Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StrangeFight

    csendes tag

    válasz Raynes #27 üzenetére

    3 dolog:

    1. A stock Windows-ba épített zip "titkosítása" a fent leírt módon történik máig ECB-vel így akármilyen hosszú kódot adsz meg, a feltörése elég bagatell módon történik.

    2. a Total Commander és a Winrar olyan programok amiket telepítés nélkül is lehet futtatni júzer módban is, ha a futtatás is meg van tagadva , akkor így jártál.. de olyan gép elé ÉN pl. elvből le se ülnék, ahol ilyen mértékű szivatás van.

    3. A tömörített titosítás rar esetén csak akkor kerül újratömörítése egészében, ha szolid arhívumról beszélünk, ekkor a fáljstrúktúra blokkjai is kódolva vannak. Egyéb esetben , normál titkosítás esetén a fájl struktúra nem változik, és csak az újonnan belekerülő állomány kerül titkosításra .

    Szolid arhívumba való belépés előtt kell megadni a jelszót, míg normál titkosított rar esetén bele tudsz lépni, és látod is milyen file nevek vannak benne csak a kimásoláskor kell megadni a jelszót.

    végül:
    CBC-n én is XTS értettem, hiszen ez az egyik továbbfejlesztett forkja, bár az elv egyezik.. csak a megvalósításán finomítottak az idők során.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák