Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ep75w

    csendes tag

    válasz RootRulez #28 üzenetére

    Hát,... Engem meg csak simán nem érdekel...

    Használtam mindegyiket, DOS 6.22/Win 3.1 óta, mert muszáj volt.
    Maradt az XP jelenleg. Jó a Win7, de SEMMI olyat nem ad számomra, ami megindokolná a váltást, és legalább ezt ismerem is, tudja is amit kell, akkor meg?
    Feleslegesnek érzem, és pénzkidobásnak is, hogy azért vegyem meg az új rendszert...

    Pár ok, ami miatt el tudnám RÉSZEMRŐL a váltást elképzelni:
    - A tudat, hogy na, új a rendszer; de ebből kinőttem.

    - DX11 a játékok miatt; de ez nem érdekel, ami kell, megy XP alatt is.

    - Ha a munkáimhoz szükséges programok, már nem lennének elérhetőek; Pl. nem futna egy apache+php+mysql, ha nem kezelné a szintetizátort (nem bulis, viszont jó a bevétel hétvégeken, család díjazza... a pénzt persze hja...), ha nem tudnék PIC, AVR chippekre letölteni de közben a fejlesztői környezet is tökéletesen fut, ha nem tudnék egy TV-t, beltérit, vagy ma már akármit megjavítani mert nem kezeli le az epromot pl... De még az oszcilloszkópomat is lekezeli; Akkor, miért is?

    Pár ok, ami miatt nem váltok még:
    - Nem érdekel mennyi idős. Az asszonyt sem váltom le, csak mert "régi", bár mondjuk az... :D (28);

    - Nem játszom, illetve de, heti pár órát... Ja de bocs, megy XP alatt is;

    - Vannak ám kisebb gépek is, és nem érdekel ki mit mond, "nagy és erős" gépen oké hogy gyorsabb a Win7, de vannak még kis gépek is; napi szinten egyre több ilyennel találkozom, mert pénzteleség van, bizony sokan vesznek használt gépeket. Ott ahol a hiteltartozást sem bírják fizetni, és vannak bőven, nem arra fog kimenni a pénz hogy vegyenek olyan gépet, amin jó a Win7 is, de a gyerek is akar(na) játszani...
    Ami végülis jó, mert amire kell a régi/gyengébb gép tökéletes, de a Win7 itt már/még bukik.
    És ha házhoz kihívnak? Rakjak fel Win7-et egy pl. P4 Celeron 2400, 512Mb 80Gb HDD gépre? Ahham... Nem érdekel meddig támogatott a WinXP, de ha már nem, régi gépre akkor inkább pl. lubuntu... És aki itt kb. 30 felett van, érti mire gondolok; Meglepő, de egyre több helyre hívnak ki, ahol "régi" gépek vannak. Nem régi az wazz, tudja amit kell, és legalább olcsó. Nem oprendszercsere kell, hanem megtanulni használni a gépet. Bár ez manapság...

    - Nem fogok cserélni addig, amíg a kifizetett rendszerem támogatott, és tudja amit kell;
    Ez kicsit olyan lenne, mintha a DVD lejátszóm kicserélném, mert az új tudja mondjuk a BLU-RAY-t... Ok, tudja... De, kit érdekel... Ki sem lenne használva... Legyen rajta USB, a többit nagy ívben.... Ezt viszont a régi is tudja. Mint az XP.
    -----

    Szóval a lényeg. Nem, nem fogok megvenni megint egy új rendszert, amíg nem muszáj.
    Torrentes Win7-esek, ősök fizették, politikus vagyok, stb., válaszok nem érdekelnek :)

    De az viszont tényleg érdekelne, hogy aki váltott, milyen konkrét szükséglettel tette; milyen-olyan funkció van, ami nélkül nem lehet élni? És most itt a flame, troll, anya-apa vette, nem érdekel; de ezen kívűl viszont igen. Jó kis felmérés lehet/lesz belőle.

    Ui.: Ez az írás is, konkrétan a példában levő, egy "ezeréves" HP D530, P4-Celeron 2400, 512M gépen sikerült, mert ez van előttem, de közbem megy a Face, MSN, la és RetroFM nyíregy JetAudio-ban, mert asszony hisztizik. Ráadásul mobilnetről, egy hűe USB stick-ről... Megy ez XP alól is, de akár linux alól is... Win7 alatt menne?

    Ui2.: Akinek megvan a gép hozzá, ott nincs gond, nem kell félreérteni, itt is lenne olyan... Csak az érdekel, semmi több, ismétlem:

    "...hogy aki váltott, milyen (U)konkrét szükséglettel(/U) tette; milyen-olyan funkció van, ami nélkül nem lehet élni?..."

    [ Szerkesztve ]

  • ep75w

    csendes tag

    válasz moonman #30 üzenetére

    :D

    "...adminisztratív szempontból rettentő buta már szegényke..."

    Így van, tökéletesen egyetértek... Na de, ez egy home usernál, számít?

    Amúgy meg, ne menjek messzire, van itt pár cég ahol Win 3.11 is fut, mert...
    (Persze, ez nem az MS, Win7, vagy XP hibája)

    Gondolom kiírni nem lehet, mindegy... De vannak :)

    Azt tudom, hogy a hw-teszterprogram azon fut. Emiatt, és innentől a támogatás nem lényeges... Mondjuk Win7 alatt, nem is lenne támogatott, ami meg a másik oldalról érdekes/gáz... Tehát, jobb is ha maradnak a régin, mert a váltás, leállást okozna.

    Bár neten nincsenek azok a gépek.

    [ Szerkesztve ]

  • ep75w

    csendes tag

    válasz moonman #34 üzenetére

    Ez eddig ok, megint egyetértek; De az MÁR 2014 (3 év basszus, ez számtech, itt 6 hó is sok...) lesz, és az már NEM Win7; remélem addigra, javul a helyzet (gondolok itt arra, hogy a géppark is javulni fog userszinten, bár... ha így haladunk, inkább romlani...)

    Én, a jelenlegi helyzetről beszéltem... ÁTLAG CSÓRÓ (bocsi de többség ez vagyunk) magyarok <> WIN7 helyzete az ÁTLAG otthoni gépparkhoz .

    2014-re, én nem mernék még csak jósolni sem hogy őszinte legyek, mikor havonta változnak technikák, árak, és helyzetek...

    Én úgy gondolom, és ezzel válaszolnék a #32-re is; azaz hogy NEM valószínű a Win7 karrierje ilyen szinten. Sikeres lehet, mint újdonság... Mert ÚJ. (De konkrétan miért, erre soha nem válaszol senki) No de már mindjárt le is lesz váltva és "vén elavult dög" lesz a kis kedvenc Win7 is... MoonMan már megírta, miért nem lehet annyira sikeres, ez pedig a terméktámogatási idő; (amit mondjuk, még nem is tudunk mennyi lesz a Win7 esetében) én ehhez pedig hozzátenném a pénzt, és az átlagfelhasználókat. Remek, most ott tartunk, hogy megelőzte az XP-t. VOLT rá ideje, de ez a Vista-nak, Win7-nek, nem adatik meg. Szóval siker igen, de karrier szerintem nem lesz; mert nyakunkon a Win8...

    Én úgy gondolom, az a Win8 lesz. Mármint a karrierista. Bár így alakulna. Remélem! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák