Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Csak hangosan gondolkodok, talán nem is tartozik a témához csak pl. itt 4 hsz-ba 3 vélemény van.

    Bármilyen hír vagy tudósítás ha megjelenik, akkor záros határidőn belül megjelenik az ellenkezője is.
    Most nem a Face stílusú álhírgyárosokra és nem a clickbait oldalakra gondolok hanem az átlag, egyszerű ember szemében hitelesnek tűnő portálokra is.
    Vagyis ha 100 cikk azt állítja hogy igen de, 100 meg az ellenkezőjét hogy dehogyis, akkor ebben eligazodni hogy lehet?
    Én nem tartom magam a kőbutának, se pengeeszűnek. Talán hajszállal átlag felett de lehet ez se igaz csak önáltatás.
    És nagyon nem tudom eldönteni, több perces netes kutakodással sem egy adott hírről hogy igaz vagy nem. Mindegy hogy Elon Musk, a politika, egy félig szakmainak látszó hír, a Covid vagy a mostani ukrajnai háború.
    Néhány perc alatt egymásnak homlokegyenest ellenkező indoklásokra lehet rátalálni. És más ezt a 2 percet se szánja rá.

    Akkor most kinek lehet hinni, mi alapján döntsön az átlag olvasó?

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ledgeri #7 üzenetére

    Ezt néha, amikor valami ordenáré baromságnak kinéző témát olvasok, meg is csinálom.
    De amikor az ember szörfözget a neten és percenként zúdul rá a néha egészen hihetően tálalt dezinformáció, ember legyen a talpán aki eligazodik.
    És ezt amit írtál 1000-ből huszan se csinálják meg.
    Hanem hisznek a médiának nevezett szennyáradatnak.
    És valahol meg is értem.
    Ezeket kéne valahol cenzúrázni de erre se mód se lehetőség, valamint pl. a jobboldalt ki cenzúrázza, a jobboldal...? Életképtelen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák