Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Race-Face

    tag

    az a szerencse, hogy a hozzászólásokból tisztán látszik, hogy ki az, aki macintosht még csak tévében látodd :)

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz moonman #28 üzenetére

    Na ja. A szoftver. Adott feladatra windows alatt van mondjuk 1000 szoftver, ebből 950 használhatatlan, 40 fizetős, 10 meg ingyenes és használható. OsX alatt mondjuk van ugyanarra a feladatra 50 szoftver, abból 35 szar, 10 fizetős, 5 meg ingyenes és jó. Az a szabadság, hogy nagyobb rakásból kell kiválasztani az alig több használhatót? Arról nem is beszélve, hogy a windows júzer épp ezzel a próbálgatással vágja tönkre az óperenciás rendszerét, mint korábban kiderült, az "ész nélkül telepítgető" júzer a problémák okozója. Akkor most mire is jó az a fene nagy "szabadság"?
    Mellesleg én otthoni gépnek használok macintosht. Nem azért, mert apple-hívő vagyok. A munkahelyemen vannak macintoshok, eleinte idegenkedtem tőlük. Ez még '99-ben volt, Os9 és win98 korában. Mondjuk az Os9 nem nyűgözött le, de a win98 se :) Aztán jött az OsX, eleinte bugosan, de ugyebár az XP se volt eleinte százas... viszont az OsX szépen lassan ellépett az XP mellett. Talán 2005-ben vettem egy G4-es használt macet otthonra, gondoltam, ha nem jön be otthoni használatra, kis bukóval ki tudok szállni. Bejött. 2006-ban upgrade iMac c2d, azóta az van itthon. Sose volt semmi problémám abból, hogy mac-et használok, minden feladatra találok rendesen működő szoftvert (filmek, lossless zene, stb.), nem tudom, mi az, amit lenyelet velem az apple, és én hülye még bólogatok is, hogy élvezem.
    Mint mondtam, nem vagyok Apple fan. Cimbimet minden áron próbáltam lebeszélni az iPhone-ról, nem sikerült. Délután felhívott, hogy van egy eladó iPhone-ja :)

    Munkahelyemen most kaptam egy dell gépet, Vistával. Miután a ctp levilágító ppd-jét nem sikerült működésre bírni, a gyártó pedig "tud a hibáról", éltem az XP downgrade joggal.

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz negyedes #50 üzenetére

    ahagyszor szoba jon a mac es nemtetszesunket fejezuk ki akkor maris itt van egy machivo es oltja a nepet a sok ficsorrrrol.
    Nem érzem magam megszólítva, de válaszolok :D
    A legnagyobb problémátok (ha már általánosítasz, én is azt teszem egy kicsit), hogy egy egyszerű, magyar nyelvű szöveget nem tudtok értelmezni. A cikk arról szólt, hogy az Apple ajánlja a víruskergető telepítését. Mellesleg víruskergető eddig is volt OsX-re (meg Os9-re, ott még érdemes is volt használni), csak az Apple eddig azt mondta, felesleges. Most azt mondja, ártani nem árt. Ettől az még tény marad, hogy egyelőre nincs OsX alatt fertőzni képes, károkozó vírus/féreg/akármi.
    Én az elmúlt 6-7 évben sosem használtam vírusírtót OsX alatt, mégse lettek megmagyarázhatatlan felugró ablakaim, rendszerlassulásaim, és nyugodtan feltelepíthettem néhány programot kipróbálni, ha nem tetszett, letöröltem, nem kellett a maradványait írtani sehonnan, stb.
    És még valami. Lehet, hogy az oviból nem úgy tűnik, de a normális dolog az, ha valaki azért vesz megvalamit, azért használja, mert az jó, nem pedig azért mondja valamiről, hogy jó, mert neki az van. Talán a mac használók se azért mondják, hogy jó a mac, mert nekik az van, hanem azért vettek mac-et, mert tetszett nekik. Nem hiszem, hogy mindenki a saját pénze ellensége, és inkább megveszi a hulladékot jó drágán, csak azért, hogy elmondhassa, neki alma van a gépén.
    Szó se róla, csinál az apple is hülyeségeket, a macbook nálam úgy ahogy van, megbúk, ne vicceljünk már, combo drive 2008-ban? Kicsit nincsenek a helyükön az árak a notebook fronton, de a többi gépnél rendben vannak.

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz #06658560 #66 üzenetére

    Nem rad ertettem konkretan, csak altalanos jelenseg, hogy amikor valami OSX-MAC hiba baromsag elokerul, es ezt velemenyezzuk, akkor egybol kell minimum egy ember, aki mint szent tehenet, egyhazat, vallast fanatikusan vedi a termeket.
    Az azért érdekelne, hogy konkrétan ebben a topicban hol jött elő a fanatikus Apple-hívő, aki szembeszállt az ártatlan és rosszindulattól mentes véleménynyilvánítókkal :D

    Én megfordítanám kicsit. Amint van egy Apple-hír, rögtön jön egy rakás ember, aki feladatának érzi, hogy porba zúzza az összes Apple terméket és azok használóját.
    És erre van is példa ebben a topicban. Ellentétben az általad mondottakkal... :P

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz cucka #71 üzenetére

    Azt pedig nem hiszem, hogy beszélhetünk-e arról, hogy milyen igényei vannak az átlag mac felhasználónak. A mostani mac számítógép paletta pont hogy arról szól, hogy ne legyenek igényeid, mert nincs választási lehetőséged. Ha például nincs fél milliód notebook-ra, akkor 1, azaz egy típusú notebook közül választhatsz.

    Az Apple pont azt a piaci szegmesnt akarja lefedni, amire más gyártók még nem találtak rá. Asztali gépnek iMac, más gyártónál nincs ilyen modell. Na jó, próbálkoznak. Drágábban, csúnyábbat... nem alternatíva. Asztali gép2: mac mini. Mióta megjelent, számtalan utánzata látott napvilágot. Nem mondanám, hogy olcsóbban, jobbak...
    iMac: 4 féle modell, 2-2 féle 20" és 24" modell, más-más felszereltségi szinttel. Nem mondanám, hogy nem lehet választani.
    Mac mini: ebből két féle van.

    MacBook: van még a "régi" fehér Macbook 1 modellel, valamint az új, egyetlen alu tömbből kifaragott változat két felszereltséggel. Ez összesen 3 MacBook modell.

    MacBook Proból 4 modell, a régi 1 változata még kapható, valamint 3 féle új, egy alu tömbből... blablabla

    Igen, valóban, lehetne mondjuk 100 féle verzió is. Vagy 1000. De azért ne mondjuk már, hogy nincs választék :D

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz FTeR #77 üzenetére

    bármelyik nem alma gyártónak jóval nagyobb kínálata van és akkor az még csak egy a sokból.
    Azt írta, hogy csak 1, azaz 1 modell van. Erre írtam, hogy nem.

    ne haragudj meg, de en itt egy combo driveos macbookot sem latok
    Nem haragszom. A combo drive a kb. 1 hónapja történt frissítéssel kopott ki a macbookból, a legkisebb mac minit meg még mindig azzal szerelik.
    Szóval a macbook - 2008 - combo drive kijelentésem igaz ;)

    Kelj fel és járjunk!

  • Race-Face

    tag

    válasz Scalpel #159 üzenetére

    Az egy darab alu tömbből esztergálták szöveget ugye nem veszed be? Max egy alu tömb jut egy egész egymilliós sorozatra... Tudod, hogy mi pénzbe kerülne minden gép borítását CNC-vel külön esztergálni? Atyaúristen! Méghogy az Apple markatingje nem etet meg mindent... :Y :W

    Ki mondta, hogy esztergálták? Látszik rajtad, hogy értesz hozzá, ha egyáltalán szóba került nálad az esztergálás :D Taníts, mester!
    De az is lehet, hogy túl sokat verted a fejed a falba, és egy kicsit... hmmm... ááá... mindegy.
    Mellesleg gépgyártás-technológus vagyok eredetileg. A jelek szerint sokkal jobban el tudom képzelni, hogy mennyi munka egy ilyet forgácsolással megcsinálni.

    No, megyek, olvasok egy kis Apple marketingdumát :D

    Kelj fel és járjunk!

Új hozzászólás Aktív témák