Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Glenda #39 üzenetére

    Nem elvi okoból. Jól megindokolja, hogy semmi keresnivalója egy szabványtalan kontár binárisnak a szabványos iparági megoldások helyén. Persze mindaddig nincs ezzel gond, amíg windows only gépként árulják, csak majd utána kapnak 10 éves késéssel egy dorgálást, amiért a gyártókat licenszdíj kedvezménnyel ösztönzik a versenyellenes magatartásra. Egyébként, ahogy olvasom pár nagyobb linuxra építő cég belement valami kompromisszumba.

    Na de bocs, nem akartam eltéríteni az eredeti témát, csak nem láttam hírt erről a ph-n.

    Az windows alapú IoT kapcsán nekem is erős kétségeim vannak. A valódi céleszközökben továbbra sem win fog futni, mert azokon nem fut os, hanem csak a célalkalmazások. Ha valaki nagyon akarta, akkor eddig is használhatott pécés megoldást a magasabb szintű feladatok elvégzésére. Most csak annyi a különbség, hogy az okostelefonok melléktermékeként sok kis fogyasztású mini számítógép jött létre, amire rá szeretnék tenni a windows brandet. Ha jól sejtem azért elég sokrétű és kiforrott megoldás létezik már mikrokontrollerekre és linux alapú eszközökre is, az MS-nek fel kell kötnie a nadrágot, ha utol akarja érni azokat. Persze láttuk már a történelemben, hogy van az a pénzmennyiség, amivel be lehet kerülni egy már létező piacra, csak kell pár év, amíg nyereségessé válik.

Új hozzászólás Aktív témák