Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sh4rkk1ll3r #27 üzenetére

    "A vállalkozás szót kellene megérteni. Illetve az alapjog (garantált) és a "valamihez való jog" közötti különbséget."

    Lovagolhatunk a szavakon, de a piacgazdaság alapja két alapjogból ered, a vállalkozás szabadságából és a tulajdonjog elismeréséből. Jogod van profitot szerezni (ha tudsz) a tulajdonod áruba bocsátásából. A third party piac azért is szürkezóna, mert nem mindenki tartja tiszteletben a tulajdonjogot és a szükséges licencek nélkül gyárt oltalom alatt álló termékeket. Azon nem nagyon van mit vitatni, hogy egy gyártónak kárt okoz, ha valaki licenc nélkül gyártja az ő szellemi termékét (nem mentem bele, hogy neked/nekem fogyasztói oldalról kell-e emiatt könnyeket hullajtanunk).

    "A javaslatom számukra, hogy kezdjenek el "hozzáadott érték", "ügyfél igények további kielégítése", "jobb termék" fogalmak környékén matatni, és ott profitot csinálni."

    Ha a te szinteden nem érződik a R&D, az nem a gyártó hibája. Én nyomda közelben mozgok, illetve szélesformátumú proof és szépművészeti nyomtatók között és a third party piac nem nagyon tudja megközelíteni a gyári minőséget. Idő előtt tönkreteszik a nyomtatófejet, teljesen máshogyan viselkedik a festék a hordozón, nem hozza a gyári értékeket, képtelenség rá normális színprofilokat gyártani és folyamatos kontrollt igényelnek az ingadozó minőségük miatt. Nem véletlen, hogy a folyamatos szívás miatt a drágább gyári jön ki végül olcsóbbnak.

    Neked az otthoni kis monokróm lézernyomtatóddal vagy kis fotónyomtatóddal szerény igények mellett nem biztos, hogy kijön majd az utángyártott hátránya. Ettől még felelőtlen dolog azt mondani, hogy a gyártók nem fejlesztenek. Én a saját szintemen azt látom, hogy igen. Egyre tartósabb, precízebb, takarékosabb és környezetbarátabb festékeket fejlesztenek, nem utolsósorban pedig színreprodukcióban is bőven van fejlődés. Ha neked erre igényed sincs, az a te ügyed.

    (#26) MrChris: Az utángyártás egy szürkezóna, nem csak a hamisítvány (ami eredetinek hazudja magát) jogsértő, hanem az is, ha a szükséges licencek nélkül gyártanak olyan eszközt, melyre nem szereztek jogosultságot. A legtöbb utángyártott tonerre ez igaz, de a gyártók elsősorban az eredetit koppintó hamisítványok ellen küzdenek, mert egy független márkanév alatt forgalmazott utángyártott esetén az esetleges meghibásodás, elkoszolódás, gyenge minőség forrása egyértelmű, addig az eredetinek gondolt hamisítvány esetén már nem. Az, hogy a NAV nem zúzza be az utángyártottakat, még nem jelenti, hogy nem jogszerűtlen azok gyártása.

    (#36) bambano: "ahhoz, hogy ne tudjon senki piacra lépni ellene, olyan alacsonyra kell tenni az árat, hogy ne érje meg. ez a közgazdaságtan."

    Ahogy az is közgazdaságtan, hogy ha te teszed bele a pénzt az R&D-be és más gyártja az engedélyed nélkül olcsóbban, akkor előnyre tesz szert. Más faszával könnyű verni a csalánt és pontosan ezért védik törvények a szellemi tulajdont.

    "mobil telefont, mobil és nem mobil távközlési eszközöket már régen többet és jobbat fejlesztenek, mint a "fejlett nyugat"."

    Ez pont nem igaz, mert a kínai telefonpiac pontosan a nyugati cégek R&D farvizén nőtt fel. :) A nyugaton (illetve Japánban, Koreában) fejlesztett, de Kínában gyártott alkatrészekből összelegózni egy telefont nem jelenti, hogy ezeket ők fejlesztették. Amerikai (Qualcomm) chipset, Koreai vagy Japán (LGD, JDI, Samsung, stb) kijelző, Japán kamera (Sony) alkotja ezeket, amiken egy Google által fejlesztett, kínai igényekre átszabott OS fut. Ez jelentené, hogy a kínaiak már R&D-ben is ránőttek a nyugat nyakára?

    (#77) MaUser: Szerinted a gyártóknak a tartály jelenti az R&D-t? Az a kis műanyag basz, amit fröccsöntenek és beletesznek egy vezérlő chipet? Nem. A tartalom a lényeg. Bővebben olvasd át SityiSXT #75-ös hozzászólását.

    (#75) SityiSXT: +1

    Tényleg el tudom képzelni, hogy valakinek tökéletesen megfelelő az utángyártottak minősége a maga kis egyszerű szintjén, de nem árt tudni, hogy a tartalomban hatalmas lehet a különbség és nem is mindig szabad szemmel látható módon. Van aki erre áldoz, van aki meg nem. Egyszerű irodai dokumentum nyomáshoz tényleg nem rakétatudomány kielégítő minőségű tonert gyártani, de ahogy te is írod, nem csak ezt jelenti a nyomtatópiac.

Új hozzászólás Aktív témák