Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • premete

    veterán

    válasz MongolZ #156 üzenetére

    Attól függ, mire használod: képnézegetésre, f@szbukra, netezésre, játékra elmegy, de ha üzleti alkalmazásokat futtatnál citrixes környezetben, 64 bites java kellene, be akarnád állítani, hogy a mobilinternethez milyen módban csatlakozzon, stb. rögtön elszállna az optimizmusod. :)
    Mondjuk azt a MS is tudja, hogy ebben az állapotban annyi esélye van rá, hogy az üzleti szféra használja, mintha előkapnám a zsebemből a pisztolyt, vaktában kilőnék az ablakon, és pont szíven találnék egy fehér hollót. :)

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • JanR

    addikt

    válasz MongolZ #165 üzenetére

    "TotalCommander 7-s verziója valamiért nem működik a 8.1-l"

    A 8-s verzió már hibátlan. Csak tudod az a baj, hogy nekem a 7-eshez van liszenszem..

  • kovy79

    őstag

    válasz MongolZ #162 üzenetére

    Azt írtad"
    "Továbbra sem értem azt, hogy miért szajkózza a média azt, hogy a Win 8 /Win 8.1 egy darab ürülék."
    Utána meg leírod, hogy ja, neked nincs ilyen tapasztalatod és csak SSD-id vannak.
    Tehát aki nem ugyanolyan hardvert, szoftvert használ, mint te, az le van szarva?
    Annak nem lehet problémája, mert te nem érted?

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • premete

    veterán

    válasz MongolZ #176 üzenetére

    Magyarul, abból hogy a géped tud lanon kapcsolódni a nethez, elindul a facebook és a chrome, levontad azt a következtetést, hogy a windows 8 tökéletes minden hardverelemmel, minden környezetben. Grat. :)

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz MongolZ #176 üzenetére

    A swappelés Windows-on sosem volt opcionális. Jelen pillanatban is van egy másfél giga körüli mérettel rendelkező swapfile-om az otthoni gépemen W7 alatt (7 GB RAM mellett), miközben az ugyanezen a vason futó Linux Mint 13 x64 Cinnamon allat a swap kihasználtásga 0 - pedig utóbbit használom gyakrabban.

    https://www.coreinfinity.tech

  • kovy79

    őstag

    válasz MongolZ #176 üzenetére

    Én nem haragszok, de próbáld elképzelni, hogy rajtad kívül is van élet és ami neked jó, az másnak nem feltétlenül az. Továbbá ha ezt leírja, nem túl bölcs válasz azt írni, hogy "denálammindenrendben"...

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • premete

    veterán

    válasz MongolZ #181 üzenetére

    "Továbbra sem értem azt, hogy miért szajkózza a média azt, hogy a Win 8 /Win 8.1 egy darab ürülék." Közben kiderült, hogy csak egy nagyon vékony szeletét próbáltad. :)
    "nagyon jól belaktam, gyakorlatilag 2-3 nap alatt ki lehetett ismerni tökéletesen."
    Tökéletesen kiismerni egy operációs rendszert 2-3 nap alatt? ROTFL

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • kovy79

    őstag

    válasz MongolZ #181 üzenetére

    Mi ez a "rátok"?
    Az összes kommentedben folyamatosan az szajkózod, hogy neked milyen jó, nálad milyen fasza.
    Közben meg igazi politikusi vénával mellébeszélsz, ha valaki közli, hogy ő nem te és rajtad kívül is van élet. Te ezt továbbra sem érted.
    Vitatkozhatsz itt velem, de jelen témában én semmit nem állítottam, csak szembesítettelek dolgokkal, amiket te továbbra sem értesz...

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • cairojack

    aktív tag

    válasz MongolZ #177 üzenetére

    "sh4dow: "ha újra kell tanulni a rendszer használatát, az csökkenti a produktivitást, ami elfogadhatatlan, akár desktopról beszélsz, akár szerverről." - Ez a gondolat a tökéletes melegágya az egyhelyben toporgásnak."

    Ezt borzalmasan rosszul látod. A vállalatok azért vannak, hogy pénzt termeljenek, így minden, ami csökkenti a produktivitást, valóban kerülendő dolog. Egy helyeben topogni nem kell, hanem olyan megoldásokat kell alkalmazni, amelyek csökkentés helyett NÖVELIK a produktivitást.
    A Win 8 ott is hatalmasat hibázott, hogy nem elég, hogy "újra kell tanulni" benne bizonyos dolgokat (mert hát egy jó, jobb rendszert is újra kell tanulni általában), de még akkor is csökkenti a produktivitást, ha már használod. Mert egy csomó beállítás plusz +1 klikket igényel (már ha megtalálod, már ha eléred). Ez az ide oda pofozgatás rengeteg időt elrabol a felhasználóktól, és egy csomó egyéb időrabló folyamat van benne. Számoljunk egy kicsit. Napi 8 óra munka mellett vegyen csak egy plusz egy percet az OS használata (és hidd el, elvesz annyit, még jóóóval többet is). Ez éves szinten egy 100 dolgozót alkalmazó cégnél 24000 perc kb. Amit nem hasznos munkával töltenek. Az 400óra. 50 8 óras munkanap. Ez azért hatalmas kiesés. Más kérdés, hogy százszor ennyit elfacebookoznak, youtuboznak a munkatársak (már ahol hagyják őket), de ez akkor is rengeteg idő. És az idő pénz.

    A másik. Nagyon sokan azt mondjátok, hogy háááát tök jó ez a Win 8, csak ki kell belőle lőni a MUI-t, meg Classic Shell, stb. Csakhogy ezzel pont, hogy a koncepció lényegét gyilkoljátok ki. Pontosan azért gányolta szét az OS-t az MS, hogy ezeket a funkciókat népeszerűsítse. Tehát aki arról beszél, hogy tök jó a W8, csak MUI nélkül kell használni, az gyakorlatilag szintén a teljes OS bukásáról beszél.

    Aztán voltak itt olyan vélemények, hogy az MS-nek mindig igaza van, és toszik a Userekre. Ez sajnos nagyon igaz meglátás, viszont az is igaz, hogy csak akkor lehet széllel szemben sity... ha nem túl nagy az a szél.
    MS is ilyen. Szereti magát hú de erősenek mutatni, szereti lekezelni, lenézni a Usereket, de amit rájön, hogy hoppá, túllőttünk a célon, akkor gyorsan megfújja a visszavonuló kürtöt.

    Pedig igazából semmi mást nem kellett volna csinálnia, mint az első publik béták után összehozni egy komolyabb vevő elégedettség mérést, és máris láthatta volna, hogy épp a kardjába készül dőlni.

    Pár napja volt egy cikk valahol, hogy az MS nem egy innovátor típusú cég. Szerintem nem is kell, hogy az legyen. Teljesen jó az, ha már egy felfutóban lévő piacra lép be, de amikor belép, akkor azt úgy kéne tennie, hogy okos, jól használható termékeket tesz le. Hogy okul, a mások által már elkövetett hibából.

    (Szerk: tipikus példa a WP. Mikor a kezembe került az első WP-s teló, és használni kezdtem, rengeteg, de rengeteg olyan hiba köszönt vissza benne, ami miatt anno a fejemet fogtam a Symbian-os időkben. És sokan panaszkodtak akkor ezekre a dolgokra. Semmi mást nem kellett volna az MS-nek csinálnia, mint nem elkövetni ugyan azt a hibát, amit előtte már elkövettek.)

    Ezzel a Surfice témával is az volt a baj, hogy ész nélkül le akarták majmolni az Applet. Saját szoftver, saját hardver, toszunk a Userre, majd mi megmondjuk neki, hogy mit kell szeretniük. A hiba ott volt, hogy az Apple cuccok legrosszabb, leginkább kritizált részeit vették át, és azt, ami szerethető az Appleben - a lényeg - az kimaradt. Nagyon keményen félreértelmezték, hogy miként gondolkodik egy fogyasztó, és hogy miért szeret, vagy utál valamit.
    (Mondjuk a mai napig nem értem, hogy a nagy vállalatok hogyan képesek ilyen hibákat elkövetni. Az még megértem, hogy egy olyan ember (CEO) aki havi szinten milliárdokat keres, már annyira nincs kapcsolatban a való világgal, az "átalgfogyasztói igényekkel", hogy gőze nincs arról, hogy mit is akarnak az emberek, de hát éppen az ilyesmire vannak a felmérések, nem?)

    (#168) franc0

    Na és MIÉRT mondja?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz MongolZ #176 üzenetére

    Mondjuk nekem van pár 2006-os gépem, amit akarnék használni, és nem venni helyette újat. Illetve a céges gépembe sincs beleszólásom, hogy milyet kapok, márpedig ezt az idiótái winyóval rendelték...
    ÉS az otthoni gépemben is HDD van, mert normális oprendszerrel normális sebességet ér el úgy is a Core2, tehát feleslegesen költenék el 10-30 ezret arra, hogy... gyorsabban nyíljon a filekezelő.
    Mondjuk az otthoni Core2 köröket ver erre az i5-ös céges gépre, mert ezen win8 + AD-s cuccok súlyosbítják a helyzetet...

    Amúgy pl. a boot idő ajnározást sem értem, ritkán kell bootolni, laptop sleepben tartva jó :) Mondjuk az asztalit ki szoktam kapcsolni.

    Ja! Win8 alatt (újra) működő Cx2388 alapú TV tuner (mert héten nem ment) barátnőmnél -> win8.1 alatt kuka megint, mert valami kókányoltak a felületen, és csíkoz a gyári szoftvere. A Leadtek meg nem adott ki nyócra sem már hozzá, de azzal még ment a sajátja.
    Após gépében az Avermedia hibrid tuner, amit árulok is eamiatt, szintén (pedig azt csak S-video bemenetnek akarta használni).

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák