Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz bambano #46 üzenetére

    Biztos lehetsz benne, hogy lényegesen kevesebb koszt generál összességében az, ha járok egy tisztességes állapotú régivel, mintha másfél tonna vasból meg műanyagból autót kell összekalapálni.
    Akkor miért nem lóval vagy kerékpárral vagy tömegközlekedési eszközzel jársz?
    Tény és való hogy manapság nem a minőség a fontos hanem a mennyiség. Pedig a technológia megvan, gyártási folyamat is jó csak nem fűződik hozzá senkinek se érdeke. De az is nyilván való hogy nem rajtad, vagy rajtam múlik. Itt elsősorban a nagyüzemnek, a teherszállításnak, felesleges energia pazarlásnak kellene végett vetni.
    régen nem volt ütközésbiztonsági elvárás
    És? Úgyis túlnépesedés van, hagyjuk a biztonságot? Sőt tegyünk előre egy gallytörő rácsot, ne szenvedjen annyit szegény pára. :(
    régen nem volt ennyi autópálya.
    Régen elég volt a ló is. Most ha 130-al mész a pályán letoltnak. Kínában, Japánban, Franciao. mennyivel is mennek a vonatok? Persze nyilván felesleges ez a rengeteg utazgatás is. Mindenki a föld másik oldalára kíváncsi. Ez nem a te hibád vagy az enyém úgy gondolom.
    De ha tényleg zöld vagy azt se értem minek neked akármilyen autó, okos telefon, internet, tv is? Ez mind luxus cikk ami növeli a föld szennyezettségét. Részedről csak álszenteskedés és felesleges a mártírt játszani. Persze én csak találgatok az igazságot csak te tudod.
    Ha mindenki minden tárgyat, járművet ésszerű határok között használna és nem venne meg felesleges dolgokat máris sokat tennék a földért. Csak sajnos sokan a nagy jó létben ezt már nem látják meg.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák