Új hozzászólás Aktív témák

  • ep75w

    csendes tag

    válasz RootRulez #28 üzenetére

    Hát,... Engem meg csak simán nem érdekel...

    Használtam mindegyiket, DOS 6.22/Win 3.1 óta, mert muszáj volt.
    Maradt az XP jelenleg. Jó a Win7, de SEMMI olyat nem ad számomra, ami megindokolná a váltást, és legalább ezt ismerem is, tudja is amit kell, akkor meg?
    Feleslegesnek érzem, és pénzkidobásnak is, hogy azért vegyem meg az új rendszert...

    Pár ok, ami miatt el tudnám RÉSZEMRŐL a váltást elképzelni:
    - A tudat, hogy na, új a rendszer; de ebből kinőttem.

    - DX11 a játékok miatt; de ez nem érdekel, ami kell, megy XP alatt is.

    - Ha a munkáimhoz szükséges programok, már nem lennének elérhetőek; Pl. nem futna egy apache+php+mysql, ha nem kezelné a szintetizátort (nem bulis, viszont jó a bevétel hétvégeken, család díjazza... a pénzt persze hja...), ha nem tudnék PIC, AVR chippekre letölteni de közben a fejlesztői környezet is tökéletesen fut, ha nem tudnék egy TV-t, beltérit, vagy ma már akármit megjavítani mert nem kezeli le az epromot pl... De még az oszcilloszkópomat is lekezeli; Akkor, miért is?

    Pár ok, ami miatt nem váltok még:
    - Nem érdekel mennyi idős. Az asszonyt sem váltom le, csak mert "régi", bár mondjuk az... :D (28);

    - Nem játszom, illetve de, heti pár órát... Ja de bocs, megy XP alatt is;

    - Vannak ám kisebb gépek is, és nem érdekel ki mit mond, "nagy és erős" gépen oké hogy gyorsabb a Win7, de vannak még kis gépek is; napi szinten egyre több ilyennel találkozom, mert pénzteleség van, bizony sokan vesznek használt gépeket. Ott ahol a hiteltartozást sem bírják fizetni, és vannak bőven, nem arra fog kimenni a pénz hogy vegyenek olyan gépet, amin jó a Win7 is, de a gyerek is akar(na) játszani...
    Ami végülis jó, mert amire kell a régi/gyengébb gép tökéletes, de a Win7 itt már/még bukik.
    És ha házhoz kihívnak? Rakjak fel Win7-et egy pl. P4 Celeron 2400, 512Mb 80Gb HDD gépre? Ahham... Nem érdekel meddig támogatott a WinXP, de ha már nem, régi gépre akkor inkább pl. lubuntu... És aki itt kb. 30 felett van, érti mire gondolok; Meglepő, de egyre több helyre hívnak ki, ahol "régi" gépek vannak. Nem régi az wazz, tudja amit kell, és legalább olcsó. Nem oprendszercsere kell, hanem megtanulni használni a gépet. Bár ez manapság...

    - Nem fogok cserélni addig, amíg a kifizetett rendszerem támogatott, és tudja amit kell;
    Ez kicsit olyan lenne, mintha a DVD lejátszóm kicserélném, mert az új tudja mondjuk a BLU-RAY-t... Ok, tudja... De, kit érdekel... Ki sem lenne használva... Legyen rajta USB, a többit nagy ívben.... Ezt viszont a régi is tudja. Mint az XP.
    -----

    Szóval a lényeg. Nem, nem fogok megvenni megint egy új rendszert, amíg nem muszáj.
    Torrentes Win7-esek, ősök fizették, politikus vagyok, stb., válaszok nem érdekelnek :)

    De az viszont tényleg érdekelne, hogy aki váltott, milyen konkrét szükséglettel tette; milyen-olyan funkció van, ami nélkül nem lehet élni? És most itt a flame, troll, anya-apa vette, nem érdekel; de ezen kívűl viszont igen. Jó kis felmérés lehet/lesz belőle.

    Ui.: Ez az írás is, konkrétan a példában levő, egy "ezeréves" HP D530, P4-Celeron 2400, 512M gépen sikerült, mert ez van előttem, de közbem megy a Face, MSN, la és RetroFM nyíregy JetAudio-ban, mert asszony hisztizik. Ráadásul mobilnetről, egy hűe USB stick-ről... Megy ez XP alól is, de akár linux alól is... Win7 alatt menne?

    Ui2.: Akinek megvan a gép hozzá, ott nincs gond, nem kell félreérteni, itt is lenne olyan... Csak az érdekel, semmi több, ismétlem:

    "...hogy aki váltott, milyen (U)konkrét szükséglettel(/U) tette; milyen-olyan funkció van, ami nélkül nem lehet élni?..."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák