Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz nyunyu #48 üzenetére

    Mióta Gates lefarolt afrikába maláriás gyerekeket gyógyítani, az MS.-nél durván elszaladt a fékezhetetlen agyvelő.. Én néha nem tudom melyik diliházból szerzik az ötleteiket, de némelyik annyira bugyuta és logikátlan, hogy ha nem lenne siralmas, telibe röhögném.

  • King Unique

    titán

    válasz nyunyu #48 üzenetére

    Nézd meg a többi rendszert, egyre több helyen a flat dizájn a menő mostanság. Használja az OS X, de még egyes DE-k esetén a Linux is. Nekem már a Win8.1 sokkal letisztultabb, kellemesebb és modernebb kinézetű, mint a 7-es. A WIn10-ben meg ez a "darkos", modern dizájn szvsz nagyon cool. :))

    Hagyjuk már ezt a tapifelület hülyeséget...még a 8.x-nél elsütötte vki, ok. Bár annál is lényegében hibrid felület van, aminek a desktop része ugyanolyan jól használható egérrel, mint egy 7-esnél. De akár még a modern is elnyomogatható, nem kell a curzort okostelós módra húzkodni összevissza. Illetve a modern UI-t végül is nem kötelező nyomogatni sem. Sőt, ha valakinek Start menü kell, az is könnyen megoldható, hiszen van egy rakás ingyenes. Amik tudás és testreszabhatóság terén oda-vissza überelik a Win7 gyári menüjét... A CS-ben letiltható pár kattintással a modern felület elérése, ha valakinek az kéne. De még magában a rendszerben is beállítható néhány dolog.
    A WIn10 viszont eléggé vissza lett "desktoposítva", kikerült a Charms bar, gyári Start menüt is visszatették stb. Van benne külön tablet mód, ami nyilván érintőfelületre van optimalizálva, de desktopon nem az a default és be/ki kapcsolható. Ráadásul már 8.x-ben megkedveltem a kezdőképernyőt és sokkal kényelmesebb oda pakolni minden ikont, mint teleszemetelni az asztalt. A 10-es Start menüje is hasonlóképpen megpakolható, ami nekem hasznos. Leszoktam már a sok asztali parancsikonról, max. 7-es alatt rakom csak oda őket... :D

    Illetve nyilván jön majd a jövőben egyre több fejlesztés, újdonság, amit úgyis csak a 10-es fog megkapni. Már csak emiatt is muszáj lesz egy idő után váltani. Ha most még nem is minden téren, nem is mindeninél teljesen ok, de x hónap / év múlva már biztosan jobban helyre lesz pofozva és eljuthat egy komolyabb szintre. A Win7-nek meg már 4 éve sincs hátra(!) és utána bezár a bazár... pár évig talán még utána is elevickélnek vele néhányan, mint az XP-vel, de nyilván annak a sorsára fog jutni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák