Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz Inv1sus #41 üzenetére

    nem akarom most egyik disztrót se védeni a többivel szemben, suséból régebben az 5ös 6-os környékén még 10 éve valóban voltak ilyen jellegű gondok, aztán 4-5 év pauza után 2004 környékén újra kipróbáltam (hozzáteszem nem vagyok egy linux guru, csak amolyan kocafelhasználó) az akkori SuSE 9.1-est és igen rengeteget fejlődött és a támogatottsága is, már akkoriban sem nagyon volt olyan értsd populárisabb szoftver, ami ne lett volna egy az egybe az adott disztróra (jelen esetben a SuSÉ-ra) lefordítva és ne lehetett volna Next>Next>Finish-sel feltolni.. aztán tavaly gondoltam egyet hogy kipróbálok egy másik disztrót is és nem túl sok utánajárás után felraktam az ubuntu netbook remixet akkori 9.04-es jaunty jackalope verzióját egy ASUS EEE 900-ra... és bátran állíthatom, hogy ez az operációs rendszer még a felhasználóbarátságban is súlyos csapást mér a Windows-okra.
    Hogy csak egyet említsek, menet közben át lehet kapcsolni a narrátorát szinte bármilyen nyelvere, akcentusra és úgy olvassa fel az adott szöveget ahogyan hagyjuk (!)
    Mindezt úgy hogy egy 4 gigás SD kártyára telepítettem és arról fut, bútol és áll le 10-15 másodperc alatt.És gyak. minden jelentős népszerű alkalmazásnak megvan hozzá a verziója: Opera, Chrome, Firefox, Skype, Vidalia, TrueCrypt, TheGIMP, blender stb.. teljes képernyőt valós időben felvevő monitor program stb..

    arról nem is beszélve, hogy Wine-nal natívban futtat Windowsos programokat (exéket) ha kell, és persze a népszerű virtuális gépek, mint XEN, VirtualBox pedig szintén prímán elfutnak, tehát felülről nagyon-nagy mértékben kompatibilis a Windowssal (SAMBA protokol és a windows hálózatok natív kezelése és a többi)

    [ Szerkesztve ]

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz Inv1sus #49 üzenetére

    Videóvágásra még nem használtam linuxot, de általánosságban elmondható, hogy linuxra 8x-10x annyi szoftver létezik egy adott témakörön belül pont azért mert bárki bármit fejleszthet rá.

    Zeneszerkesztő pedig bizony van "rá" : a MadTracker wine alatt gyönyörűen fut rajta és trekkelhetsz 64 csatornán, 24 bit / 96 kilohercen...
    (ha a hangkártyád is támogatja)

    Amit pedig a csomagkezelőkről mondtál, hát csak fogtam a fejem, katt a .deb , .rpm ikonra , Telepítés>Tovább>Tovább>Kész.. ennyi feltelepíteni Linuxra egy szoftvert.

Új hozzászólás Aktív témák