Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #2019 üzenetére

    Használtad is már, vagy csak első blikkre gondolod így? :U

    1. A gyári tile-ok szinte tök ugyanúgy néznek ki, eltekintve egy kis primitív rajzocskától. Azt, hogy volt egy nem fogadott hívásod, van sms-ed vagy emailed, 3 tök ugyanolyan négyzet jelöli, amiben a színtelen-szagtalan számok kb. 0 figyelemfelkeltő hatással rendelkeznek. Én ezeket hónapokig nem tudtam megszokni.

    2. az animáló tile-ok szemfényvesztésnek éppenséggel jók, de hasznos tartalmat nem igazán hordoznak magukban, ellenben pont az interaktív felületnek köszönhetően baromira hátráltatja az embert a vibrálás, mintha folyamatosan bannerek fogadnának. Egyrészt a legtöbb esetben ez a valós idejű tartalom semmilyen hasznos infót nem hordoz magában, másrészt azokban az app-ekben, ahol nincs erre lehetőség, ott fölöslegesen foglalja a kijelzőn a helyet.

    3. vertikális görgetés: ez egy katasztrofális koncepció, "szkennelned" kell a szemeddel a tartalmakat folyamatosan, mert nem tudod ösztönösen, hogy a képernyő melyik részén mi található, hisz folyamatosan változik. Nem véletlen, hogy iOS-en az app-ek között nincs vertikális görgetés. Tile-oknál és app-eknél is így van.

    Ez így elméletben nagyon szép, hogy interaktív, meg valós információ, de erre való az értesítési rendszer. Minden más esetben a felület változása csupán egy hátráltató, zavaró dolog, hisz a beidegződéseket akadályozza.

    Mikor az ember kipróbálja, lenyűgözi, hogy milyen futurisztikus, fasza felület, és milyen elavult hozzá képest az iOS. (Én is így voltam vele, vettem is egy omnia 7-et). Két hónap után ment is a levesbe az interaktív felületével együtt, amit percekig kellett bogarásznom, böngésznem, miközben iPhone-on már rég tudtam, hogy van-e új sms-em, mulasztott hívásom, és a pillanat töredéke alatt a kívánt alkalmazásban voltam. A WP7 felülete úgy ahogy van egy elb*szott koncepció. A homescreen persze nagyon szép, tartalmas, interaktív. Pont ezért telik minden 10x annyi időbe, mint iOS-en. (Vagy ha nem, akkor nagyon figyelni kell, ez pedig iszonyat zavaró egy idő után.)

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák