Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz zeon.hu #1410 üzenetére

    Tulajdonképpen mi lenne a cél? Saját magadnak külön mérni? Az többféleképpen is megoldható. Az egyszerűbb, viszont manuális megoldás, hogy Titanium Backup pro -ban tudsz több adatmódban használni egy alkalmazást. Az adatmód váltáshoz tudsz widgetet rendelni a főképernyőre (érthetetlen számomra, hogy miért widget, miért nem parancsikon). Beállítod az alkalmazást, elnevezel egy adatmódot (mondjuk mifi) és hozzárendeled. Aztán létrehozol egy másik adatmódot (mondjuk wifi) és hozzárendeled az alkalmazást. Ekkor kapsz megint egy szűz programot, amit beállítasz a wifi méréséhez. Ezt a módszert már teszteltem, működik. Persze az lenne az igazi, ha automatizáltan lehetne váltani. Elméletben ez is lehetséges, bár még nem teszteltem. "Parasztmódszerrel" is megoldható, azaz érintést emulálsz a widgetre. Ez nem nagy kunszt, egy egyszerű shellparanccsal megoldható. Persze hajtott a kíváncsiság, hogy tulképp mi is történik a háttérben. A Titanium duplikálja az adott alkalmazás /data/data alatt található mappáját és symlinkeli az eredeti helyre. Amikor adatprofil-váltás történik, akkor egyszerűen felülírja a linket. A symlinkelést shellparancsokkal is meg lehet oldani, vagyis a műveletet Titanium nélkül, csak a Robot is végre tudja hajtani. Hangsúlyozom, hogy ezt még nem teszteltem, de nem látok okot, amiért ne működne (hisz ott a példa a működésre). Tudom, hogy ez nem felhasználói szint. Azért írtam le, hátha "valaki" :) kedvet kap, hogy egy ilyen automatizált adatprofilváltót készítsen a Robothoz (vagy az Elixírhez). Szerintem nagyon sokoldalúan használható feature lenne. Tudom, hogy ez a lehetőség nem szerepel az Android SDK -ban, de talán külső pluginként is megtenné. Igazából azt nem értem, hogy a Tibi fejlesztője ezt miért nem csinálta meg. Ha legalább parancsikonnal történne a váltás, azt lehetne manuálisan indítani. Megpróbáltam felkutatni a konkrét intentet, de vmi belső parancs lehet, mert nem tudok hozzáférni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák