Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zé.

    tag

    válasz Parallaxis #31 üzenetére

    Az alvási apnoe figyelését tudja a Withings Scanwatch, amit a CES-en mutatott be a francia vállalat. Nem csak szimplán méri az alvásidőt, hanem képes érzékelni az alvási apnoét is, amely egy súlyos alvászavar, számos következménnyel. Hibrid óra, többféle változatban érhető el és zafír üveg védi, akár 1 hónapig is használható egyetlen feltöltéssel.
    [link] [link]

  • kalimist

    aktív tag

    válasz Parallaxis #31 üzenetére

    Dehogynem figyelik.Poliszomnográfia: "Segítségével az alvásszakértő orvosok képesek az alvás-ébrenlét ritmusát összetett élettani folyamatok együttes elemezésével vizsgálni. Ezek a szívverés (EKG), az agyi elektromos tevékenység (EEG), a szemmozgás (EOG), az izomtónus (EMG), a szívfrekvencia, a véroxigén szaturáció, a légáramlás és a légzési erőfeszítés, a horkolás." Egyébként pedig tegyünk az egészséges alvásért: ne együnk lefekvés előtt; ne igyunk alkoholt lefekvés előtt; a hálószobánkban sötét és csend legyen; próbájunk mindig ugyanabban az időben lefeküdni; rendszeres testmozgás; súlykontroll. Probléma esetén be lehet feküdni megfigyelésre, többet érsz azzal, mint bármilyen órával.

    (#47) hogabesz: Ez is csak külsőleg hajaz az Apple Watchra (mint a Xiaomi koppintása), belül viszont a hardver elavult a software meg közelében sincs a WatchOS-hez

  • lolal

    senior tag

    válasz Parallaxis #58 üzenetére

    Hagyjad, egyesével végig akartam menni a baromságain de rájöttem se időm, se energiám, hogy ezzel a trollal foglalkozzak.

    De egy-két példát írok neki...
    -Notch/Kávamentesség: Az összes gyártó azért kezdett el notchot varázsolni a készülékeire mert 2017 ben az iPhone X ezt behozta, és ez lett a "menő". Tegyük hozzá, hogy a notch "szenzorsziget" létjogosultsága az androidos gyártóktól eltérően itt nagyon is valós és hasznos, nem véletlen szenzorsziget a neve.... ugyanis tényleges funkciója van a 3D-s arcfelismerés végett. Droid fronton csak a Huawei Mate 30Pro és a régebbi testvére Mate 20 Pro tud 3D-s arcfelismerést... ja hogy mindegyik késöbb jött ki... ja hogy mégis az Apple volt ebben az első... ja...igen újabb szánalmas mellébeszélés tőled...de ne zavarjon...aztán mindegyik gyártó ezt majmolta, de ott nem volt funkciójuk a 2D-s megbízhatatlan arcfelismerés végett. A kávamentes kijelző meg itt jött be elsőnek pont a notchal 2017 ben... nesze megint tévedtél.

    -IP.... védelem iPhone 7 óta van... és az 201... tény, hogy más gyártók már hamarabb hozták pl: Sony, de senki más nem volt erre akkortájt még rágerjedve tömegesen.

    Rendszer szintű sötét mód: Ja, hogy Droidon a 10 es hozta el, ja iPhonén meg az iOS 13 de az úgy is működik ahogy kell.... ja ez egy időben volt...nesze már megint kretén vagy

    De többet nem írok vicc amiket felhozol, illetve szánalmas is egyben. Apple hater kisfiú. Én nem vagyok fun, tény hogy van amiben más gyártó előrébb jár... de ne beszélj mér nettó hülyeségeket.

    Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

  • gzbotii

    veterán

    válasz Parallaxis #86 üzenetére

    iPhone 3GS - iPhone 7 vonalon csak 6-os széria nem volt. iPad 2 és iPad Mini 2 újonnan. Jelenleg is céges Macem van. Nem rossz, de nem érzem azt a felárat, amit sokszor elkérnek.

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Parallaxis #86 üzenetére

    Értelmező olvasással fuss neki még egyszer. 1) Engedd meg, higy az orbitális notch-ot orbitális notch-nak tartsam anélkül, hogy demagóg kritériumodnak megfelelnék.
    2) Hasonló téma a közismerten torzítottan drága európai Apple-árazás, súlyosbítva azzal, hogy átlagfizetésünk töredéke a gazdagabb államoknak, ezért nagyobb adag marketing-, és önagymosás kell az ezen való túllépéshez. Mi köze ennek a tulajdonláshoz?
    Használtam, páromnak volt, céges környezetben máig gáz a Mac, stb., stb.
    Szerintem neked is számos megalapozottnak tartott véleményed van olyan dolgokról, amiket nem birtokolsz, vagy birtokoltál soha ;)

    [ Szerkesztve ]

  • hogabesz

    aktív tag

    válasz Parallaxis #96 üzenetére

    Mitől jobb megoldás a noccs mint a lyukasztás?

    "az Apple megoldása adott céllal jött létre (szenzorok), míg a droidos gyártók csupán divathóbortból"

    A Mate 20/30 Pro esetében miért "divathóbortabb" a noccs, mint egy iPhone esetében?

  • sxxorp

    őstag

    válasz Parallaxis #96 üzenetére

    Butaság a véleményed, hiszen szubjektív véleményem egy nagyrészt design-elemről (is), nem igazán tárgya racionális érveknek. Nem szorul arra a megerősítésre sem, hogy a piac túlnyomó része elítéli a széles notch esztétikai jellemzőit, praktikusságát (röviden: ronda, és jobbára haszontalan, akkor inkább káva)
    Számomra(!): Apple-notch < hagyományos káva < lyukasztott < csepp-notch < kávamentes
    2. Engem nem zavar senkinek a marketingje, blokkolom (net), kerülöm (nincs TV-m). Nem volt Huawei-em, Samsung-om soha. Ez a marginális, kicsi ország legtöbbször nem igazán éri meg a beruházást, de Apple szempontból nem is kell, hiszen a világszintű beszivárgott ide is. Státusszimbólum mivolta pedig nagyjából önjáróvá tette a jelenséget. Egy ideig.
    3. Ár: van, aki felzárkózott, van, aki nem, még mindig van választási lehetőség. Nem kötelező csúcskészüléket venni, évről évre lejjebb kerül az a küszöb, hogy melyik kategória ad egy átlagfelhasználónak javarészt kompromisszummentes élményt. Egy biztos ár/érték arányban van jobb ajánlat, mint az Apple-é. A piac mögött járó Apple fejlesztési költségeit emlegetni elég visszás, de a szomszédos kinai gyártósoron végzett termelésre hivatkozni is.

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Parallaxis #102 üzenetére

    1. A CPU évek óta nem érdekel, elérte azt a szintet, ami tökéletesen használható, annál inkább, hogy IPS-t kell bámulni annyi pénzért. Simán nyújtják az összes feature-t a napi használatban, kedvezőbb áron. Bárki tud üres értékítéleteket pufogratni, mint ahogy végigvonul a hozzászólásodon.
    2-3. Nem a meghibásodás a fő probléma, hanem az, hogy a legtöbb partner Mac-re és/vagy Safari-ra nem fejleszti le a szoftverét, mindenképp kénytelenek mókolni, míg nekem nem kellett MacOS-t emulálnom soha. Biztos én vagyok különleges, és szerencsés felhasználó, és kell hogy érdekeljen nálatok hány kreténnél és milyen okból szarik be bármi is.
    4. Van amire alternatíva. Főleg arra az alapszintű felhasználásra, amit leírt.

Új hozzászólás Aktív témák