Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • terkaz

    csendes tag

    válasz r-chee #17 üzenetére

    "... Kőműves ismerősöm is az év nagy részében reggel 7-től este 10-ig melózik, és megvan a pénze belőle. Mellesleg egyikük sem akarna inkább egy kényelmes irodai székben ülni ugyanazért a pénzért. "

    Szerintem itt hibázik az érvelésed, ugyanis nekem akármennyit fizetnének akkor sem mennék el reggel 7től este 10ig melózni. Most komolyan milyen élet az? Nem arról van szó, hogy lenézem, sőt tisztelem, mert tényleg kemény munka amit csinál, de ha tényleg ledolgozza ezt az időtartamot amit írtál (remélem csak túloztál) akkor gyakorlatilag nincs élete. Ez alatt azt értem, hogy az égadta világon semmire nincs ideje, csak kel/melózik/fekszik. Egy átlagembernek meg szerintem ennél sokkalta nagyobb igényei vannak gondolok itt szabadidőre, családra akármire ami nem munka.
    Kösz de nem inkább leszek munkanélküli.

    Egyszer durranni fog a lufi, gondolok itt a felsőoktatásra, valamint a szociális rendszerre, nem tudom hogy fog akarni a nénike meg a bácsika nyugdíjat ha egyszer alig születik gyerek. Távoli jövőben(kb.50-60 év) szerintem az lesz a vége, hogy mindenki megy vidékre kapálni és amit megtermel azt megeszi, mert hiába van az embernek diplomája semmit nem ér manapság, és annyi diplomást meg amennyit kitermel a felsőoktatás úgysem tud befogadni a munkaerőpiac, és itt a mostanság menő szakmákra is gondolok(mérnök, stb...), idővel azok is telítődnek.

Új hozzászólás Aktív témák