Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bacsis #11 üzenetére

    "ma meg már kb qrvára mindegy, hogy kijött egy 6TB-os HDD, mert ugyanúgy nem tudom teli pakolni, mint egy 3-4TB-os HDD-t"

    Na, nekem az ilyesmi nagyon könnyen megy. 4,5 TB-on szűkölködöm és agyalok, hogy mit-hogy-hova, mit konvertáljak, blablabla. Szóval ha van fölös párTB-os vinyód, ne félj megkeresni. :>

    A VARÁZS. <3

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • kisfurko

    senior tag

    válasz bacsis #11 üzenetére

    Bizony, én is így érzek. Mekkora volt már 16 fix szín után palettából választani, akár nem csak 16-ot. Vagy 320x200 után magasabb felbontás. Vagy az első Phong shading, environment mapping demoban. Hicolor, truecolor képek, chip prüntyögés után digitalizált hangok, vagy egy GUS. FPU mérhetetlenül nagy sebessége szoftveres FP számolás után. A3D, pixel shader stb.

  • cucka

    addikt

    válasz bacsis #11 üzenetére

    Én is ezt érzem. Bár a mai viszonyokhoz képest régen az egész számítástechnika tömény sz*pás volt, szóval jól van ez így.

  • kovy79

    őstag

    válasz bacsis #11 üzenetére

    Szinte pont azt akartam írni, amit te. :)
    Az akkori varázs az, ami hiányzik.
    Lehet, hogy a cikkben taglalt sok kis bosszúság ma szörnyűnek tűnik, de azok akkor nekem sokszor a csodával értek fel. Oké, az anyagi oldala tényleg gáz volt (máig sem értem, anyumék hogy tudtak először egy C16-ot, majd egy XT-t venni az akkori fizetésükből?).
    Floppy? A kazetta után mintha egy sci-fi-t néztem volna. :)
    Megsérült egy lemez? Nem gond, délután úgyis fociztunk a haverokkal, utána bringával elugrottam egy "másolatért".
    Ma? Letöltöd, játszol vele pár órát és sokszor ennyi is volt.
    A config.sys, autoexec.bat mahinálásnak is megvolt a hangulata és legalább sikerélményeket lehetett szerezni, nem beszélve arról, hogy tudtuk, hogy mi, hogyan és miért történik.
    Számunkra abban az időben tényleg minden újdonság volt, hiszen a modern számítástechnika születését, fejlődését követhettük nyomon.
    Nem igazán okos dolog mai szemmel nézni a régi dolgokat. Nekem a Supaplex zene anno megfelelt, miért változtassak most ezen? Az konkrétan a korábbi véleményem meghazudtolása lenne. Más volt a mérce...
    Szerintem, ha megkérdezel egy 45-50 év felett járó anyát, hogy elfelejtené e a gyereke kicsi korában történt apró "zűrjeit", akkor igen nagy százalékban azt a választ kapnád, hogy "Soha! Minden úgy volt szép, ahogy megtörtént". :)

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • zeusz55

    senior tag

    válasz bacsis #11 üzenetére

    – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

  • yvsmad

    őstag

    válasz bacsis #11 üzenetére

    Akinek hiányzik, ma is használhat ilyen gépeket, semmi akadálya.
    A lényeg az, hogy áttörések voltak, de nem csak a számítástechnikában, hanem az otthoni szórakoztató elektronika minden területén. A '70-es évek második feléig volt otthon egy tévé, rádió, valami nagyon alap lemezjátszó, esetleg BRG szalagos magnó is. Mit hoztak a '80-as évek? Betört az otthonokba a színes tévé, hifi torony, videotechnika, home computer, digitális technika, műholdas sugárzás. Az addigi passzív tévézést felváltotta az, hogy saját tartalmak jelentek meg a képernyőn és aktívan irányítani lehetett mindent. Ez az egész akkora változás volt minden területen, amit sem előtte, sem azóta nem produkált a világ egy évtizeden belül.
    Az akkori gépeknek lelkük volt talán? Inkább azt mondanám, hogy volt egy hangulata a dolognak. A programok a mai szemmel gagyik? Hát igen, de nézd meg azt a programozót, aki ma 64 kB-ra meg tudna írni egy 3D-s kalandprogramot, ami több hétre leköti a játékosokat és klubokba összehozza őket, úgy hogy a hardver sem sokszázezres erőmű és mégis normális sebességgel megy a játékmenet.
    A mai fiatalok által lesajnált '80-as évekből sok zene-, film- és programötlet merül fel mind a mai napig. Olyan dolgok indultak el akkor amik nélkül ma sok téren szegényebbek lennénk. Ez úgy általában a többi korra is igaz többé-kevésbé, de nem ilyen mennyiségben. A cikkben leírt változások nagy része ebben az évtizedben játszódott le és ez még csak egy nagyon kis szelete az életnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák