Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dragon1993 #2 üzenetére

    "A win8 egy tökéletes oprendszer lenne ha ki lehetne kapcsolni csempés felületet."

    Mi is történt a Windows 8 esetében? A klasszikus Start menü elment és a csempék jöttek a helyére. Egy alkalmazást kikutatni egyikből és másikból is épp ugyan annyi erőfeszítés, csak hát ugye az embernek akár több évtizedes, gyökerekig bebetonozott kényelme van és ha valami megváltozik, akkor az kényelmetlen.

    Klasszikus asztal továbbra is van, a Win8 nem csak a csempékből áll. Kissé leegyszerűsítve azok csak a Start menü helyére jöttek. Meg úgy őszintén... Vista/Win7 óta ki az aki 97923564723 trillió alkalmazás között még elkezd görgetve keresgélni a Start menüben ha ott a gyorskereső? Itt is van. Meg asztal is van. Meg asztali ikonok. Meg taskbar is van, rajta futó/kitűzött alkalmazásokkal. Csak felnyíló Start menü nincs.

    Én nem látom ezt a csempézést katasztrófának. Csak a Start menü alakult át ezzé a valamivé. Nyilván a sajtó is ludas abban, hogy félremagyaráz, mert úgy írják le a Win8 csempéit, mintha az új rendszer már csak és kizárólag abból állna. Anno mikor a Windows XP behozta a megújult Start menüt akkor a Win95/98 userek nyavajogtak, aztán megszokták. Most kicsit markánsabb a változás, de ezt is mindenki megszokja majd. Én már az RC alatt is kibékültem vele.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz --Rawlings-- #27 üzenetére

    Én meg nem tudom elképzelni, hogy ne lehetne használni azt a nyavajás klasszikus desktop nézetet. :) Nem kell suvickolni az egérrel, használod úgy, ahogy eddig. Én laptopra tettem fel Win8 RC-t és alig látom a csempéket, mert mindent megoldok a desktop nézeten.

Új hozzászólás Aktív témák