Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz Krill77 #12 üzenetére

    Pöttyöslabdával feltörető, mert bár bonyolult jelszó lenne, de sajnos szótárazható, értelmes magyar szó. De ha eltorzítod, pl. po3ttöszl4PDa, akkor már elég jól véd, esetleg a Ph0ettöszl4p-dÁtschk4 sokkal erősebb, ráadásul a biztonsági szakértők által ajánlott 20 karakter fölött van, de még mindig nem nehéz megjegyezni, és az életben nem töri fel senki technikai eszközökkel, míg csak élsz.

    Egyébként én minden HDD-m védem, Windows alatt TrueCrypttel toltam, Linux alatt meg LUKS-szal (a Linux-kernel alap titkosítása), AES256 XTS-t használok, a külső HDD-men LUKS AES512 XTS-t. Megéri, mert főleg Linux alatt alig lassít, és ezt se az FBI, se a CIA, se az NSA, se az amcsi hadsereg, se MacGyver, se Chuck Norris nem tudja törni garantáltan. A titkosításokat 20+ karakteres, erős, nem szótárazható jelszavak védik, nincsenek sehol leírva, csak a fejemben vannak meg, a kulcsfájlokban nem bízok.

    Egyedül a pendrive-jaimat nem tudom titkosítani. Nem technikai akadálya van, mert lazán tudnám, hanem a pendrive attól különleges, hogy hordozom, meg idegen gépre is rádugom. Azok általában Windowsos gépek, ahol vagy lehet nincs jogom, vagy nincs időm TrueCryptet vagy VeraCryptet telepíteni vagy futtatni. Most legutóbb egy helyi nyomtatószalonban kellett a pendrive, önéletrajzot nyomtattattam róla, de szerencsétlen angol faszi még így is alig találta meg a fájlt (kötet:\to print\ nevű mappában), még ha titkosítva is lett volna, szerintem a Pecsába elhajtott volna Just f*ck off, please szöveggel. Szóval patthelyzet, nem is nagyon szeretek pendrive-ot használni emiatt. Megoldást nem sikerült rá még kitalálnom.

    [ Szerkesztve ]

  • Raynes

    tag

    válasz 69Raizen69 #8 üzenetére

    A VeraCrypt nem jobb a TrueCryptnél, a titkosítása sem erősebb, csak a VeraCryptet még mindig fejlesztik, míg a TC-nek nincs jövője, örökre megrekedt a 7.1a verziónál (a 7.2-es verzió nem tud titkosítani csak visszafejteni). Egyébként mindkettő tud AES256-nál erősebb titkosítást, bár még az AES128 is elég erős, inkább csak a jelszó bonyolultságán múlik. Ha valaki olyan balfék, hogy 12345, asdf, szülinap (ezeket modern titkosítószoftverek alapból nem is engedik használni, 8 karakteres jelszó a minimum, kell benne legyen kisbetű, nagybetű, szám, nem alfanumerikus karakter) szótárazható jelszót használ, vagy fel van írva neki a jelszó, akkor hiába használt 1024 bites AES Twofisht, vagy 512 bites AES-t, ha maga a jelszó vérzik el a bruteforce-on.

    [ Szerkesztve ]

  • Raynes

    tag

    válasz Reno7 #21 üzenetére

    Ebben nem vagyok biztos, mert a procim nem támogatja, de LUKS-nál úgy tudom, hogy minden beállítás mellett használható. VeraCryptnél tényleg nem tudom. De mondom, még hardveres támogatás nélkül sem lassít sokat, alig egynéhány megával lassabb átvitelek vannak, és legalább az ember nyugodtan alszik, biztonságban vannak az adatai. Hardveres gyorsítással gondolom még az a pár mega lassulás sincs. Sőt, mivel a Linuxos fájlrendszerek alapból gyorsabbak, mint az NTFS, ezért a titkosított btrfs kb-re, az ext4 alapból hozza a titkosítatlan NTFS sebességét, még hardveres támogatás nélkül is.

    Pedig nagy titkot nem tárolok, a külső HDD-n seedállományt, a belső HDD-n is csak azt (ott is csak film, sorozat, zene, játszani már nem játszok, windowsos szoftvert sem használok), meg egy-két személyes adat, munkaügy, hivatalos levelek, stb. Egyik sem nagy ipari titok, még netbankolni sem bankolok, de a torrentes cuccoknál nem akarom, hogy jogvédő genyák valaha is belemásszanak, a belső HDD-nél meg nem örülnék, ha valaki a személyes adataimmal visszaélne.

    A külső HDD-n azért választottam AES512-őt, mert az USB2-es csatlakozás miatt úgyis erősen limitált az átviteli sebessége, az a szűk keresztmetszet, és a 256 és 512 bites AES közötti sebességkülönbözet nem érződik úgy sem. Belső, SATA-s HDD-n lehet durvábban érződne, de itt semmiképp.

    A belső HDD-n azért AES256 lett, mert Arch Linux alatt az a LUKS alapbeállítása. Kubuntun anno AES256 CBC-t használtam, mert ott meg az volt az alapbeállítás, de azt már nem ajánlják, csak az XTS-t.

  • Raynes

    tag

    válasz StrangeFight #24 üzenetére

    Ááá, látom Flesike, hogy itt is csapatod a PH-n, meg még a rartól nem tudtál mindig elszakadni. Egyébként nekem ez a módszer is megfelelne, de megint ott bukik a dolog, hogy a fogadó gépen nem biztos, hogy lesz jogom Total Commandert vagy akármelyik másik fájlkezelőt futtatni.

    Lehet az lenne a megoldás, hogy 7-zippel betitkosítani, de zip-formátumot használva, hogy a stock Windows ki tudja bontani. A másik baja ennek a tömörítőkkel titkosításnak, hogy ha új fájlt akarok belemásolni, akkor újra kell tömöríteni az egészet, ami mondjuk egy 16 gigás, majdnem teli pendrive-nál idegtépő lehet.

    Másrészt a CBC-s blokktárolást ma már nem ajánlják, helyette az XTS sokkal biztonságosabb.

  • Raynes

    tag

    válasz StrangeFight #28 üzenetére

    De én pont azt mondom, hogy 7-zip-pel csomagolnám be, csak nem 7z, hanem zip-formátumban. Így a Win is ki tudná bontani. Kipróbálnám, de most nincs Windowsom, még virtuális gépen sem.

  • Raynes

    tag

    válasz StrangeFight #36 üzenetére

    Engem a titkosítatlan pendrive-nál is jobban zavar, hogy az androidos telefont sem tudom letitkosítani.

  • Raynes

    tag

    válasz StrangeFight #39 üzenetére

    Igen, ez a baj, hogy Android 4.2-őm van, és ebben csak titkosítási pótmegoldások vannak, elég bénák. Még az 5-ösnél sem vagyok meggyőződve róla, hogy megfelelő, igaz azt nem ismerem.

    Egyébként eleve jó ideje Linuxot szeretnék a telefonra is Android helyett, csak hát nem lehet csak úgy feltenni, meg a driverek, meg az alkalmazások, meg ha pl. bootkor a LUKS bekéri a jelszót, azt hogy viszed be telefonon, bootkor még nincs virtuális billentyűzet. Ha lehetne, már egy csomó linuxos telefon lenne.

Új hozzászólás Aktív témák