Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz sb #456 üzenetére

    Zen1-örülj, hogy megy a ram valahogy

    Zen+- 3200, lehető legalacsonyabb késleltetéssel, mert imc nem nagyon szereti a magasabb órajelet, és lehetőleg csak 2 modul, mert 4 modulnál a 3200 is necces lehet

    Zen2-1:1:1-ben amilyen magasra csak tudsz menni, 3600/3800 körülig, amikor freki megvan, kezd el a késleltetéseket finomítani, másodlagos késleltetések néha többet hoznak, mint az elsődleges

    Zen3-amit eddig tudunk, az alapján egy ccd-s procinál freqi nem annyira fontos, mint az adott freqin minnél jobb késleltetések, 2 ccd-s prociknál valószínűleg inkább zen2-es megközelítés fog kelleni, de levileg, talán, új agesa-val meg lehet célozni a 4000-et is 1:1:1 mellett

    Minden proci (intel is): csatornánként dual rank gyorsabb mint single rank, csatornánként 1 modult jobb eséllyel lehet tuningolni, mint 2-t->2 stick, mindkettő dual rankként a legjobb megoldás. 16gb-os modulok nagytöbbsége dual rank, single rankot úgy kell nagyítóval keresni.

    Túlmisztifikálni nem kell, zen2 is röhögve viszi a 4 modul, összesen quad rank/chanelt úgy nagyjából 3600-3800ig, az meg amúgy is a sweetspot kb if clock miatt. Annyi speckó van, hogy 2 modul dual rank mellett picit esélyesebb a magasabb if clock, mondjuk 1900 vs 1833 4 modul esetén.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    @janos666: gn video, amit morgyi linkelt, 1 ccd-s 5600x-el végigmérte, adatok fele hiányzik, így csak az sr-sr hasonlítható tisztán össze a legtöbb freqin, de az látszik nagyjából, hogy 1ccd-nél if freq max minimálisan szól bele a dologba (amíg szinkronban van). Úgy néz ki, mint intel, hogy freq/késleltetés a döntő.
    2 ccd-nél a ccd-k if-en keresztül komunikálnak, logikusan ott többet kell számítania, de arra még nem találtam mérést.

    @sb: igazad van, rosszul foglmaztam zen2nél, órajel amíg bírja, utána timeing amíg bírja.
    Sr/dr-el személyesen először k7-en szarakodtam, azóta a legtöbb platformon amit használtam 5%körül számított, ami sokat változott össze vissza, hogy mennyire volt könnyű/nehéz sr modult kifogni. Munka miatt általában elég sok ramot használtak a gépeim mindig is (platform teteje inkább), viszont költségek szétosztása miatt majdnem mindig úgy váltottam, hogy lap és/vagy cpu, de mem méret marad, majd köv lépés mem kimaxol, vagy közel megy hozzá. Phenom 1 és utána 1366 ahol nem láttam ilydsmi ugrást. Tippre előbbi l3 cache miatt hozott csak kicsit a dr-el, 1366 meg reg eccvel van (qr/modul) így ott fogalmam sincs volt e különbség ;)
    Most a zen3nál a 6-7% kicsit magasabbnak tűnik az átlagnál, de nem egetrengetően.
    Ne felehtsd el, hogy ddr4-ből 8gb-s stickek bőven elegek a többségnek, és azok áltlában sr-ek, míg ddr3 ból már 4gb-seknél is volt bőven dr, az alá meg játékgépben nem sokan mentek, ddr2 még rosszabb, 2gb-s modulok tipikusan dr, stb. Sd ramok/win98 óta most először vagyunk úgy hogy játékra simán lehet sr modulokból építkezni :)

    @morgyi: lehet, nekem akkor eddig szerencsém volt, nyilván csak pár procit láttam, és lehet hogy az alapján túl hamar vontam le következtetést.
    Mondjuk későn nyúltam csak zen2-höz, így lehet kiforrotabb szilicium/bios is, de saját 3900x-em docp-be, minden pöcc-röff ment 4x16gb, 3600/cl18, utána kezdtem csak játszani a többivel. 3800-at még vitte, de laza timingokkal, így 3600/szűkebb timing összességében jobban teljesített. Proci is, lap is év eleji, ha jól emlékszem késő január körüli. Lap nem egy tuning darab, x570 prime-p.
    Az óta átment a kezeim között egy 3600xt hasonló ram/lap, egy 3950x ez taichival volt és 3600/cl16os kittel, és egy 3970 is (utóbbiban ugyanaz a ramkit mint enyémben, csak duplán). Docp-ot vitte mind, azon felül voltak különbségek bőven. A 3600xt vette legjobban, abban megvolt a 3800 1:1:1-en alig magasabb késleltetésekkel mint az enyémen 3600-on ;)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    Még egy gondolat.
    Ha játékokról beszélünk, akkor amúgy is lényegtelen, mi az optimális, mert elég ritka az a helyzet, amikor cpu limit van, és pont az a nagyo-nagyon max 8% ami egy alap sr és egy finomhangolt dr között van döntené el, hogy még pont jó, vagy már nem elég a proci.
    Munkára áltlában olcsóbb az egyel nagyobb proci, meg egy okés ram, mint az agyontweakelhető ram felára.
    Így a bench döntögetés az egyetlen ahol ez tényleg ennyire számít.

    Persze a már meglévő rendszerből hozzuk ki a maxot, de nem kell túlfeszülni azt sem, ha nem ideális a ram architektúra, sebesség, vagy timeing :)

    Peace

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Locutus #464 üzenetére

    A létjogosultságát nem kérdőjelezem meg. A gyakorlati hasznát a többségünk számára, aki használni akarja, nem benchelni.

    Mindkettő pont annyi mint eddig az intel 300w melett 5.2Ghz-en járatva, 720p-ben 5%kal magasabb fps olyan játékban, ami egy belépő procin is 100+fpssel fut (nyílván sarkítok) ;)

    Én úgy vagyok vele, hogy ár/értékben a keretemen belül a maxot szeretném kapni, az hogy kinél van a perf crown az max érdekes. Ja eddig az intel kicsit gyorsabb volt egy-két speciális esetben, ha a feltételek adottak voltak hozzá, most meg az amd gyorsabb lett ugyanazokban a speciális esetekben, csak más feltételek kellenek neki. Szuper, örülök neki, verseny jó dolog, de egyébként meg nagy cucc, ahogy én használom, ott már a zen+is gyorsabb volt, át is váltottam rá ;)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz #32839680 #467 üzenetére

    Egyetértek, de azért ez eléggé edge case, amikor egy proci utolsó százalék tweakek/oc nélkül játszahatalan, míg azt is hozzádobva már pont jó lesz.

    Az sem gyakori, hogy valami 3600-on sokkal szarabban ment mint 10900k-n, vagy 10900k-n sokkal szarabbul mint most 5950x/5800x-en. Létezik különbség persze, csak a gyakorlatban általában elég közel vannak egymáshoz ahhoz, hogy ne ezen múljon a játszhatóság. Namost ehhez képest az a különbség ami a ramból jön még kisebb, pláne, hogy minden proci ugyanúgy meghálálja a tweakelt ramot, van amelyik kicsit jobban, van amelyik kicsit kevésbé.

    Törekedj az optimális ram beállításra? -Igen, miért ne, jobb teljesítményt kapsz a meglévő vasadból.

    Érdemes úgy választani a ramot, hogy ideális legyen a procidnak? -Ésszerű határon belül igen, de 3200/cl14 vagy 3600/cl16 vagy hasonló qrva drága ram felárát nem érdemes megfizetni, mert jobban jársz ha a felárból egyel nagyobb cpu-t/vga-veszel általában.
    Ha már van valami ramod, akkor persze, tapossuk ki a szemét is, hátha megfutja a jobb értékeket ;)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Új hozzászólás Aktív témák