Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58450688

    törölt tag

    válasz imibogyo #2 üzenetére

    Jaja! én is 43 colos tv-n melózom/játszom stb, nekem minden monitor kicsi, van az is, de soha nem kapcsolom be.
    De én még jó darabig elleszek a full HD-val. :)
    Tesztnek nem rossz ez a videó, bár a youtube-os videók minőségét mindenki ismeri, kalap fos az egész, de nem átlag embernek került fel az biztos:)

    [ Szerkesztve ]

  • azopi74

    addikt

    válasz imibogyo #2 üzenetére

    55"-et is kicsinek fogod érezni pár nap után, nekem az van pár éve, persze csak fullHD, de 75" alattira nem fogom lecserélni (egyébként szerint 4k-nak amúgy is ilyen méretek mellett van létjogosultsága)

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz imibogyo #65 üzenetére

    Igen láttam. Jelenleg is bánom hogy belementem pl G3 megvételébe mert annak is eszméletlen a képe de a felbontása nem indokolt. Azt pedig ne felejtsed el hogy az ultra nagy felbontáshoz bizony tartalom is kell. Ha TV-t nézel akkor még most is az SD az elterjedt és indokolatlanul lassan terjed a HD a Full HD-ról pedig ne is beszéljünk. Nálam is családi kassza van mint ahogy a magyarok 80%-nak de ha lenne sem költenék ennyit egy olyan szolgáltatásra aminek nem látom értelmét. Esetleg sok év múlva amikor normalizálódnak az árak.

    Amúgy itt nem is arról volt szó hogy Önmagában a 4K 8K elítélendő dolog hanem arról hogy amit a YT csinál az nem más mint "parasztvakítás" mert techdemo-nak nagyon gyenge.

    A nagy felbontásnak akkor lesz értelme ha elérhetővé és életszerűvé válnak az akkora kijelzők ahol már a Full HD életlennek vagy pixelesnek tűnik, addig csak arra jó hogy mutogasd az embereknek vagy ha kb 30-50cm-ról akarod nézni a 40-50"-os képernyőt ( nem túl életszerű ).

    A Profi felhasználóknak pedig úgy sem ezekre a kijelzőkre van szükségük...

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz imibogyo #137 üzenetére

    Az meg pláne nem hiszem, hogy bárkit zavarna, ha mondjuk pár év múlva annyiért lehetne 4K TV-t vagy monitort venni, mint amennyiért most FHD-t.
    (hozzáteszem, most sem drága egy ilyen.)

    Ráadásul addigra remélhetőleg a HDMI 2.0 is kellőképpen elterjed, így a képfrissítés sem lesz akkora probléma.

    egyébként még 144p is van YouTube-on, szóval van választék bőven. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz imibogyo #167 üzenetére

    Mindenkinél eljön az a szint, amikor már nem fér nagyobb kijelző elé, és akármeddig növelik a felbontást, már nem fogja látni a különbséget. Ez persze függ magától a kijelzőmérettől, attól hogy milyen messze ülsz. Én a 24 colos fHD monitortól itthon karnyújtásnál kb. 10 centivel messzebb ülök, pixeleket már nem számolgatom, legfeljebb még a soron következő felbontásnak lehet értelme, ebben a méretben, de az is inkább már 27 coltól. Egy 32 colos kijelző viszont ide elém az asztalra már nagy lenne nekem, messzebb meg nem akarok ülni. A 4 colos, 800*480felbontású telefonomat 30 centinél közelebbről ritkán nézem, 10 centiről tényleg látni a képpontokat, de az meg nem életszerű felhasználás, ilyen méretben és kicsivel fölötte az 1080p-t már teljesen fölöslegesnek tartom, a 4K meg röhejes.
    De ha jönnek ezek a kijelzők, hadd jöjjenek, évekig úgyis csak tervezők, grafikusok tudnak profitálni belőle - ott viszont tényleg nincs az a kijelzőfelbontást, amit ne lehetne kihasználni. Film még sehol sincs ekkora felbontásban, nem is lesz, csak ha készítenek, a felskálázás csak parasztvakítás, persze felbontásra az is 4K, ha 360p-t méretezek át. A Youtube-nál a jelenlegi sávszélességek mellett viszont még jó ideig nem lesz értelme, szarrá tömörítve nem minőségi élvezet. Szép és jó, hogy ezt is tudják, de még az 1080p videók is olyanok néha, hogy ránézek, tényleg azt állítottam-e be...

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák