Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #19 üzenetére

    Ezzel úgy nagyjából mocskosul egyet is értek. :)
    És én még úgy igazán bele se gondoltam ebbe...

    Ha azt vesszük a komolyabb munkát igénylő helyzetekben a cloud-ot eleve elfelejthetjük. Egyenlőre. Gondolok itt arra, hogy 3D-s tervezés, grafikai szerkesztés és hasonlók esetében azért még ma is jelentős erőforrásra van szükség a zökkenőmentes munkához.
    El nem tudom képzelni, hogy egy profibb grafikai stúdióban, ahol mondjuk 5 gépen fut egyszerre a PS CS5, az Indesign, meg mondjuk az illustrator, hogy mindezt egy távoli szerver végezze. Persze, ilyen kis méretben eltudom képzelni, de cloud esetében eleve nagy számokra kell gondolni.
    Nekem egy komolyabb munkánál csak a PS lefoglal 1-1,5GB memóriát, meg a 2 magos procit. Na most ezt szorozzuk fel csak ~ 100.000 felhasználóval aztán próbáljuk meg alárakni egy olyan gépet ami képes mindezt realtime-ban kiszolgálni.
    Mert nyilván az lenne benne a biznisz, hogy egy szerver minél több felhasználót tudjon kiszolgálni, viszont ilyen nagy erőforrásigényes programoknál szerintem ez már necces.

    Ami meg az egyéb home-office feladatokat illeti, egy olyan gépet ma már bagóért összelehet rakni. Elvégre még egy 10 éves gépen is vígan dolgozok wordben, excelben, power pointban és kezelem a levelezést is. Ehhez tényleg elég a "mindenből a legolcsóbbat" kategóriás gép is. Ergo ezért fölösleges lenne a clouddal szórakozni.
    Csak példának, nálunk a cégnél 6 éves sempronokon folyik a grafikai munka. A legerősebb gépben egy 3ghz-es HT-s P4 ketyeg... És egy ~ 500 milliós árbevételű cégről van szó. Szóval a dolog még így is működik...

    A zenével kapcsolatban a fórumtárs elmondta a frankót. 32GB-os SD-re ráfér ~ 4.500 szám, ha mondjuk átlag 7MB-os mp3-mal számolunk. Mindez persze egy telefonon, egy mobil eszközön. Akit ez nem elégít ki zeneileg az szerintem már csak szőrszálhasogat...

    Viszont ami még érdekesebb - szintén pár hsz-szel feljebb egy fórumtárs ötlete - az otthoni szervergép. osztraksajt fórumtárs ötlete továbbgondolva...
    Gondoljunk csak előre 3-5 évet! Már ma is elérhetőek mobiltelefonra PC remote alkalmazások (remote desktop). Amik segítségével a neten keresztül teljes hozzáférésünk van az otthoni PC-re. Teljes képernyőn látjuk, touch-csal mászkálhatunk benne, és virtuális billel gépelhetünk. Voltaképp bármilyen műveletet el lehet végezni már a mostani mobilokról is!
    Én csak ingyenes progikat próbáltam egy LG telefonról, de már az is igen meggyőző volt.
    Lehet zenét, videót streamingelni is.
    Szóval mindezt képzeljük el ~ 5 év múlva. Amikor már egy 4-8 magos otthoni PC-t bagóért meg lehet vásárolni - mondjuk 5-10TB-os vinyóval, hasonlóképpen a 2-4 magos mobiltelefonokat is.
    Egyedül wifi elérés kell és ugyan azt meglehet valósítani, mint amit a Cloud nyújtani képes, csupán a "saját" hálózatunkon belül. Nem távoli szervert használnánk, hanem a sajátunkat. Amit tetszés szerint levédhetünk vagy akár ki-be kapcsolhatunk ha szükséges. (igen van olyan opció, hogy lanon keresztül a telefon "felkelti a gépet hibernálásból")

    Szóval ha továbbgondoljuk a dolgot, akkor rájöhetünk, hogy a cloud ily módon értelmét veszti, hiszen pár éven belül - de akár már ma is - saját hálózaton belül képesek leszünk megoldani mindezt.
    Nyilván azért a Wifi hot-spotok elterjedése jólesne, vagy a 3G fejlesztés és olcsósítás, de szerintem ez egy 5 éven belül már meg lesz oldva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák