Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Namelesske

    addikt

    Nem értem, ott van nekik az openSUSE miért nem használják? Azzal nem lenne ennyi gond. Tudtak volna egyedit is csinálni nekik ebből a pénzből. A mögötte lévő cucc, meg Windows-zal is lerohadt volna...

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz Rez_Grof #23 üzenetére

    Szerintem a 24/7 support bármikor megoldható, van az a pénz mennyiség...

    Egyébként nem írtak ők teljesen új rendszert, Debiant meg Ubuntut mókolták át. De szerintem sokkal jobban együtt tudtak volna dolgozni egy olyan vállalattal ami országon, házon belül megtalálható, olcsóbb, és hatékonyabb lett volna, ott sem kötelező bleeding edge cuccokat használni, erre kell a saját csapat, aki, teszteli, karbantartja a saját Disztrót. Végül-is ez volt a cél most is. De valahogy az egész ügy bűzlik nekem. A Google megtudta oldani, akkor más is.

    Inkább csak üzleti pénzügyi érdekek ellentéte, meg elmutyizás van a háttérben, amit rálehet fogni a Linuxra...

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz VaniliásRönk #84 üzenetére

    Ezt a tapasztalatot gondolom szűk körben szerezted. Nem ritka, hogy a felhasználói Linux disztrók kb addig élnek ameddig az első update notifikációra rá nem bök a szerencsétlen user... Reboot után se kép se hang. Ugyan ez előfordul az illesztőprogramokkal is. Környezetemben ez a leggyakoribb. Ilyenkor egy átlaguser csak néz a fejéből és format. Gyakorlatilag semmit nem csinált ami kontárkodás lenne... mégis így jár.

    Ez Windows-zal is előfordulhat, de ott jóval könnyebb megoldani a problémát... (system restore)

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz VaniliásRönk #88 üzenetére

    Személy szerint én baromhasználattól lerohadó Windowst 6-8 éve láttam utoljára amikor még ment az XP korszak nagyban. Most ez ilyen érted. Nincs olyan ismerősöm akinek ne 1 évnél idősebb legyen a telepítése (kivétel én mert nekem az a "munkám" hogy szétverjem). De ez az egész egy nagy off, már sokszor megbeszéltük hogy nem a munkaállomásokkal volt baj... Ez csak egy ürügy a kifakadásra a Linuxra, mondom ezt hatalmas Microsoft Fanboy hírében állva.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz pakriksz #97 üzenetére

    Most leírnám, de már leírták előttem páran... pont úgy ahogy akartam.

    "És ezt így ki is próbáltad valamikor? :)
    Papíron működik az biztos... papíron."

    Igen én már sokszor hoztam helyre a gépet, még teljes adatvesztés után is parancssorból.

    "naprakész vindózos ismereteim vannak."

    Nincsenek.

    Értsd már meg hogy megy a System Restore még egy DVD lemezről indítva is.

    "főleg a nulla cpu, memória, és i/o kezelése miatt"

    Azért ezt te se gondolod komolyan? A Windows legalább annyira, (szerintem jobban) van optimalizálva mint a mostani utolsó Linux kernel. A Windows egy igen fejlett, stabil, hatékony maggal rendelkezik, és az esetek nagyon nagy hányadában felsőbb szintekkel van probléma. A két rendszer minimum egy szinten van, annak ellenére, hogy a Windows By Design nem enged annyi mindent módosítani. (imádom egyébként a Linuxszal való játszadozást, nagyon hatékony tud lenni)

    Ha vennéd a fáradságot hogy utána nézz hogyan működnek a dolgok a motorháztető alatt, akkor megváltozhatna a véleményed talán (de nem fog).

    PS.: A programkompatibilitási varázsló nem csodaszer, és nem is átbaszás. Csak annyit csinál, hogy virtualizál az adott programnak egy környezetet ami hasonlít a régi Windows-okra, néha megadja a rendszergazda jogot, meg csak átirányítja a műveleteket a megadott új mappákba, hogy ne legyen baj a fájlhozzáférési jogokkal. A Windows verziószámát a beállítottnak hazudja, és a WinSxS mappában a megfelelő DLL-eket kaparja elő.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz clyvejhamma #144 üzenetére

    Alig vártam már ezt a közhelyet.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #40553216 #158 üzenetére

    Hozhatjuk a példákat végtelenségig, de szerintem én épp a Linux védelmében szónokoltam eddig is. A kettős mérce amit mondasz, nem tudom hol miben olvastad, idéznéd?

    Egy az, nem neked címeztem a hozzászólásomat, kettő nem játszottam a Linux szakértőt, mert nem is vagyok az. Tisztában vagyok vele, hogy vannak lehetőségek az összefosott rendszer életre keltésére, de attól , hogy én nem tudok róla, még nem lesz a Linux szar. Mert a fórumtárs "naprakész winfos" ismereteivel szentül állítja, hogy ezek a dolgok csak papíron léteznek a lamer Windowsban. Az meg a másik, hogy ott is csinálhatsz végtelen számú lemezképet az összes partícióról. (ha már a kedves fórumtárs szerint a system restore haszontalan). Erre reagáltam.

    Az meg szerintem komolytalan érv, hogy ami kevesebbet foglal és többet tud az jobb is. Nézzük a visszafelé kompatibilitást. Anno a piac döntött, az kellett, meg is kapták. Én nem teszek úgy, mintha a Win tökéletes lenne, de ne is tegyünk már úgy, mintha a világ legszarabb terméke lenne amit még csak nem is optimalizálnak vagy 30 éve. Szóval ennek a lapnak bizony két oldala van.

    Érdekes, de pont én szoktam a legjobban az AMD-t szidni az illesztőprogramok miatt, egyetlen egyszert sem szidtam sem a Microsoft-ot sem pedig bármelyik Linux disztrót. Én akkor szoktam szidni vérszemet kapva, amikor egy elvileg jól letesztelt, szinte már már kötelező frissítés után fossa magát össze a rendszer, legyen az Linux vagy Windows.

    Igen, tudom hogy az asztali környezet szokta megadni magát, de mégis hogyan essen neki valaki a hiba elhárításának nulla tudással. Windows alatt ott van a sarokban, hogy "Számítógép javítása", de Linux alatt én semmi ilyet nem láttam még. Lehet hogy nem fog segíteni, de legalább a remény megvolt, és még mindig ott a "felújítás" opció ami kb olyan mint Androidon a FactReset.

    Jaj a paranoid kémkedéses vitába meg inkább ne menjünk bele... Mindkét rendszernek van szégyellni valója, évtizedes hibái, és garantálom lesz még több is.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Új hozzászólás Aktív témák