Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz Reno7 #21 üzenetére

    Ebben nem vagyok biztos, mert a procim nem támogatja, de LUKS-nál úgy tudom, hogy minden beállítás mellett használható. VeraCryptnél tényleg nem tudom. De mondom, még hardveres támogatás nélkül sem lassít sokat, alig egynéhány megával lassabb átvitelek vannak, és legalább az ember nyugodtan alszik, biztonságban vannak az adatai. Hardveres gyorsítással gondolom még az a pár mega lassulás sincs. Sőt, mivel a Linuxos fájlrendszerek alapból gyorsabbak, mint az NTFS, ezért a titkosított btrfs kb-re, az ext4 alapból hozza a titkosítatlan NTFS sebességét, még hardveres támogatás nélkül is.

    Pedig nagy titkot nem tárolok, a külső HDD-n seedállományt, a belső HDD-n is csak azt (ott is csak film, sorozat, zene, játszani már nem játszok, windowsos szoftvert sem használok), meg egy-két személyes adat, munkaügy, hivatalos levelek, stb. Egyik sem nagy ipari titok, még netbankolni sem bankolok, de a torrentes cuccoknál nem akarom, hogy jogvédő genyák valaha is belemásszanak, a belső HDD-nél meg nem örülnék, ha valaki a személyes adataimmal visszaélne.

    A külső HDD-n azért választottam AES512-őt, mert az USB2-es csatlakozás miatt úgyis erősen limitált az átviteli sebessége, az a szűk keresztmetszet, és a 256 és 512 bites AES közötti sebességkülönbözet nem érződik úgy sem. Belső, SATA-s HDD-n lehet durvábban érződne, de itt semmiképp.

    A belső HDD-n azért AES256 lett, mert Arch Linux alatt az a LUKS alapbeállítása. Kubuntun anno AES256 CBC-t használtam, mert ott meg az volt az alapbeállítás, de azt már nem ajánlják, csak az XTS-t.

Új hozzászólás Aktív témák