Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papabear73

    csendes tag

    A beépített mail kliens nem alkalmas az Exchange fiók kezelésére, még akkor sem, ha ennek beállítási lehetőségei felfedezhetők benne. Két fő gond van:
    1. Nem (mindig) szinkronizálja a létrehozott könyvtárakat. Persze van kivétel, láttam már működni régebbi samsung telefonokon, de problémásat többet láttam. Akit ez nem zavar, annak megfelel.
    2. Nem éri el a vállalati címtárat (ez az exchange protokollon egyébként elérhető). A telefonban tárolt címeket éri el (kizárólag).
    A felsorolt levelezők közül messze a K9 szabható legjobban testre, de ez egyáltalán nem támogatja az Exchange 2010-es verzióját, ez a rész félreérthető. IMAP-al használható, ekkor a foldereket is rendesen kezeli, de a céges címtárat így nem éri el (nem is lehet).
    Az Aqua mail ugyanúgy nem boldogul a folderekkel, céges címtárat elvileg kezel.
    A Droidmail a foldereket rendesen szinkronizálja, de ez nehézkesen kezelhető. Nem látja azonban a céges címtárat.
    A Microsoft saját Outlook.com programja egyáltalán nem hajlandó Exchange fiókhoz csatlakozni (szégyen).
    A TouchDown rendesen kezeli a foldereket is és a címtárat is, cserébe drága, (szerintem csúnya is) és nem kezelhető olyan könnyen, mint pl. a K9.
    Nem esett szó a MobiMail-ről, ami szintén fizetős, de legalább korrektül kezeli mind a foldereket, mind a céges címtárat. A K-9-hez képest azonban a testre-szabhatóság minimális.
    Nagyon jó lenne, ha a K9 végre eljutna az exchange natív kezeléséig, mert akkor nem lenne kérdés, melyik a legjobb levelező. Most én úgy látom, hogy csak kompromisszumos megoldások vannak.
    Ha valaki még ismer olyan levelezőt, ami teljeskörű exchange támogatást ígér (és nem 4000 Ft), szóljon. Köszönöm, hogy elolvastad.

    [ Szerkesztve ]

    Papabear

Új hozzászólás Aktív témák