Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz JetiRulez #26 üzenetére

    Áh, ennél van sokkal sokkal rosszabb nap is. Meg persze könnyebb is.
    Tényleg csak egy átlagos napot írtam le, egy olyat, amiből talán lehet érezni, mire is gondolok "mindennapi stressz" alatt.
    Mert régebben írtam egy blogot ezen a címen. Csakhát túl nyers volt, és sajnos köszönhetően a PH! népszerűségének túl egyszerűen kereshető a google-ben. Ezért inkább töröltettem.

    A különbséget szerettem volna érzékeltetni az iskolás időszak és a munkás időszak között.
    Elvégre a munkahelyen azért vagy ott Te ahol vagy, mert Te értesz ahhoz amit csinálsz. A többiek, főnökök és ügyfelek is tőled várják a megoldást. Ha Te nem tudod akkor más sem. Nem lehet azt mondani, hogy bocs ma nem készültem, vagy hogy nem tudom. Egy egyessel nem lesz elintézve a dolog. Aztán ha nem felesz meg pillanatok alatt kirúgnak, elvégre a mai világban 25 másik áll sorba a Te állásodra pályázva.

    Mindez megfejelve azzal, hogy pár hete / hónapja különköltöztünk barátnőmmel. Ergo a munka végeztével nem telik el a nap. Még rengeteg feladat van késő estig. Persze ezeket se részleteztem.

    Azért külön írást nem ér meg a dolog. Mivel minden melós sorstárs tapasztalja mindezt a mindennapokban. Csupán a bejegyzés írója kedvéért részleteztem egy napomat. :)

    Amúgy vasárnap este van. És már kezd járni az agyam, hogy vajon a holnapi nap hogy is alakul majd. És nem csak munka téren. Pl fel akarok menni a főnökömhöz szabit kérni. Van még 5 napom a karácsonyon kívül. Valamikor ki szeretném venni. Na de ez sem egyszerű. Ha sok meló van akkor nem mehetek el. Ha a helyettesem nem ér rá, akkor szintén nem.
    Ja és akkor még meg sem említettem, hogy a suliban vannak szünetek. Őszi, téli, tavaszi és persze a nyári szünet. Ha az ember melózik, akkor már csak a szabadsága van, amit kivehet. Ráadásul a törvény szerint a szabadság 70- vagy 75%-ról a munkáltató dönthet. Vagyis a szabid nagy részéről a főnököd dönthet, hogy mikor veheted ki. Nincs 1-2 hetes őszi, tavaszi szünet, nincs 3 hónapos nyári szünet se. És így tovább... :) Csak az a 20 nap szabi, amiből 6-ot el kell tenni a karácsonyi két ünnep közötti időre.
    Szal ez van. :)

Új hozzászólás Aktív témák