Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz Krill77 #12 üzenetére

    Pöttyöslabdával feltörető, mert bár bonyolult jelszó lenne, de sajnos szótárazható, értelmes magyar szó. De ha eltorzítod, pl. po3ttöszl4PDa, akkor már elég jól véd, esetleg a Ph0ettöszl4p-dÁtschk4 sokkal erősebb, ráadásul a biztonsági szakértők által ajánlott 20 karakter fölött van, de még mindig nem nehéz megjegyezni, és az életben nem töri fel senki technikai eszközökkel, míg csak élsz.

    Egyébként én minden HDD-m védem, Windows alatt TrueCrypttel toltam, Linux alatt meg LUKS-szal (a Linux-kernel alap titkosítása), AES256 XTS-t használok, a külső HDD-men LUKS AES512 XTS-t. Megéri, mert főleg Linux alatt alig lassít, és ezt se az FBI, se a CIA, se az NSA, se az amcsi hadsereg, se MacGyver, se Chuck Norris nem tudja törni garantáltan. A titkosításokat 20+ karakteres, erős, nem szótárazható jelszavak védik, nincsenek sehol leírva, csak a fejemben vannak meg, a kulcsfájlokban nem bízok.

    Egyedül a pendrive-jaimat nem tudom titkosítani. Nem technikai akadálya van, mert lazán tudnám, hanem a pendrive attól különleges, hogy hordozom, meg idegen gépre is rádugom. Azok általában Windowsos gépek, ahol vagy lehet nincs jogom, vagy nincs időm TrueCryptet vagy VeraCryptet telepíteni vagy futtatni. Most legutóbb egy helyi nyomtatószalonban kellett a pendrive, önéletrajzot nyomtattattam róla, de szerencsétlen angol faszi még így is alig találta meg a fájlt (kötet:\to print\ nevű mappában), még ha titkosítva is lett volna, szerintem a Pecsába elhajtott volna Just f*ck off, please szöveggel. Szóval patthelyzet, nem is nagyon szeretek pendrive-ot használni emiatt. Megoldást nem sikerült rá még kitalálnom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák