Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Mivel egy másik topikban felmerült, ezért írnék pár dolgot a többes adatmódról. Hátha rajtam kívűl még Valaki :) lát benne fantáziát és esetleg tudna csinálni egy profi "Robotosítást".
    Szóval, ez a feature a Titanium Backup pro -ban található. Ha engedélyezzük, akkor egy alkalmazáshoz több adatprofilt is társíthatunk. Létrehozunk egy beállítást, majd mentjük az adatprofilt. Amikor átlépünk a másik profilba, akkor az alkalmazást megnyitva, megint a szűz felületet kapjuk. Elvégezzük a beállítást a másik profil szerint és mentjük. A gond az, hogy a főképernyőn történő profilváltáshoz a Titanium widgetet ad, nem parancsikont, az activity -k pedig nem hozzáférhetők. Így a Titaniumos váltás nem automatizálható. DE! Bekukkantottam ide, oda és nekem úgy tűnik, hogy a megoldás modellezhető. A VOIP topikban ezt már javasoltam és az egyik srác megcsinálta Taskerben. Működik. Szóval a Titanium duplikálja az alkalmazás /data/data alatt található adatait profil1, profil2, stb. mappákba. Majd váltáskor a megfelelő profilt symlinkeli az eredeti helyre. Kb. ennyi. Persze tudom, hogy ezt nem lehet egyetlen általános példában definiálni, mivel egyedi infók is kellenek (alkalmazás azonosító, profilnevek, stb.). De a felhasználás sokoldalúságára tekintettel, talán érdemes lenne a Robotban is helyet adni a lehetőségnek.
    Uff!

Új hozzászólás Aktív témák