Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Slystyle #16 üzenetére

    Ez önmagában nem is probléma, hogy ennyire drága... mert pár év múlva már eléggé olcsón fogják szórni használtan, amikor még mindig bivaly erős kártyának számít majd és bőven elküld mindent max grafon. A baj ott kezdődik, hogy ha mondjuk 3 évesen olcsón vesz az ember egy ilyet, akkor nagy valószínűséggel nem számíthat hosszú távú befektetésre, mert nem az a korszak van már mint régen (geForce 4 idején), hogy 8-10 évig mennek a VGA-k, hanem letelik a gari aztán 1 max 2 év és elromlanak. És az még a jobbik eset, mert elég sok már a 3 évet se bírja ki amíg a gari tart. Ez főleg a csúcs kártyákra igaz. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. A mai napig siratom a 9800GX2 Quad SLI-met. 50K-ért vettem a kettő kártyát együtt használtan. Aztán jól elromlottak... előbb az egyik .. akkor újabb 20-ért vettem egy másikat, majd a másik is meghalt és kénytelen voltam venni egy új karit, mert ráuntam az egészre. A 9800GX2 nagyon jó alternatíva volt, ha azt nézzük, hogy mekkora video teljesítményt kaptam és mennyi pénzért, de sajna ha már nincs gari rá, akkor elromlanak... (haverom ugyanígy járt csak ő GTX280-akkal). A 9800GX2 Quad SLI jó 20-25% -al erősebb volt mint a mostani GTX570-em és a Quak SLI 50K volt a kettő együtt a GTX 570 meg 82K (újonnan nyilván). Tény, hogy sokat fogyaszt, de 32K-ért rengeteg áramot adnak és még akkor is ott van a teljesítmény különbség.

    Csakhát összefoglalva az egészet: Mire ezek a csúcs kártyák ár \ teljesítményben használtan elérik a különösen ajánlott kategóriát, addigra meg már meghalnak, mert az élettartamuk nagyon rövidke. :(
    Így ebben a formában negyed millióért meg 300K-ért meg eléggé vicces ez az egész felhozatal ...

    Talán, ha nem csak a gyári referencia hűtéssel létezne az összes csúcs egy magos meg az összes 2 magos VGA, akkor simán ki lehetne tolni az élettartamukat, mert nem baszódnának el az éveken át tartó hatalmas és rendszeres hőmérséklet ingadozástól.... de hát valszeg direkt van ez az egész így kitalálva, ahogy van.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák