Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Feketelaszlo #36 üzenetére

    "...a következő generáció már nem biztos, hogy fogja tudni, hogyan kell szóban útbaigazítást kérni ..."

    Dehogy nem tudja. Tudja!
    "OK Google, navigálj haza." :DD

    Az okostelefon egy olyan eszköz a zsebben, amit nem kötelező használni. Pont.
    Ha el akarok tévedni, akkor nem használom a telefont. Ennyi.
    Sokszor akkor sem nézem meg a készüléket, amikor jelzi egy üzenet érkezését. Nekem csak egy eszköz, ami értem van és nem fordítva.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • opr

    veterán

    válasz Feketelaszlo #36 üzenetére

    Jaja, mint ahogy az is milyen gaz mar, hogy a mai generacio mar egyszerre max ket kancso vizet tud hozni a kutrol. :O
    Hagyjuk mar ezt a baromsagot, azon felul, hogy szimplan nem igaz, meg hulyeseg is. Anno a tanarok is folyamatosan azzal jottek, hogy "nem lesz nalad mindig egy [valami]", ahol a valami lehet terkep, szamologep, szotar, zseblampa, fenykepezo, akarmi. Es, hat, mit ad isten, de van. De ez nem jelenti azt, hogy nelkule fogom magam es kipusztulok, mint egy dino, akit frissen vagott fejbe az urkavics. Igen, nem orulok neki, ha lemerul, de nem azert, mert eletkeptelen vagyok nelkule, hanem mert rohadt hasznos.

    Ja, utbaigazitas... Konkretan elmondhatatlanul hasznos, ha olyan jon oda, akivel nem beszelunk kozos nyelvet, hogy meg tudom neki mutatni terkepen, hogy merre menjen, mikozben latja, hogy most epp merrefele all (iranytu). Ez ugy, hogy London belvarosaban dolgozom, turistaszezonban velem kb 2 hetente elofordul a cigiszunetek alatt. Es a kezzel-labbal hadovalas addig tart, amig fel nem fogom, mit akar, aztan telo elo, google maps elo, utvonalterv, utcanevek, stb, olyan is volt mar, hogy streetview-al is megmutattam neki, hol kell lefordulni. Szoval, de, konkretan a szoban utbaigazitasban nemhogy gatolna, hanem rohadt sokat segit.

    Elveszni? Rohadt egyszeru, Augusztusban Malagaban, siman mert ugy dontottunk, hogy menjunk amerre visz az ut es kesz. Mentunk, beszelgettunk, amikor szembejott egy jo etterem, kajaltunk egyet, aztan magunk mogott hagytuk a turistaknak csillivillin tartott reszt es megneztuk, milyen a varos, ha nem itt nyaralsz, hanem itt laksz (brutalis a kontraszt amugy, meg nem mondana az ember, hogy egyaltalan ugyanabban az orszagreszben van), aztan siman visszasetaltunk, a telefon meg mar csak akkor kerult elo, amikor megneztuk, hogy konkretan hol van a lejarat a melygarazshoz, amiben parkoltunk. Ne erts felre, azt is siman megtalaltuk volna, mondjuk 2p helyett 15p alatt, de minek szopassuk magunkat direkt.

    Szoval nem kell itt ajvekolni, aki eletkeptelen hulye, az a nyomtatott sajto megjelenese elott is az volt, aki meg eletkepes, az meg mindig az lesz, mindegy milyen segitsege van. A differencia annyi, hogy az eletkeptelen hulyenek mostmar van segiseg a zsebeben es nem masokat idegesit halalra az ertetlensegevel, hanem megoldja hazon belul.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák