Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz joey04 #51 üzenetére

    Nekem egy 6. generációs ipad van és hozzá apple pencil. SD kártyáról szoktam felmásolni képet, és a lighroomban tök szépen szerkeszthető. Már elavultnak számító kombináción is működőképes, pár tucat fotót meg át bírok másolni lassú sebességgel is.
    Profi munkára nem tudom hányan használnak akár ipad pro -t . Az aki folyton utazik, és mondjuk menet közben akar fotókat szerkeszteni/válogatni még el tudom képzelni, vagy akik rajzolnak a gépen. De azt el nem tudom képzelni, hogy mondjuk valaki napi szinten mindig ezen vágjon, szerkesszen. Az OS rajta sajnos direkt ki van herélve hiába az M1/M2 benne.

    May the Force be with you!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz joey04 #51 üzenetére

    Az iPad Pro-ra rá tudod dugni az USB hubot, abba kártyaolvasó meg egy 2 TB-os SSD és tudod backupolni utazás közben a fotóidat, meg néhányat megszerkesztesz belőle Instagramra ha kedved szottyan rá. Azt hiszem ehhez egy iPad Pro ágyúval verébre kategória, miközben ha lenne rendes USB port az alapmodellen, az is tudná ezt (bőven-bőven-bőven). :) Így kell egy 0,002 dolláros alkatrésszel elérni, hogy az ember valami drágább kütyüt vegyen a valódi igényeinél és egy fórumon megmagyarázzák neki, hogy ez tulajdonképpen az ő saját érdekében történt (nem rád gondolod ezzel a mondattal, ezeket a vitákat lefolytattam már korábban).

    Ez már a korábbi áron is nevetséges volt, de kettőszáz és hatvan darab ezresért kifejezetten kínosan fest a 22 éve megjelent USB 2.0 szabvány. :)

    Nálam végül asztali gép + iPad helyett lett egyetlen M1 MacBook (már meglévő asztali monitorral), ez jobb kompromisszumnak tűnt, mint közel négy kilót költeni csak egy iPad-re (akkor még) 130-160 ezer helyett, hogy (nekem) egyetlen lényegi előnyként a normális USB portot adja.

    hashtag happycustomer

Új hozzászólás Aktív témák