Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz nyunyu #26 üzenetére

    Én ezt már szerencséje akkor elrejtettem, amikor az egyik patch kedden felajánlotta. Újabban az otthoni gépeken frissítés előtt gyorsan megnézem a linkeket és ahol telemetria és társai xarságok vannak, azokat rejtem is el. Szerencsére vezérlőpultban sincs ilyen üzenet mint neked és a tálcán sem.
    De azért a WU kb. havonta odatolja fontos frissítésként a KB3035583-at... :W De hiába, mert úgyis megy az elrejtettek közé... :DDD

    "Nem tetszik az az iranyvonal, hogy minden patch kedden manualisan vegig kell bongeszni a kiadott frissiteseket, nehogy veletlenul trojai falovat tartalmazo "biztonsagi frissitest" tegyen fel."

    Hát ez nekem sem... :(((

    Mondjuk a GUI-t illetően nem értek egyet, mert nekem a W7 féle már nem tetszik. Sokkal jobb a flat vonal és nekem a Win8.1 is, de Win10 meg pláne bejön dizájnt illetően. Persze ez csak személyes vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nyunyu #48 üzenetére

    Nézd meg a többi rendszert, egyre több helyen a flat dizájn a menő mostanság. Használja az OS X, de még egyes DE-k esetén a Linux is. Nekem már a Win8.1 sokkal letisztultabb, kellemesebb és modernebb kinézetű, mint a 7-es. A WIn10-ben meg ez a "darkos", modern dizájn szvsz nagyon cool. :))

    Hagyjuk már ezt a tapifelület hülyeséget...még a 8.x-nél elsütötte vki, ok. Bár annál is lényegében hibrid felület van, aminek a desktop része ugyanolyan jól használható egérrel, mint egy 7-esnél. De akár még a modern is elnyomogatható, nem kell a curzort okostelós módra húzkodni összevissza. Illetve a modern UI-t végül is nem kötelező nyomogatni sem. Sőt, ha valakinek Start menü kell, az is könnyen megoldható, hiszen van egy rakás ingyenes. Amik tudás és testreszabhatóság terén oda-vissza überelik a Win7 gyári menüjét... A CS-ben letiltható pár kattintással a modern felület elérése, ha valakinek az kéne. De még magában a rendszerben is beállítható néhány dolog.
    A WIn10 viszont eléggé vissza lett "desktoposítva", kikerült a Charms bar, gyári Start menüt is visszatették stb. Van benne külön tablet mód, ami nyilván érintőfelületre van optimalizálva, de desktopon nem az a default és be/ki kapcsolható. Ráadásul már 8.x-ben megkedveltem a kezdőképernyőt és sokkal kényelmesebb oda pakolni minden ikont, mint teleszemetelni az asztalt. A 10-es Start menüje is hasonlóképpen megpakolható, ami nekem hasznos. Leszoktam már a sok asztali parancsikonról, max. 7-es alatt rakom csak oda őket... :D

    Illetve nyilván jön majd a jövőben egyre több fejlesztés, újdonság, amit úgyis csak a 10-es fog megkapni. Már csak emiatt is muszáj lesz egy idő után váltani. Ha most még nem is minden téren, nem is mindeninél teljesen ok, de x hónap / év múlva már biztosan jobban helyre lesz pofozva és eljuthat egy komolyabb szintre. A Win7-nek meg már 4 éve sincs hátra(!) és utána bezár a bazár... pár évig talán még utána is elevickélnek vele néhányan, mint az XP-vel, de nyilván annak a sorsára fog jutni...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz DS39 #60 üzenetére

    Igen, valóban csak ajánlott, de engem a főablak zavart meg, ahol viszont fontos frissítésnek mutatja. :D
    Az van beállítva, hogy "Az ajánlott frissítések fogadása ugyanúgy, mint a fontos frissítések esetén". Mondjuk ezt mindig bekapcsolom, ahogy a más MS cuccokhoz való megjelenítést is. Csak a WU-t szoktam automatikusról kézire állítani és max. az értesítést, esetleg letöltést engedélyezem. Újabban sajnos szükséges...

  • King Unique

    titán

    válasz Syl #79 üzenetére

    Nálam is automatikusra van állítva, de eddig soha nem indította újra automatikusan. Frissítések telepítése után mindig feldobja az ütemezést, hogy majd másnap 3:30-kor indítja újra. Érdekes. :D

    (#86) CPT.Pirk: ajánlott, de a főablakban fontosnak mutatja. Nálam nincs automatára állítva a WU, így nem is tudja felrakni. Havonta újra kiadják és megint felajánlja, de akkor megint elrejtem. :D

    (#88) HaZse: itt-ott van egynéhány (szubjektív) kontrám a rendszerrel kapcsolatban, de működés és stabilitás terén nincs vele különösebb gondom. A dizájn határozottan tetszik, sokkal jobban, mint a 7-es csicsás, üvegszerű xarja. A virtuális asztalok és a Win+Tab task view is hasznos.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Syl #91 üzenetére

    Ilyen téren pont a WIn7 a legxarabb, mert az (bizonyos) fontos frissítések után már dobja is a 10 perces értesítőt... ha nem halasztod el, az újra is indítja automatikusan. :D Ellenben a 8.1/10 alapból ezt az ütemezést adja meg és nálam még egyik sem indította újra a gépet az abban jelölt időponton kívül. Azt meg általában nem várom meg, hanem magam restartolom, hogy mielőbb túl legyek rajta.

    (#92) fordfairlane: értjük a leírtakat, de valami konkrétum, vagy csak úgy zsigerből? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #94 üzenetére

    Nálam manuálisra van állítva a WU és, ha nem halasztom el, akkor újraindítja.

  • King Unique

    titán

    válasz Snoop-y #102 üzenetére

    Ezek szerint a finish előtt még belehúznak... :DDD
    De gondolom azoknál áll ez fenn, akiknél a WU automatára van állítva? Amúgy azt most sem értem, hogy mégis milyen alapon lehet előírni önálló életciklussal rendelkező operációs rendszerekre szinte már-már kötelezőként az OS upgrade-et :F A Windows 8 —► 8.1 esetén még elment és érthető volt. De egy 7/8.1 —► 10 kapcsán nagyon nem értem, főleg még évekkel a terméktámogatás lejárta előtt... Az ingyenes akcióról max. egy tájékoztatást dobhatna csak, hogy "köll | nem köll", amit egyszeri véleménynyilvánítás után lehetne véglegesen ignorálni, ha valakinek nincs rá szüksége.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Narxis #119 üzenetére

    Nálam is a WU-ban csak az értesítés, illetve max. a letöltés van engedélyezve 7/8.1 alatt. A méregfog és társai el vannak távolítva (rejtve), így szerencsére nem is cseszeget. :))
    A linkelt cikk kicsit user error is, mert pont a 8.1/10 nem akarja frissítés után egyből újraindítani a gépet, mint a 7-es. Az hülye módon dobálja a 10 perces ablakot... A Win10 ilyenkor feldobja az ütemezést egy későbbi időpontra, pl. éjjel 3:30. Persze ha valaki aztán sokáig nem indítja újra, akkor valóban előfordulhat ilyen. Bár azért egy normális és kulturáltabb OS előtte rákérdez...

    (#124) Dilikutya: azért az a regisztráció se olyan hű de bonyolult ám és nem is soklépcsős, ahogy nézegettem. Nálam múltkor 8.1 telepítése után már kapásból ezt dobta fel[link]. Illetve nem kell a felhasználókra fogni... pontosan tudja mindenki, hogy milyen ennek a pszichológiája. Ha egyre többször a user képébe tolja ugyanazt az értesítést, amit nem lehet egyből és végérvényesen ignorálni, akkor előbb-utóbb úgyis rá fognak kattintani. Pont ez benne az inkorrekt és ezért nehogy már (csak) a user hibája legyen...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák