Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyépés #35 üzenetére

    Igen, és sajnos ez alapvetően nem a fejlesztő hibája, ez a management szemlélet. Más területeken is a piaci megfontolások rendre felülírják a józan észt, csak a szoftverbizniszben rettentő aránytalanul eltolódott ez.

    Amúgy a cikkhez szólva, nekem tetszett az írás, magam is a minimalizmus híve vagyok. Egy régi Celeron procis NUC-on dolgozom otthonról, igazából teljesen alkalmas napi szintű feladatokra (nálam főleg hálózati eszközök konfigurálása, szerver management és irodai dolgok futnak rajta). Játszani, médiát fogyasztani vagy tartalmat előállítani nyilván értelmetlen próbálkozás lenne rajta, de most már eljutottunk oda, hogy egy alacsony fogyasztású régebbi proci+SSD ad annyi teljesítményt, hogy használható a rendszer.

    A következő lépés nekem egy teljesen passzív mini gép lesz, ez az álmom mióta csak PC-vel foglalkozom (1992 óta), és ma már megvalósítható. Az aktív hűtés akárhogyan van megoldva mindig hangos, vagy idővel hangossá válik és rendszeres portalanítással és alkatrészcserével jár, ha azt akarom, hogy halk maradjon. Én is nézegettem ezeket a kis olcsó gépeket, jó volt valós gyakorlati infókat kapni róla.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák