Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz bartatamas #2658 üzenetére

    OK. Ki fogom próbálni ezekkel a beállításokkal. De jobb lenne változóba tenni, mert azt feltételként is tudnám használni. Bevallom, hogy amit vázoltam, az egy egyszerűsített verzió, amiben csak a lényegre, a töltésledre szorítkoztam. A valóságban legalább nyolc, különböző parancs működteti a rendszert. A töltésled magától nem villog. Önmagát újraindító parancs villogtatja, megadott időkben létrehozott és törölt értesítésekkel. Ebből fényre/sötétre külön, mert más trükkel kell elérni a halvány és fényes állapotot. Ezeket tiltják/engedélyezik a fényérzékelős vezérlők. A töltés állapoton kívül, a kijelző állapota is befolyásolja a led működését, valamint a prioritást is szabályozni kell, hogy ha jön egy üzenetem, akkor az egész töltésled mechanizmus álljon le és másik színnel jelezze az új eseményt, amíg azt nem törlöm. Szóval elég összetett dolog ez és még messze nem az ideális állapot. A következő lépcső a szinkronban, felváltva villogtatás, majd erre jön a harmadik szín, ami a legmagasabb prioritással, a hibaeseményeknél (pl. hálózatmegszakadás) jelez. Szóval nem mindegy, hogy tudok -e feltételként hivatkozni egy szenzor kimenetére. Először arra gondoltam, hogy a fényszenzor alsó küszöbérték eseményhez, a változó beállítása: 1, vagy true műveletet rendelem, de akkor mitől áll vissza 0 -ra, vagy false -ra, felső küszöbértéknél? Külön alsó és felső küszöbérték parancsokkal? Nem tűnik "szépnek". :) Hogy tudnám az aktuális fényértéket adott pillanatban lekérdezni és azt feltételként felhasználni, mondjuk kisebb/nagyobb operátorral?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák