Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Samsung 3D V-Nand lapkák elfogadható árban vannak egy EVO SSD-n, főleg a 250 GB-os méretig bezárólag 30ezer forintért. Itt még 3bit TLC szerepel a kinálatban és majd meglátjuk mennyire éri meg, mert az élettartam miatt a Samsung PRO SSD a legjobb választás. Tervezem egy 850 PRO 256GB SSD beszerzését, mert ez a Windows-ra és a programokra meg néhány játék telepitésre elég lehet.. amúgy meg igen gyenge. Ez a még megfizethető 512 GB-ra 80ezret jelentene, de az értékelhetőnek nevezhető 1 TB-os kinálatában 150ezer forintot ér, de van ez még 2 TB-ban is sok-sok pénzért. Igy már megérte a Samsung-nak felhagyni a HDD gyártással, de felhasználóként nem gyöztek meg. A HDD leváltására tett kisérletüket nagyra értékelem, de az 1-2 TB-nál kisebb adattárolókra nem vesztegetem a pénzem és főleg nem ennyiért. Az ettől nagyobb sebességre képes PCI-E foglalatos és NVMe csatolós SSD-k meg kissé jobban is melegednek, eléggé a throttling határon egyensúlyozva. Itt már vizhűtést is alkalmaznak a normál hőmérsékleten tartás és a magas teljesitményszinten tartás miatt. Ezen a gyártástechnológia fejlesztése sem javitott. Szerintem ez még most sem elég a HDD-n tárolt tartalmak (HD filmek és nagyméretű fájlok) gazdaságos átmentésére. Ezért minden új technikai előrelépésnek örülni lehet, addig amig a hosszú élettartam és a biztonságos adattárolás érvényesül. Szerintem még ez sem valósult meg igazán. Sajnos előbb-utóbb a megbizhatónak mondható HDD-k kihalnak majd, vagy szintén jó drágán SSD árban lesznek kaphatóak. Ilyen esetben az SSD-k térnyerése utat talál a felhasználókhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák