen? Mi a munkád, szoftvertesztelő vagy, és egyszerre 40-50 projekten dolgozol? Vagy mi? :)

  • azopi74

    addikt

    válasz sirály12 #76 üzenetére

    "Annyira erőlteted, tudom, hogy neked bejön, de ez nem mindenkinél van így! :P"

    Tévedés, nekem pont, hogy nem jön be, nem is nagyon használom desktopon, csak ha valamiért nagyon muszáj (bár nem is zavar különösebben). Még azt a néhány Metros appot is, amit desktopon használok, a taskbarra szúrtam le, és onnan indítom, desktop felületről. Természetesen ablakban, ModernMix-szel, az asztalon maradva (na az ablakban való futtatás lehetősége viszont sokkal fontosabb lenne, inkább erre kéne a Microsoftnak koncentrálnia, nem a hülye start menüre, mert a stardock féle ModernMix eléggé bugos, és sok app-pal teljesen inkompatibilis)

    Azoknak viszont, akik úgyis az asztalról indítgatják a programokat, bejöhet, mert annál viszont sokkal kulturáltabb megoldás :)

    Ami a programokat illeti: az emberek 99,99 munkahelyen használ rendszeresen (értsd napi rendszerességgel) maximum 10 alkalmazást. (nehogy már az SAP x-ezer tranzakcióját külön alkalmazásnak nevezd, és külön ikonnal akard indítani ahelyet hogy az SAP menüből indítanád :) ) Ezeket vígan le lehet pinnelni a taskbarra.
    A ritkán, de azért néhanapján használt programokat kitűzöd a start screenre, az összes soha nem használt vackot meg eléred az Apps View-ban, ha tényleg lövésed sincs, hogy mit keresel :)
    Ez utóbbi ugyanúgy két mozdulat, mint a start menüben böngészni (és szerintem ergonomikusabb is) Az egyetlen hátrány sajnos itt is az, hogy ehhez el kell hagyni az asztalt, és teljes képernyős metro-s nézetbe kell váltani, de erre remélem, hamarosan megoldás születik.
    De ha meg egyik megoldás sem tetszik neked, akkor a desktop ikonokkal való telehányása, mint opció továbbra is adott Windows 8 alatt is :)

  • MongolZ

    addikt

    válasz sirály12 #73 üzenetére

    Hidd el, tudom milyen egy új rendszert bevezetni (legyen az akármilyen rendszer), nincs olyan kifogás, indok, amivel ne találkoztam volna már. Tanítottam be zöldfülűtől kezdve 1 évvel a nyugdíj előtt állóig mindenkit, sőt, a kritikus okostojás 30-40 kategóriát is - ennél rosszabb nincs, hiába mondja az ember nekik, hogy ember, 8. éve (!!!) dolgozunk ezen, hidd el, alaposan átgondoltuk, csak ismétlik a hülyeségeiket (egy új ERP rendszerről van szó).

    Ettől függetlenül tudom, hogy vannak olyan cégek, emberek, akiknek tökéletesen megfelel a 7, de őket senki sem kötelezi a 8-ra váltásra.

    Az, hogy neked nem tetszik, nem látod értelmét, az csak egy dolog. Én a munkám során sokszor tudom használni (főleg az általam készített Live Tile-ok miatt mind W8, mind WP alatt).

    Munkára elhiszem, hogy jelenleg nem látják a cégek értelmét a váltásnak, ettől függetlenül az ötlet nem sz*r, csak te nem látod benne a fantáziát.

Új hozzászólás Aktív témák