Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz azbest #11 üzenetére

    a "cenzúra" csak olyan hozzászólásokra vonatkozik, amit személyesen, szóban sem lehet elmondani (hogy miért nem, azt hagyjuk, a legtöbb okkal nem értek egyet.)

    miért kellene több "jogot" adni annak, aki az interneten kívánja kifejteni véleményét mint annak, aki szóban, nyilvánosan? Amit az egyiknek nem szabad, azt a másiknak sem, függetlenül a közzététel módjától. Eddig sem szabadott, csak nem volt mód a szankcióra, visszaszorításra. most erre találtak valami áthidalásra alkalmas módot.

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz azbest #108 üzenetére

    Lennének egyenlőbbek, akiknek el lehet nézni ha néha megesik a baj?

    nem erről van szó. Minden jogsértés eset más. a bíróságnak minden esetben mérlegelési lehetősége van. Pl az is mérlegelés, hogy elfogadja-e a véres kést az ujjlenyomataiddal vagy nem. mérlegel, értékel, dönt. ez a dolga.

    A cikkben tárgyalt esetnek ez a megfelelője:

    ugyan úgy kapcsolódik az előzőhöz. A bíró mérlegel. Ha jól csinálja, ilyen pert nem lehet megnyerni. Ha nem lehet megnyerni, akkor nem perel senki, mert felesleges. Az egész a bírói munkán áll.

    Már csak az a kérdés, lecseréljük-e az egész bíróságot, vagy elfogadjuk a munkájukat?

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • bkercso

    nagyúr

    válasz azbest #297 üzenetére

    Nem értem a cinizmusod okát. Leírtam, miért javasoltam a dolgot, de érdemi cáfolatot nem kaptam.
    Azt írtam, hogy adjunk lehetőséget a hozzászólóknak, hogy öncenzúra és "kussolás" helyett a hozzászólásuk indulatból írt részit idővel eltűnőnek jelöljék meg.
    Ezt az egyszeerű dolgot vagy nem sikerült megértened, ez esetben rosszul fogalmazhattam, vagy csak nem írtad le, miért is tartod ezt elfogadhatatlannak.

    "úgysem olvassuk el amiről a kapcsolódó cikk szól..." Nem olvastad? Vagy én nem olvastam szerinted? Nem ezt írtad ugyanis.

    Parci:
    "a jogsértés azonnal bekövetkezik, hiába törlődne a topik egy hét után. az is elég, hogy 2 percig van kint, de közben valaki shotolja és nyafog a bíróságon."
    Épp ezt írom, hogy szerintem jelenleg az internet mindent végleg megőrző tulajdonsága miatt van ilyen jogi szabályozás. Ha lehetővé tennék, hogy legyen "ideiglenes tartalom", akkor nem lenne baj a vélemények kiírásával. Azt kellene büntetni, aki shotol egy ideiglenesnek jelölt tartalmat.

    Azzal miért nincs gond, ha videókonferencián mondok véleményt? Mert az nem marad meg.
    Persze tegyük hozzá, hogy élőszóban sem szabad hírnevet sérteni, de ebből jóval kevesebb jogi ügy van, mint mikor írásban teszik mindezt.

    Más dolog: ha azt írom, hogy "a szomszédom XY céget csalónak tartja", akkor kin verjük ela balhét? Rajtam, a meg nem nevezett szomszédon, vagy azon, aki ezt a leírt véleményt írásban megőrzi az utókornak, kereshető módon?

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Desy

    tag

    válasz azbest #11 üzenetére

    A "gondolat rendőrség" léte tény. :O

    A demokrácia, - mint az olyan sok esetben hangoztatott - "vélemény szabadság” nem létező álomvilág!
    Ha valaki demokráciáról beszél, meg kell határoznia milyen illetve melyik demokráciáról beszél. Amerikai, német, orosz, magyar, bolgár, francia …. Melyik az, amelyikkel kapcsolatosan hasonlatot tesz vagy véleményt alkot? (V. Putin)

    [ Szerkesztve ]

    Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

Új hozzászólás Aktív témák