Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    na látom, kis zavar van itt a CD-írás körül. természetesen lehet userként is CD-t írni XP-n, a beépített programokkal: intéző, Media Player, Movie Maker, stb.

    a probléma abból adódik, hogy ha egy külső alkalmazás próbálja használni a CD-írásra való API-t, ezt tiltja a Windows. egyetlen registry-érték átbillentésével megoldható - ezt teszi egyébként a Nero BurnRights is, szóval ha ezt beállítottuk, az az összes 3rd party CD-író programra hatással lesz.

    ami a jogosultságokat illeti: beépített eszközök tehát működnek, ha pedig külső programmal akarunk írni, akkor eleve eljutottunk oda, hogy feltelepítettük, tehát van jogunk, vagy tudunk adni standard usernek is. nem latom a problémát.

    egyébként ez a telepítés után vírusellenőrzök, meg adatbázist frissítek, meg spyware-t keresek... bullshit. kb. két hónapja telepítettem egy Vistát egy kollégám új laptopjára, fél óra alatt fent volt a rendszer driverekkel, mindennel (HP image), már csak a néhány programját kellett feldobni és már kész is volt. direkt nem tettem fel antivírust meg ilyen szarokat, neki fel sem tűnt. azóta kétszer járt bent, ekkor mindig ránéztem a gépre és rá is kérdeztem, semmi baja. standard user és ésszel használat. ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák