Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #12 üzenetére

    Az iPhone már 3 éve piacon van és még mindig töretlen ez a lelkesedés, a Nokia melyik modellje tud hasonló lelkesedést kiváltani a felhasználóiból?

    Hát az elmúlt 10+ évben te merre jártál? :DDD Valószínűleg azért jelenti a mai napig sok embernek a mobiltelefont a Nokia, mert megbízhatatlanok, és szolgáltatás ügyileg is semmit és soha nem tettek le az asztalra :U

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #17 üzenetére

    Azért ne keverjük már az smartfone-okat és a iphone-t, pláne nem a nyílt, átjárható s60-at az apple rendszerével. Amúgy lehet még hinnék is neked, de akkor eszembe jutnak dolgok. Bluetooth támogatás, jailbreak, plussz a korlátozások.
    Az elmúlt 4-5 évben volt nokiám, tudom miről beszélek ;)

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #31 üzenetére

    #22:
    Az iphone rendszerét használja más gyártó? Nem. Az s60-at? Igen. Vannak programok amik mindegyiken futnak? Igen. Akkor kérdezem én: mit jelent neked az átjárhatóság?
    Smartphone nekem olyan mobilt jelent aminek hozzáférhetek kódból az erőforrásaihoz, többé kevésbé szabadon használhatom is azokat. Na már most a szifon sandbox rendszere ettől elég messze van. Nekem nem smart egy olyan kütyü aminek nem érem el a belső tárhelyét.

    #30:
    Gondolom egy típusra vetítetted az eladási statisztikákat, és nem szegmense :U

    #31:
    Hát ha licencet kap, akkor azt nem szívjóságból adják neki. A csend csak annyit jelent szerintem, hogy a sajtó nélkül tárgyalóasztalnál folytatják.

    #35:
    Ezzel így viszont egyet kell értenem :)

    [ Szerkesztve ]

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #37 üzenetére

    Gondolom az összes alkalmazás a cloud computing elvén a netre menti az adatait iPhone-on. Ekkora blődséget nem kéne írogatnod.
    Fogalmi zavarban nálad állhat fent, ha neked csak ez a cloud computing. Szerintem ez is csak korlátozás. Érdekes módon az egyik-másik olyan cég, ami híve ennek a technológiának, annak ellenére elérhetővé teszi a belső tárhelyet is :U
    Amúgy minden erőforráshoz nem férhetsz hozzá, mert akkor nem marad semmi a sandbox-on kívül. De gondolom ezt te is tudod ;] Ehhez viszont a dokumentáltságnak, és a fejlesztői környezet ingyenességének sincs semmi köze. Az hogy az iphone smartphone, csak szerinted igaz, a hozzáértő többség szerint csak félig.

    Típusra, de szegmens ügyileg sem nagyon vannak lemaradva.
    A Nokiának hány smart típusa van most forgalomba?

    Na hoppá, amint valami nem nem is úgy van, rögtön jön részedről a "de akkor"... :U

    A tárgyalásról meg annyit, hogy amint a Nokia megszellőztette a sajtó előtt a dolgot, rögtön utána csend is lett. Gondolom most már hajlandók leülni és érdemben tárgyalni.

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #39 üzenetére

    Számodra hihetetlen lesz, de egy s40-esen futó j2me progi is belső tárhelyre menti az adatokat, ennek ellenére egy annak a proginak nincs hozzáférése mindenhez a saját "homokozóján" kívül. Ez a sandbox.

    Az meg igencsak dicséretes, hogy csak a saját területükre írhatnak, így nem cseszik szét a rendszert, mint a Symbian és a WinMo.
    Egy next-next-finish divatmajom szemszögéből igen. Én inkább szeretem eldönteni, hogy szét akarom-e cseszni, vagy sem. Nem megbízható webes cuccoknál értem az előnyét ennek, de egy olyan rendszeren, amire én döntöm el mi megbízható, és kerüljön fel és mi nem, azon nem. Persze ez szubjektív vélemény.

    A megfogalmazásod értelmetlen.
    Nézz utána mi az a sandbox, gondolkodj kicsit, és utána olvasd el megint amit írtam.

    Aha, a hozzá nem értő kisebbség szerint inkább.
    A helyedben nem terjeszteném ezt a butaságot, mert kinevetnek.

    Maradjunk annyiban, hogy félig. Túl sok a korlátozás ahhoz, hogy teljesen az legyen.

    Ember, a Nokiának jelenleg kétszer nagyobb részesedése van a smartphone piacon, mint az Apple-nek ez igaz. Az Apple ezt 1 készülékkel érte el, a Nokia közel tucatnyival.
    Legyen 3 az az 1, de a lényegen nem változtat. Ki mondta az Apple-nek, hogy csak ennyi típusa legyen?
    Persze ha terméktámogatás témában én kezdenék el vagdalkozni azzal, hogy a Nokiának 30* annyi típust kell support-tal ellátnia mint az Apple-nek, akkor gondolom én lennék megint a hülye.
    Azért nincs igazad, mert mint említetted a Nokia a smart és felső kategóriában meg sem közelíti az Apple eladásait, ez viszont ellentétben van az ugyancsak általad belinkelt táblázattal. A kettő közül tehát az egyik biztos hamis :)

  • kokyt

    senior tag

    válasz Ulkesh #41 üzenetére

    Nem kifejezetten rendszer területhez, hanem pl más alkalmazáshoz, vagy annak területéhez. Sok eset van amikor ez jó tudna lenni. A rendszerbe való integrációról meg inkább ne is beszéljünk.

    Ez hülyeség!
    Egy alkalmazás telepítésénél max azt döntheted el, hogy next-et, vagy cancel-t nyomsz, azt nem, hogy mit rakjon fel és hogy hova.

    Meg persze azt, hogy fel akarom-e rakni. De ez szinte lényegtelen.

    Nagyszerű, és mi alapján döntöd el? Visszafejted a kódot installálás előtt? Ne röhögtess..
    Az alapján hogy van-e kék vagy citromsárga szín az ikonjában, de ha egyszerre a kettő akkor az nem kell.
    Hülye kérdéseket teszel fel. Elég intelligensnek tartom magam ahhoz, hogy ezt önállóan, saját belátásom szerint döntsem el, és vállalom is annak következményét. Nem a gyártót szidom ha valamit elqrok.

    Minek kellene több készülék, ha ezzel is sikeresek?
    Ha van egy működő gazdasági modelled, akkor miért változtatnál rajta? Főleg olyanra, ami a konkurensnél sem működik hatékonyan???

    Mondtam hogy változtasson? Miért is nem hatékony? Tudtommal még mindig vezető márka.

    A Nokiának nincs egyetlen smart eszköze, ami megközelítené az iPhone eladásait.
    A Nokiának közel tucatnyi modell kell ahhoz, hogy kétszer annyi készüléket adjon el, mint az Apple.

    El kellene fogadnod végre hogy 1-2 modell ide, tucat oda, ez éppen az eltérő üzleti modell miatt van. Éppen ezért nincs értelme egyesével összehasonlít a Nokia smart típuseladásokat egy olyan cégével, ami egy típust fejleszt.

    Az App Store-t nem kritizáltam, sem az üzleti modellt. Mind a kettő működik, és a store irányt is mutat. De költői túlzásokba még ne ess emiatt. Korai még eredményt hirdetned, egy olyan versenyben, ami még el sem kezdődött igazán, és ahol a bíró sem te vagy. Te már letetted a saját voksod, más is le fogja, de az maradjon az ő döntése.

Új hozzászólás Aktív témák