Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    Ezek az új "fjúcsör" autók már olyanok, mint egy 4 keréken guruló számítógép. Kis idő és itt is nem az lesz a kérdés, hogy hány lóerős, hanem hány giga ram van benne, meg milyen soc...Lassan ugye átveszik a hatalmat felettünk és önvezetők lesznek... :D Meg olyan bonyolultak, h mielőtt beül az ember vezetni, legalább egy fél éves tanfolyamot el kell végezni...
    Annyi hibaforrás van már ezekben, h az autó és villamossági szerelő szakma nem fog melóhiányban szenvedni.
    Miért van az, hogy ez engem egy cseppet sem érdekel? Ez a sok bizbasz, csillivilli kijelző, meg információcunami csak elvonja a figyelmet a vezetésről.
    Nekem ez kell: egy csupasz autó, motorral, kerékkel, váltóval. Legyen benne elektromos ablak, közp. zár, légkondi, ABS, ennyi. Vigyen el A-ból B-be hiba nélkül, egyen keveset. Ezt a 90 lovas, 1,9td Octaviám maradéktalanul teljesíti. Több nekem nem kell.

    [ Szerkesztve ]

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz Orcsi #19 üzenetére

    Ott a gps vagy a wazze. Nem kell beépített navi. Ott az usb-s lejátszó 6 hangszóróval. Szóval ez sem téma. Megjártam már az Octival az Adriát Splitig, voltam vele olaszban és a sógoroknál is. Semmi hiányérzetem nem volt. Nekem semmi szükségem ezekre a hókusz-pókuszokra. Elég baj, h lassan nem lehet venni a szó szoros értelmében vett AUTÓt, hanem csak guruló számítógépeket, amikben annyi kábel van, h körbeérik az egyenlítőt... Ha meg javítani kell, rémálom.
    Ja! És keresgélnem sem kell a rádióadók közt. Minden el van tárolva és szinte nem is hallgatom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz 7Heads Drago #27 üzenetére

    Nekem ezek a rendszerek és az elektromos motorok sci-fi kategória. Az elkövetkező sok évben biztos nem veszek ilyeneket. Én egy telitankkal 1200km-t tudok elmenni. Nem kell ahhoz számítógép, h tudjam, mennyit megy el a kocsi az adott mennyiséggel. Sosincs olyan, h "hú, csak odaérjek". Nem hiányzik egy plusz elektromos motor.
    Nyilván ez a jövő, de én ebből kimaradok. Addig, amíg egy töltéssel egy elektromos autó nem megy el minimum 7-800km-et és nem fél napig tart, míg fel lehet tölteni, értelme semmi. Ráadásul az sem lesz olcsóbb, mint ha hagyományos üzemanyaggal jár az ember.
    Ezek a multiműszerfalak a kijelzőikkel meg szépek, meg minden, de nem vonz.
    Egyenlőre még nagyon nem érik meg az árukat.

    (#24) nistv4n: Ahogy írtam, nyilván fejlődni kell, de nem mindenki vevő rá. Én sem. Én a tök egyszerű, autókat szeretem. Alváz, motor, kasztni, 4 kerék és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák