Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz #16939776 #12 üzenetére

    "Szerintem játékra akkor lesz alkalmas, ha kigyomlálják belőle a rengeteg extra / aminek 90% felesleges játékhoz / funkciót, ami a háttérben futva rapszodikusan eszi az erőforrásokat és variálja a responzivitást."

    Szerintem pont erre van a Game mode, hogy ezeket a sz*rokat kikapcsolja, amíg aktív.

    (#16) Bounti: 1 sor az egész: Ami a Windows Store-ban megtalálható :) ;]

  • 5150

    aktív tag

    válasz #16939776 #12 üzenetére

    Mélységesen egyetértek. A win10 "gépigénye" jóval magasabb a win7-nél a sok szemét, automatikusan induló szutyok miatt, amiket belepakoltak. Állatira kijön a különbség, ha az ember win10 után leül egy winserver2016 elé, amiből kihagyták ezeket a szutyok háttérben futó appokat (is)

    Egyébként lehet trükközni a reszponzivitással, valamit segit is:

    Viszont (újabban, pár update óta!) ha valami külső programmal eltávolitja az ember ezeket a szarokat (mert a win10 alapból nem is engedi) akkor azzal bosszulja meg, hogy pl. eltűnik a start menü. Visszatelepited őket érdekes módon "visszajön". Az is cuki, hogy a korábbi windowsokkal ellentétben ha bármit babrálsz a swap fájl-al, fixálod, vagy másik meghajtóra teszed, onnantól a win minden bekapcsolás után percekig terheli a gépet valamiféle winyó cacheléssel több lépcsőben. Visszaállitod alapértelmezettre, ez megszűnik. Kb másfél hete raktam föl egy kisgyerek gépére a win7-et, mert régi a gépe és a ram is viszonylag kevés benne. Win10 volt rajta előzőleg, olyan lomha volt, mint egy betépett álomkóros csiga az akácerdőben. Szinte az egyetlen játék amivel játszik a fifa13, az úgy lagolt rajta mint az állat minimum grafikán (valami hd5450 vagy ilyesmi kártya van a gépben ha jól emlékszem) A win7-től úgy megtáltosodott a gép, hogy rá sem lehetett ismerni, a fifája meg közepes grafikán lagmentesen fut. De mire felraktam.. a frissitések szó szerint napokig csorogtak le hozzá, szerintem még most is jönnek hozzá "darabokban".. Ugyanez win10-en maximum 10 perc, de akkor már sokat mondtam.

    A kedvencem a win10-ben az, hogy ha a saját beállitó panelén teszünk alapértelmezetté mondjuk egy külső képnézegetőt, zenelejátszót, vagy akármit, egyszerűen leszarja és vagy eleve nem engedi, vagy marad minden ahogy volt. Ahhoz, hogy tényleg érvénybe léptesse, be kell hivni a régi win7 "szerű" vezérlőpultban az alapértelmezett programok beállitást és OTT aktiválni az adott programot. Miafaaaaaaaaaa?! 2017 :D

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #12 üzenetére

    +1. Amit elneveztek Game mode-ak, az így nem sok... mondjuk ha közölné, hogy akkor most háttérfolyamatok kilő, akkor lenne értelme, mert szabadulna fel teljesítmény.

    Meg miért Creators Update? Az eddigiek is a készítőktől jöttek... :D Meg nem az alkotóknak ad plusz funkciókat...

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák