Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Synthwave #46 üzenetére

    Csak kibújt a szög a zsákból, mégse legális az a tartalom:)

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Geffry

    aktív tag

    válasz Synthwave #46 üzenetére

    Ezt annyival egészíteném ki, hogy speciel mondjuk úgy hogy ismerek valakit aki felmondott, visszaköltözött a szülői házba ahol nem volt bekötve az internet és a mobilnetes hónapok alatt (amíg munkát keresett hogy ismét elköltözzön) nagyon hasznos volt neki az 5 terás archívuma.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Dany007

    veterán

    válasz Synthwave #46 üzenetére

    Fúh ez nagyon durva :) Persze én sem értem a dolgot. És ez most itt igencsak off... de akkoris...
    600 series? Az okés, hogy egyszer megnézed... De aztán? Mást se csinálsz csak töltesz és nézel? :)
    Persze nem kötekedni akarok, csak sose értettem hogy (jelenleg) mire nem elég mondjuk 4TB!

    Téged ugyan nem ismerlek, de az emberek többségnél pl teljesen fölösleges a BD25 és BD50-es anyagok letöltése. Ugyanis az emberek többsége vagy nem rendelkezik akkora méretű tévével vagy olyan messze ül a tévéjétől, hogy egyáltalán megtudná látni a 720/1080p közti különbséget. Hátmég egy BD50 brutális bitrátáját...
    (csak érdekességképpen egy 107cm-es tévé ideális nézőtávja 1080p-s anyag esetén kb 130-140cm, ennél távolabbról nézve már majdhogynem fölösleges a 1080p). Tehát én ebből adódóan (egyszerűen nem olyan a szoba elrendezése) nem is vesződök a BD25/50-nel.
    A másik, ami betesz nekem az a filmipar. Kb 3 éve vettem egy 1,5TB-os vinyót a meglévő 1TB-os mellé. Azelőtt és azóta is minden olyan filmet megtartok - legalább 15Mbit/s videófolyammal - 1080p-ben aminél egy szemernyi esélyt is látok az újranézésre. Ugyanígy sorozatokkal (Friends, Stargate stb). Még mindig van 400GB szabad helyem...

    Na mindegy, szóval én azt mondom, hogy mivel ma már kb minden fent van a neten - anime is bőven - ezért kár ekkora mennyiségű adatot állandóan tárolni... Egyszer összeszámoltam, nekem is több ezer órányi(!) filmem van - sorozatokkal együtt, nem HD-ben - neked meg v.színűleg több tízezer lehet. Valószínű van olyan anyag, amit éveken át nem nézel meg kétszer... És ha kellene gyorsan letölthető.
    Én pl a legutóbb a StarTrek-et. Leszedtem egy évadot, megnéztem, letöröltem. Leszedtem a következőt, megnéztem, letöröltem stb...
    Szóval na, csak arra célzok, hogy ilyesfajta "optimalizálással" lehet egy vagon pénzt megspórolnál...

Új hozzászólás Aktív témák