Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Glenda #32 üzenetére

    Windows -zel játszották el, ez az egész wp átnevezés csak mókusvakítás volt, hogy úgy tűnjön hogy itt aztán tényleg egységes rendszer van bármilyen devicet is használjon az ember, windows ökoszisztéma meg minden jóság, francokat, az ARM marad ARM az x86 x86, ami nem lenen akkora baj ha nem látná az ember a szándékot a phone elő (vagy utó?) tag elhagyása miatt. Tudom, hogy egy minimálisan közelebb hozták a kettőt, de a lényeges programokban továbbra is átjárás, az hogy pár hulladék modern app megy mindkettőn az meg sok embert nem érdekel. Nem értem, tényleg ennyire rohadt nehéz egy x86-arm emulátort írni, és ha igen akkor miért kellett a parasztvakítás azzal, hogy mindegyik OS ugyanazt a nevet kapta.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Glenda #34 üzenetére

    Szóval mi indokolta a wp név elhagyását? :U Csak nem egy ugyanolyan ,,ügyes" marketing fogás mint az ,,ingyenes windows".

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • azbest

    félisten

    válasz Glenda #39 üzenetére

    Nem elvi okoból. Jól megindokolja, hogy semmi keresnivalója egy szabványtalan kontár binárisnak a szabványos iparági megoldások helyén. Persze mindaddig nincs ezzel gond, amíg windows only gépként árulják, csak majd utána kapnak 10 éves késéssel egy dorgálást, amiért a gyártókat licenszdíj kedvezménnyel ösztönzik a versenyellenes magatartásra. Egyébként, ahogy olvasom pár nagyobb linuxra építő cég belement valami kompromisszumba.

    Na de bocs, nem akartam eltéríteni az eredeti témát, csak nem láttam hírt erről a ph-n.

    Az windows alapú IoT kapcsán nekem is erős kétségeim vannak. A valódi céleszközökben továbbra sem win fog futni, mert azokon nem fut os, hanem csak a célalkalmazások. Ha valaki nagyon akarta, akkor eddig is használhatott pécés megoldást a magasabb szintű feladatok elvégzésére. Most csak annyi a különbség, hogy az okostelefonok melléktermékeként sok kis fogyasztású mini számítógép jött létre, amire rá szeretnék tenni a windows brandet. Ha jól sejtem azért elég sokrétű és kiforrott megoldás létezik már mikrokontrollerekre és linux alapú eszközökre is, az MS-nek fel kell kötnie a nadrágot, ha utol akarja érni azokat. Persze láttuk már a történelemben, hogy van az a pénzmennyiség, amivel be lehet kerülni egy már létező piacra, csak kell pár év, amíg nyereségessé válik.

  • Psych0

    őstag

    válasz Glenda #39 üzenetére

    El is olvastad, amit linkeltel?

    Miert kene PE binaris kernelmodulokat forditani, hogy azt az MS nagylelkuen alairja?
    Miert kene egyaltalan a mainline kernelbe PE parser?

    Az hogy az UEFI egyes hardvergyartoknal azt jelenti, hogy csak az MS kulcsot ismeri es nem lehet tobbet hozzaadni az a sajat szegenysegi bizonyitvanya. Lesznek rendes alaplapok is.

    Ha megis csak windows kulccsal bootol a gep, akkor is bootolhat alairt shimet.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    válasz Glenda #45 üzenetére

    "Hogy ne legyen a mostani sírás, hogy nem lehet más renszert használni."

    Lehet majd mas rendszert hasznalni. A siras azert megy, mert nem lehet majd sajat kulccsal alairt kernelt secureboot-al inditani. Ez a mezei felhasznalo szamara teljesen irrelevans. Viszont a "tech media" szokas szerint nezettseget general belole.

    [ Szerkesztve ]

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Reggie0

    félisten

    válasz Glenda #45 üzenetére

    Ezzel az erovel a lakasajtokat is le lehetne szerelni, hogy ne legyen siras a kulcsok elvesztese miatt. Inkabb a siras, mint egy oriasi sechole.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Glenda #37 üzenetére

    ,,Az, hogy nem csak mobilokon fog majd futni, hanem kis tableteken is."
    Remek, kukázták az RT-t, ettől még olyat nevet kellett volna választani ami megkülönbözteti az x86os variánstól.
    ,,Az, hogy tíz év után tényleg működik az egyszer megírod, fut mindenhol"
    Alig lesznek így megírt programok, MS se fog kiadni ilyen szoftvert, lesz jó kis x86 office meg a hulladék arm variáns.
    ,,Az, hogy a két rendszer közel teljesen ugyanaz."
    Miért lenne ugyanaz, azért mert van rá lehetőség hogy úgy írjon meg az ember egy app-ot, hogy fusson mindkettőn? Vagy mert a dizájnt sikerül hasonlóra összekovácsolni?

    Az ingyenes windowst józan eszű ember nem szopta be, ellenben tömeg hisztériának tökéletes volt, hiába a későbbi eligazítás ez egy brutálisan jó (és MS részéről szándékos) marketing volt. Az emberek fejében úgy marad meg, hogy a szándékuk az, hogy tényleg ingyenes legyen, pedig erről szó sincs, lefogadom hogy még árcsökkentés se lesz. És mielőtt jönne a sz*rdobálás, én eredeti windowst használok, egyik a laptopomhoz kaptam, a gépen meg főiskolai licenc, ennek ellenére ez az emberek 80%-án nem fog segíteni, előretelepített OS-ű notit venni irtó nagy baromság (saját bőrömön is tapasztaltam).
    Remélem a leírtakból annyiban tévedek, hogy lesz árcsökkentés és 10-15 ezerért beszerezhető lesz majd, de nem fűzök ehhez nagy reményeket.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák