Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Keem1 #150 üzenetére

    Őszinte leszek és nyers, mert egyfelől nekem elég sok ismerősöm még egyetemről részt vett a BKK-BKV dolgaiban és első sorból kaptam infókat, másfelől nem egyszer szoptam már ezzekkel, amikor a qrva bérletért a Rákócziról a Nyugatiig kellett elmennem, mert az összes automata kifőtt és a sima bérletpénztár is csukva volt, mert hát épp elfosta magát magát valami a mozgón és becsukták azt is.

    De valahol el kell kezdeni.

    Erre mondaná apám: ha valamit nem tudsz megcsinálni rendesen, el se kezdd.

    Minden fanyalgó tegye a szívére a kezét: látjátok-e a fejlődést?

    Látom. Szokásos a buli: raklap pénzért határfost, ami úgy ímmel-ámmal az, amire gondoltunk, ellenben utána még rá lehet zúdítani egy raklap közpénzt, hogy kipofozzák ami nyilván olyan lesz, amilyen, mert hát from scratch kéne újraírni az egészet, csak ugye azt nem lehet, mert ki fizetné ki és ismerné be, hogy elkeféltük. Senki.

    De ez ilyen, aminek kész kell lennie, annak kész kell lennie.

    Az ilyen hozzáállás miatt lehet átadni egy bazárt is négyszer. Ha a bányában nincs szén, rakunk bele. Elvtársak.

    De ettől függetlenül látom a csapásirányt, és végre valami, ami jónak indul.

    A padlás tele van csapásokkal meg irányokkal és indulásokkal. Itthon minden fasza látványterveken, elméletben meg a fejekben. Gyakorlatban meg a Keletinél van lift, amit átadás óta nem láttam működni. Igazándiból akkor sem ment.

    Ez még a bliccelők ellen nem fog beválni. Ez inkább csak egy jópofa ötlet, hogy végre ne papír bérletünk legyen, ami miatt a fél világ röhög rajtunk a VB alatt.

    Tehát elvertünk egy raklap fejlesztési időt, tervet, pénzt egy olyan rendszerre ami csak azért kell, mert ciki már a papíros bérlet. Hidd el, az automatás szopások is azok, mert az is pont így lett megoldva. A világ meg nem röhögne rajtunk, mert nem vagyunk sehol sem. Itt a helyi lakosok röhögnek kínjukban, hogy megint feltaláltuk a spanyol viaszt.

    Tisztázódott, hogy ehhez kell mobilnet, kell működő telefon (akinek nincs, az marad papír alapon).

    Az már talán megy. Vagy nem. Attól függ milyen kedve van az automatának.

    Tisztáztuk, hogy még nem az igazi, az ellenőrök sincsenek a helyzet magaslatán. De újabb és újabb ellenérvek születnek.

    Második szakom a műmenedzser az infómérnök után. Most tényleg írjam le, hogy mi a menete egy ilyen rendszer bevetésének vagy elhiszed, hogy nem ez?

    De hogy a magyar sose tud örülni semminek...

    Ahogy a muzsika is mondta:

    És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak
    Boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak

    Próbáljátok már csak egy picit pozitívan nézni. Csak egy kicsit. A hibái ellenére. Majd idővel kijavítják.

    Akkor ugye ezt én is kérhetem az idő végtelenségéig minden területen amit csinálok? Ugye igen? Nekem is el lesz nézve mindig minden, ha nem, akkor pedig negatív, pesszimista köcsög lesz mindenki? Remélem.

    A weboldalas hasonlatot te sem gondoltad komolyan.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák