Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #19 üzenetére

    Én értem...
    Mondjuk ez nem 10mm hanem majdnem 20. És 2kg, gondolom van benne anyag. Annyira nem necces de az biztos, hogy 45W sok lesz neki.

    Nekem E5470 van, ez nem ultra, de elég vékony, 23mm körül van, maga a gépház 16-17mm.
    Ez is megizzad a 35W-os procival, de nem nagyon szokott throttlingolni.

    A lényeg, hogy ilyen kis méretben sok a 45W de arra akartam célozni, hogy általában már máshol elvérzik előbb a történet. A TDP-n pl... Ezek az új 4 magos U procik ugyanúgy 40W körül kérnek maxon, kicsit visszafogva 25W körül ellennének, de a 15-től messze vannak...

    A másik gond ami itt is gáz a paszta és hasonlók... ugyanúgy azonnal 90 fokra ugrik a cpu mert sz*r a hőelvezetés itt is. Ez előbb gond mint a vékony noti gagyi hűtése. De most raktam be NVMe SSD-t is, gap paddal a házra tapasztva, mégis 60 fok konstans, terhelés nélkül is.

    Aztán tök más téma, de lazán ide kapcsolódik, hogy a mostani SSD és az előző SATA M.2 is támogat energiagazdálkodás feature-öket, APM. Akksiról töredékére csökken a sebessége. Tegnap láttam először, beszarás, de még a Win10 betöltő karika is harmad sebességgel forgott és 15mp-ig semmi nem történt. Bedugtam a kábelt, felgyorsult és 3mp múlva login képernyőn voltam. :D
    Egyelőre nem nagyon láttam semmit, amivel ezt ki lehetne lőni, pcie és egyéb win power beállítások nem hatnak...
    A lényeg a lazán kapcsolódó kitérő után, hogy a notik nem max teljesítményre vannak hangolva, nem is nagyon lehetnek ilyen kihegyezett (vagy szarul pasztázott) hw-kkel. Ezek is eleve erre vannak felkészítve, tudnak és akarnak is throttlingolni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák