Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz flash- #884 üzenetére

    Szia,

    Egy lehetőség lehet ez:

    Esemény: Képernyő kikapcsol
    Műveletek:

    - Változó beállítása: "mikor" = aktuális óra * 60 + aktuális perc
    - Várakozás 10 percig
    - Mobilnet kikapcsolása, feltétel: aktuális óra * 60 + aktuális perc - "mikor" változó > 10 ÉS képernyő kikapcsolva

    Tehát igazából azt is nézni kell 10 perc után hogy ki van-e még kapcsolva a képernyő és hogy lett-e közben ki és bekapcsolva. Ha időpillanatot is lehetne változóba tenni és időpillanatokat összehasonlítani akkor könyebb lenne, nem kellene számolni.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz flash- #905 üzenetére

    Nem vagy egyedül, azt én sem értettem. Sztem próbáld meg azt, amit a #886 -ban írtam!

    Tamás:
    az a megoldás rendben van?

    [ Szerkesztve ]

  • bartatamas

    senior tag

    válasz flash- #905 üzenetére

    Telefonról írok ezért rövid leszek. Névnek mindegy mit írsz, csak mindenhol azt használd, pl: "kikapcsolva". Értéknek pedig Összeadás operátor, + jellel adj hozzá még egy operandust (kifejezést).
    Első kifejezésnek hasonlóan állítsd be hogy Szorzás operátor, Egész szám (60) és Óra kifejezésekkel. Az összeadás második paramétere pedig Perc kifejezés.

  • bartatamas

    senior tag

    válasz flash- #925 üzenetére

    Küldtem email-ben egy újabb verziót amelyben kicsit könnyebb megcsinálni. Ki is próbáltam magamnál és működik szépen. Szóval.

    Hozzunk létre egy új parancsot:

    - oldal alján kattinst a + gombra
    - "Új parancs" kiválasztása
    - adj meg egy nevet a parancsnak majd Ok

    Esemény beállítása hogy képernyő kikapcsolásakor aktivizálódjon a parancs:

    - oldal alján kattinst a + gombra
    - "Új esemény hozzáadása" kiválasztása
    - Menj a "Kijelző" fülre, ezt én úgy szoktam hogy a fül névre kattintok és a listából választom ki, de lehet scrollozni is
    - "Képernyő kikapcsolva" kiválasztása

    Műveletek megadása. Először is tegyük el egy változóba hogy mikor kapcsolódott ki a képernyő (hogy tudjuk hogy letelt-e az 5 perc):

    - oldal alján kattinst a + gombra
    - "Új művelet hozzáadása" kiválasztása
    - Menj az "Egyéb" fülre
    - "Változó beállítása" kiválasztása
    - A "név" paraméterbe adj egy nevet a változónak, legyen például: kikapcsolva
    - Értéknek állítsuk be az aktuális időpontot, ehhez kattints az "érték"-hez tartozó ceruzára
    - Menj a "dátum & idő" fülre és válaszd ki a "Timestamp" kifejezést, az éles verzióban "Időpontot" fog kiírni, most ezt kihagytam az aktuális verzióból :)
    - Ezután Ok

    Ezután várakozzunk 5 percig:

    - oldal alján kattinst a + gombra
    - "Új művelet hozzáadása" kiválasztása
    - Menj az "Egyéb" fülre
    - "Várakozás" kiválasztása
    - Az "idő ezredmásodpercben" részhez ha öt percet akarsz várakozni akkor írj be 300000-et, de hagyjunk rá egy kicsit és legyen 350000.
    - Ezután Ok

    Utolsó lépés a mobil net kikapcsolása:

    - oldal alján kattinst a + gombra
    - "Új művelet hozzáadása" kiválasztása
    - Menj a "Telefon" fülre
    - "Mobil adat beállítása" kiválasztása
    - az "állapot" értékét állítsd arra hogy "ki"
    - Ezután Ok

    Már csak az hiányzik hogy 5 perc várakozás után csak akkor kapcsolja ki a mobil netet ha tényleg ki van kapcsolva a kijelző és legalább 5 perce (ezért volt az a kis ráhagyása a 350000 beállításakor):

    - Kattints a "Mobil adat beállítása" műveletre amit most adtál a parancshoz
    - "Feltétel megadása"
    - Az "És" operátor jó mert akkor kell kikapcsolni ha: képernyő kikapcsolva ÉS legalább 5 perc telt el
    - Új feltételt a "kifejezések" mellett lévő + jelre kattintva lehet az ÉS-hez adni, adj hozzá egyet hogy két paramétere legyen
    - Az első "Nincs kifejezés" melletti ceruzára kattintva válaszd ki a "Kifejezés megváltoztatása" opciót
    - Menj a "Kijelző" fülre
    - Lent található a "Képernyő állapota", válaszd ki (ezt következő verzióban felülre teszem mert a legfontosabb kifejezés ebben a csoportban)
    - Az "érték" mezőt pipáld KI mert az érdekel ha a képernyő ki van kapcsolva
    - Ezután az "ÉS" második paraméterének értékét állítsuk be, ceruzára kattintás, kifejezés megváltoztatása
    - Menj az "Operátor" fülre és válaszd ki a "Nagyobb mint operátort"
    - Első paraméter legyen a korábban beállított "kikapcsolva" változó óta eltelt idő percekben
    - Ehhez ceruza, "dátum & idő" fül majd "Elapsed minutes"
    - Első paraméter a korábban beállított változó: "Konstansok" fül majd "Változó értéke", névnek beállítani hogy kikapcsolva
    - Második paraméter maradjon üresen, ilyenkor az aktuális időpont számít
    - Névhez írd be hogy: kikapcsolva, majd Ok
    - Azt szeretnénk hogy ez legalább 5 perc legyen, így a Nagyobb mint operátor második paraméterének állítsd be "Konstansok" / "Egész szám" és 5

    Készen is vagyunk, mentsd el a parancsot a mentés ikonnal.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz flash- #1067 üzenetére

    1,5 óra? Sztem túl könnyen feladod. Én először is megnézném részenként. Készítenék egy parancsot, ami kijelző kikapcs után x idővel minden egyéb feltétel nélkül kikapcsolja a mobilnetet. Ha ez sem működik, akkor vagy egy parancs készítésének alapjaival sem vagy képben, vagy vmi jogosultsági probléma van nálad. Ez a történet menüpontnál kiderül. Lefut a parancs, csak nem tudja végrehajtani, vagy le sem fut a parancs és akkor nem is szerepel a történetben.
    Ha viszont így működik, akkor csak a feltételeknél van a hiba. Egyébként pont a Te felvetésed nyomán fejlesztette bele Tamás a Robotba azt, hogy futás közben is megállítható legyen egy másik parancs. Szvsz. Tamás leírása óta egyszerűsödött a megoldás. De erről bővebben akkor diskuráljunk, ha mégsem adod fel és az alap kapcsolás működik.

  • Oldman2

    veterán

    válasz flash- #1089 üzenetére

    Épp ma szórakoztam ezzel...
    :-)

    Secure Settings kiegészítő, abban pedig legalul a Custom ROM Actions lapon a Samsung Modes / Power Saver Mode

  • Siriusb

    veterán

    válasz flash- #1500 üzenetére

    Igen, tud mélyalvásba menni. Legegyszerűbben úgy ellenőrizheted, feltételezve, hogy éjszakára ki van kapcsolva minden és alvajárás közben nem nyomkodod a telót, tehát reggel megnézed az akkumulátor információkat. A grafikonon egy nagyjából vízszintes vonalat kell látnod az éjszaka tartamára. Amennyiben esetleg egy meredekebb görbe lenne ott, Wakelock detector segítségével meg tudod nézni, mi ébreszti a készüléket.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz flash- #1500 üzenetére

    Nálam most kb. így működik, de azért van benne néhány csavar. Csak akkor kapcsol ki az autoszinkron, ha kijelző már 5perce ki van kapcsolva és a teló nincs töltőn. Ekkor óránként csinál egy szinkronizálást. Viszont akkor is kikapcsol az autoszinkron, ha a böngészőt, vagy a VOIP alkalmazást használom. Ezt nem akkukímélésből, hanem azért, hogy ezek az alkalmazások megkapják a lehető legnagyobb sávszélességet.

Új hozzászólás Aktív témák