Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #14 üzenetére

    Ezek a fránya alaplapok ölik meg, mint régebben is szvsz, AMD oldalon.
    H110-hez hasonlóan olcsó lapok alig vannak és ami a legfájóbb, hogy a kis méret is valahogy hanyagolva van. ITX alig és drágán, de H110-ből van egy rakás papíron mATX, ami 1-2cm-rel nagyobb csak az ITX-nél.

    HTPC-hez jó lenne HDMI 2.0 is, ezt már nem említem, mert a másik oldalon még gázabb a helyzet. :D Itt legalább van 1-2 lap ami nemhivatalosan tudja.

    Amúgy tuti kis cucc. Kb. 5 hónapja kérdezem, hogy mikor jöhet. Múlt héten végül sikerült olcsón egy G4600-at beújítani a G3900 helyére HTPC-be. 2/4 és 24EU, kb. ez a szint lesz csak jobb támogatással.

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #19 üzenetére

    Az UHD ugyanaz mint a HD, semmit nem változott. Viszont én 1000-1200 pontot találtam rájuk.
    A kis Vega meg 1400 pötty.

    Rég nem foglalkoztam vele, de az Intel driveres meg hw-architekturális kisebb-nagyobb betegségei miatt én arra mernék csak pénzt tenni, hogy ezek a benchmarkok a best case-t mutatják.
    Szóval jó esetben ennyivel gyorsabb az AMD, rossz esetben meg többel. :)

  • sb

    veterán

    válasz #65675776 #22 üzenetére

    Igen. Vagy ha el is indulnak mindenen, jobb eséllyel lesz kurzor is. :)
    Egyébként ilyen szempontból szerintem annyira nem rossz a helyzet Intel oldalon. 3-4 éve még én is ezt írtam, akkor jellemzőbb volt, hogy pár támogatott cuccon kívül a maradék fele vagy nem indult, vagy hibás volt a megjelenítés, a másik fele meg tényleg az indokolt sebesség felével futott.

    Viszont azóta egyrészt javult a helyzet Intel oldalon, másrészt AMD oldalon sem annyira rózsás. Ilyen gpu-k mellett most nagyobb részben régi játékokról beszélünk és ott az új architektúrákkal, driverekkel AMD oldalon is gyakrabban bele lehet futni problémába szvsz. Egyszerűen azért, mert nagy az időbeli gap. Minden mindent nem kezelhet 100%-osan. De ez természetes. Desktopban nvidia van nálam, ott sem úgy megy, hogy elindítok egy random 10 éves címet és minden fut.

  • sb

    veterán

    válasz Bici #26 üzenetére

    Nem ment át a lényeg. A 380X egy "őskövület". Hiába refresh, ugyanúgy GCN, ami k* régi konstrukció.
    Azon, főleg egy régi driverrel kb. minden régi cucc el fog futni. Ez viszont már nem ugyanaz, a drivert is újraírták azóta. Csodálkoznék, ha 10-ből 10 elindulna rajta 10 éves cuccokból.

    Nekem is futott minden a 7850-emen 2 éve, aztán a 1050 Ti-n meg 2-3 elhasalt a 10 régi játékból alapból. Aztán meg lehetett trükközni...
    A Llano-val meg fordítva küzdöttem egy idő után. Az úgy még régebbi, ennek megfelelően semmi gondja nem volt régi játékokkal... aztán eltelt pár év és olyan driverek jöttek amiből minden harmadikkal nem voltak csak anomáliák. Odáig, hogy az XBMC/Kodi is szétcsúszott. Végül marad egy viszonylag régi driver ami még jó volt és nem frissítettem többet.

    A lényeg, hogy a probléma létezik, túl nagy időkülönbség hw-driver-app között egy idő után problémákat okoz. Egyszerű matek. Az kérdés, hogy milyen arányban... ilyen szempontból az alverzióktól eltekintve a GCN volt a leghosszabb életű cucc az utóbbi 10 évben, nyilván ott lesz a legkevesebb ilyen probléma.
    Ettől még a többi se használhatatlan. Van kicsit jobb és kicsit rosszabb választás. Az intel IGP ilyen szempontból gyengus volt, de mostanára jobban összecsúsztak, főleg ha régi támogatásról van szó. Ettől még inkább választanék én is vmi AMD-t, akár újat, akár GCN-t, vagy vmi nv-t, ha diszkrét is szóba jön és a kompatibilitás a legfontosabb.

  • sb

    veterán

    válasz Bici #37 üzenetére

    Ha már a Duronokig visszamentünk...
    Nálam meg van még a családban egy 880G + egymagos Sempron unlockolva 2x2.7GHz-re HTPC-ként. Itt ugye még a lapon van a HD 4250, nem a prociban. Hw-ből, lazán megy az FHD filmezés, és az egyetlen gép amin nem volt soha kadenciaproblémám. :D

  • sb

    veterán

    válasz Bici #37 üzenetére

    Ok, valóban GCN, de akkor is nagyobb váltás, mint a korábbi reszelgetések.
    Valamint azóta kijött ugye egy full újraírt driver.
    OS mindig okozhatott és okozott is nyilván problémát, de most nem erről volt szó. Amit írtam továbbra is valid: változik sajnos a támogatás, feature-ök is lassan, de biztosan. A Raven driveren is volt mit csiszolni és még lesz is. Abban igazad van, hogy nem csak a hw-driver-app rész változik, hanem valóban más komponensek is, az OS is jelentős nyilván.

    Ettől még van kompatibilitás, csak változó és egyre rosszabb. Általában egy AMD azért így is 5-6 év után éri el azt a szintet amit lehet, hogy a legacy Intel 1.5 év alatt. :) Plussz a kicsit módosult GCN tényleg nagyon hosszú életű volt. Ez is szépíti a képet jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #32 üzenetére

    Meglátjuk... most legnagyobb sajnálatomra a B350M is defektes lett. :( Desktopba is néztem volna valami jó kis mATX-et.

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #42 üzenetére

    Továbbra sem érdemes a TPD osztályokból kiindulni. A 2200G 65W, de platform szinten bekér 100W-ot. A G4560 54W ahogy itt írták mégis elvan szvsz 60W körül full konfigra.

    Adjuk hozzá, hogy tesztek alapján a 65W is visszafogja a 2200G-t, tehát cpu+gpu igencsak visszavesz ha egyszerre terheled. És akkor ebből lehet következtetni mit bír 35W-ból... Szerintem jó ha a harmadát kifutja a valós órajeleknek fullra terhelve, reális terhelésen meg az 50-60%-át.

    A másik irányból viszont erős (65-80W-ból) a gpu és a cpu is i5 szint. Így nem is mérhető egy G4560 2/4 + HD 610-hez.

    Szóval 65W-ból a 2200G jóval erősebb, 35W-ból meg erősen visszavesz. A 200GE pedig vélhetően jól fog menni ennyiből is, a specifikált órajelen. Lehet, hogy alig lesz gyengébb mint a 2200GE.

  • sb

    veterán

    válasz KAMI911 #55 üzenetére

    Az s905 kérdés lett volna?
    Ha igen akkor részemről a válasz, hogy egyértelműen jó vagy jobb alternatívák.
    Én lassan 10 éve HTPC-zem. Akkoriban, de 5-6 éve szóba sem jött más nagyon, mint x86. A támogatás is gyér volt, ill. NAS célra még ma is gyenge sok megoldás. Aztán ma eljutottunk odáig, hogy új feature-t: 4k, HEVC main10, HDR-t kicsalni x86 PC-ből alig lehet. Most is részben ezért várt ez a kis AMD APU.
    Cserébe kicsit feljebb is kúsztak az árak PC fronton.
    ARM oldalon meg már 1-2 éve megvan minden, töredék áron.
    A lényeg: 10 év HTPC után most kezdtem el nézegetni én is, hogy beújítok vmi s905-ös kütyüt inkább.

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #61 üzenetére

    Persze, oviba vinni a gyereket meg Impreza WRX STI...
    Így is 50-80k akármilyen x86 alapú HTPC, miért ne legyen 150k, amikor a droid is tud majdnem mindent. :)

    Oké, persze igényfüggő, amíg nem volt 24p droid alatt addig eszembe sem jutott. 3D-t én is néztem amíg TV el nem romlott, de nézzük már meg hány embernek van erre igénye... vagy kapni-e egyáltalán 3D TV-t manapság.
    10 bit kiküldése? Hány TV tudja fogadni?

    kommersz dolgokra meg lásd fentebb: FHD-t egy 10 éves gép elvisz töredék erővel... vagy egy mai lowend telefon. De ha az extrákat nézem ahhoz se kéne több, 3D, main10, 4k60p kimenet. Mind filléres és csak az akarat hiányzik - én már csak ellenérzésből sem fogok emiatt 50k-s dvga-t venni HTPC-be.
    Lehet, hogy ha megtesszük a következő a Nvidia Titan lesz, amit meg kell majd venni 5 év múlva egy valamirevaló HTPC-hez, mondjuk az ütős kadenciahelyes 24p lejátszás featurehöz. :D :DDD

    @aleod:
    Az X vagy 912-re gondolsz? Nem vagyok még benne a témában, 2 napja tévedtem csak be és olvastam végig a topic összefoglalót. Majd úgyis megyek a kérdéseimmel. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák