Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz ngabor2 #21 üzenetére

    Attól roskadhat össze, ha azt nézzük, hogy évről évre mennyivel nő pl. a fejlesztők (és a rájuk szánt kiadások; vagy a megvásárolt cégek) száma ahhoz, hogy a kitűzött céloknak megfeleljenek, és ehhez képest ezek a célok évente mennyivel több felhasználót (növekedést, bevételt) hoznak (el másoktól). Úgy, hogy a korábbi felhasználókat ne veszítsenek el.

    A cikket többször átolvasva én inkább a jövőbe mutató pozitív kritikát látom benne:

    - igaz, hogy sokkal szélesebb rést kellene hagyni a home és a kiszolgáló ill. ellenőrzött környezetbe szánt megoldások között (pl. otthonra hiába tesz fel az ember teljes védelmet, akkor is leokéz mindent a felhasználó, csak hogy hozzájusson a kívánt eredményhez; hiszen ha nem kellene neki, már rá sem klikkelt volna). De ehhez pl. kidolgozottabb és hétköznapilag hozzáférhető rendszer kellene a felhasználói programok fejlesztőinek az alkalmazásaik validálásához.
    Abba nincs belelátásom, hogy ez rés mekkora a desktop és egyéb szintre szánt Linux-ok közt.

    - a virtualizációval megoldott kompatibilitás fixa ideám volt eddig is: egy mondjuk angol - nem nemzetközi - XP SP2 környezet teljesen betömörítve swap nélkül kevesebb, mint 1,5 GB, ebből legalább 0.5 GB legalább a frissítések backup-jai (ez is minek? az MS-nek tudtommal nincs »hivatalos« megoldása még ezek törlésére), a korábbi verziók sokkal kevesebb helyet foglalnak; bár ehhez nem kevés memória kell. A virtualizáción egy normális tűzfal átlát a host-on keresztül, antivir-programok számára sem lenne sokkal körülményesebb ehhez interface-t biztosítani.

    - a registry felügyelete: miért kell még most is third party software-eket használni erre?

    (+1: elég "ciki", hogy a Vista Home Basic-em a rejtett file-ok és a rendszerfile-ok mutatásának engedélyezése után az Asztalon két halvány desktop.ini file-t mutat. Mindig így használom/használtam az összes verziót, mégsem láttam ilyet korábban. Lassan tényleg kezd kicsúszni a komplexitás kezelése a fejlesztői kezekből.)

    (hogy kukacoskodjak, még +1: a cserélhető flashdrive-ok miért disk serial number alapján kerülnek újra és újra felismerésre - XP óta - hardware-azonosítók helyett? Akkor talán könnyebben érteném, ha külön-külön új betűjelet kapnának, ehelyett azonos típusok esetén is végig kell menni a New Hardware Found... eljáráson (mennyire terheli ez a registry-t?), de egyesek azonos betűjelet kapnak, más azonos típusúak pedig külön drive-ok lesznek alapból.

    (Mondom ezt úgy, hogy Win98-tól kezdve a Vistáig a ME kivételével az összes Windows-verziót használom napi rendszerességgel, mivel egyrészt megélhetésem is függ tőle - az én szempontomból jó, hogy az irodák 99%-ában azonos OS-platform van -, másrészt valamilyen szinten ismerem a kernel (kernel32, user32 és gdi32) lelki világát.)

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák