2018. május 26., szombat

Gyorskeresés

(#1) Syl

Syl
(PH! nagyúr)

A Vodafone megveszi a UPC Magyarországot is

Hogyhogy is? Kit/mit vesznek még meg?

Words cannot express how much i don't care

(#2) -=Jam=- válasza Syl (#1) üzenetére

-=Jam=-
(őstag)

Értő olvasás, a cseh a román és a német leányvállalatát is eladja a magyaron kívül, ezeket szintén megveszi a Vodafone. :P

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Gonzο válasza Syl (#1) üzenetére

Dr. Gonzο
(senior tag)

"eladja a német, a magyar, a román és a cseh leányvállalatait"

"Mr Opportunist :D "

(#4) AMD Power

AMD Power
(Jómunkásember)

Vegye meg azt a hulladek Telenort is. ;)

(#5) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Ezzel csak jól járhat minden UPC-s! :C

(#6) lm83

lm83
(senior tag)

Elég nagy lehet itt a baj, ha mindenki eladogatja az itteni részeit?! :(( :F

(#7) Spet

Spet
(őstag)
LOGOUT blog

Wait, what: láthatóvá válik az esélye, hogy lesznek a végén UPC-s fejlesztések, tulajcsere után? :Y

Once upon a time... don't ask me when and why...

(#8) CheGhost válasza lm83 (#6) üzenetére

CheGhost
(tag)

"...Romániában ugyanazért a szolgáltatásért 75%-kal kevesebbet kell fizetni, mint Hollandiában, az Egyesült Államokkal összehasonlítva pedig még kontrasztosabb a kép, hiszen egy ottani, 160 dolláros díjcsomagot Romániában 4-6 euróért ad a szolgáltató..." [A linkelt cikkből]

Kellene Nyugat-Európában, vagy Észak-Amerikában egy ilyen távközlési céget alapítani, vagy csak sima internetszolgáltatásra. Nagyjából hasonlóan kellene csinálni, mint a Digi teszi a környékünkön...
Mindegyik régióban az itthonihoz képest eléggé lassú a net, így egy új hálózat kiépítése is szükséges lehet, de még így is simán megérheti.
(Persze csak félinformációim vannak, nem mélyedtem bele a megvalósíthatóságába...)

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9) GIJoe válasza CheGhost (#8) üzenetére

GIJoe
(PH! addikt)

A telekom a dili, majd minden egyes kis településre optikát vitt vagy tornyokat épít....

(#10) Ádám16 válasza AMD Power (#4) üzenetére

Ádám16
(őstag)

Mire alapozod a hulladékságot?

Szerintem van pár jó csomagjuk, és néhány készüléket jó árban el lehet hozni. Persze több a rossz csomagjuk, és a legtöbb készüléket drágábban lehet elhozni előfizuval, mint függetlenül, de ez igaz mindhárom nagy szolgáltatóra.

Én megelégedéssel vagyok Telenoros 8 éve, persze racionálisan, a szokásaimhoz mérten választok csomagot, telefont egyaránt. Talán itt bukik meg rengeteg ember, és megy a köpködés.

A Vodafone pedig remélem, kezd valamit a UPC kiépültségével/nevével, mert a Digi jelenleg piszok mód alázza árban őket.

(#11) betyarr

betyarr
(PH! kedvence)

hmmm,felcsillan a remény a versenyre? :Y

"Lesz vezeték!"

(#12) Soulfly842 válasza betyarr (#11) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Jah :D

DSL:
[link]

Kábel:
[link]

A német piacon már régen jelen vannak, s szerintem a konkurenciának egy jó ideje nagyobb sejtelme van a vodafone ezen törekvéséről, mint bármelyik sajtó-orgánumnak .. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) fraser87 válasza GIJoe (#9) üzenetére

fraser87
(újonc)

Jah, siófokon meg 10/1 MB a maximális sebesség kábelen....

(#14) dajkopali válasza Soulfly842 (#12) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

ja, ez már régi történet, jó ideje mennek a pletykák

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) Alchemist válasza fraser87 (#13) üzenetére

Alchemist
(PH! addikt)

Ahogy még Budapest egyes részein is...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) canniball válasza GIJoe (#9) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Na persze, ezért mondták az egyik kis településen (a 6. főút, tehát a gerinc mellett) lakó ismerősnek, hogy annyian vannak az előfizetők, hogy őt már nem tudják rákötni.
De akinek már szolgáltatnak az is örüljön a 15Mbps-nak, mert az ősrégi rendszeren dsl-en ennyit tudnak adni.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#17) tixem válasza AMD Power (#4) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

Hulladék lenne az a szolgáltató, aki havi 6 ezerért korlátlan netes mobil díjcsomagot ad hűség nélkül? Hát köszönöm, de inkább maradnék, nem kívánok a másik kettőnél sz*ni drágábban, kevesebbet kapva. Aki igazán elmehetne már a sunyiba az a Telekom. Vagy legalábbis kissé észbe kaphatnának, mert le vannak maradva, mint a borravaló, az árak meg a plafonban. Náluk dolgozom, borzasztó ami ott megy :)

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#18) hito

hito
(PH! nagyúr)

Na egyvalamit itt akkor nagyon nem értek: miért keresett meg akkor a Vodafone 3-4 héttel ezelőtt, hogy rámtukmálja a gyerekcipőbe (se) járó vezetékes szolgáltatását (telefon, internet), ha éppen a piac legnagyobb szereplőjének felvásárlása volt folyamatban? :U Ennek semmi értelme.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19) Malachi

Malachi
(PH! addikt)

remélem, nem visszafejlődés lesz a vége. sok éve vagyok UPC-s, soha semmi gondom nem volt velük. kicsit drága, de errefelé (11. ker.) legalább megbízható.

(#20) GeryFlash válasza tixem (#17) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

+1

Imádom az ilyen zsigeri fröcsögést, meg hogy itt páran elalélnak az überjó vodától :D Van már renbdes 4G legalább Budapesten? Szerintem teljesen korrekt volt a UPC, Telekomotbármikor lemosta, DIGI-vel meg nyilván nem lehet versenyezni, de ahol nincs DIGI ott UPC a legjobb választás.

Az hogy itt meg sokan nyekeregnek hogy bivalybasznádon 5 megáért fizetnek 5 ezret, hát ez van, el kell dönteni hogy mennyire derogál a városi lét, ha nagyon akkor ezzel kell együtt élni, olyan tündérmesékben hinni hogy majd 40 év alatt megtérülendő vezetékhálózatot kiépít a Voda az elég megmosolyogtató.

Több mindent, kevesebb semmit!

(#21) 30z.Samu

30z.Samu
(PH! kedvence)

Sajnálom is meg nem is. Ez lesz a második tulajváltás, amióta be lett kötve hozzám a net még a Rubicom által. :D Azt felvásárolta a UPC, most a UPC-t a Yoda. Legalább egy helyen be tudok majd fizetni mindent ill. talán van esély benevezni korlátlan mobilnetre emberi áron. :D

Sic parvis magna

(#22) strogov válasza hito (#18) üzenetére

strogov
(tag)

Attól, hogy lesz felvásárlás még mennie kell az üzletnek. IPhone bemutató előtt 1 nappal még normál áron adják az 1 évvel korábbi modellt, pedig másnap le fogják árazni.
Ha szerződést kötsz velük, és úgy alakul a helyzet majd átsorolnak másik csomagba ha az neked is jó. Nekem pl. UPC már 4x emelt sávszélességet, pedig nem kértem.

(#23) virkir válasza GIJoe (#9) üzenetére

virkir
(PH! kedvence)

Ja aztán adja a szarkupac IPTv-t meg az aranyárú netet konkurencia híján.
Nagy dili...

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#24) Frici757

Frici757
(kvázi-tag)

Elég régóta vagyok UPC netes-mobilos. Nekem eddig csak pozitív tapasztalataim vannak.
150 MB/s Net+mobil (korlátlan net,150 perc,150 sms), mindkettő hűség nélkül = kevesebb mint 7500.-Ft./hó.
Aztán. A UPC a vodka hálózatát használja, no comment, a 31-es előhívószámot meg egyre kevesebbszer kell elmagyarázni. (tesco, mol, lidl is ezt használja.) Tesóm férjével elkötelezett vodkások, mindketten RED valami csomagban, prémium telefonokkal, de egy vagyont fizetnek. Félek tőle, hogy egyből hűségidős szerződéskötéssel és díjemeléssel fognak kezdeni. :(( :(( :((

Ready Player One!

(#25) azbest

azbest
(PH! nagyúr)

azért a libertinek komoly gerinchálózata is van, vajon a voda mást fpg használni vagy fizet érte.

(#26) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)

És mire megy vele a vodafone?

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S8 Black 64Gb

(#27) Kasya válasza Alchemist (#15) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Csak pesten ugyanaz olcsobb, akar fele annyi.

(#28) janeszgol válasza enginev3.0 (#26) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Tobb labon akar allni. Mar regebben is be akart torni a vezetekes piacra.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#29) jeni

jeni
(PH! nagyúr)

ha Csehektől megváltak akkor a Szlovákoktól miért nem?
A Lengyel piac kisebb mint a Németté,és mégis megtartják.

Samsung SM-G850F Alpha tartozékok eladóak! Prívátban keres!

(#30) joey04 válasza AMD Power (#4) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Nekem nincs bajom velük.

Bazinga!

(#31) Soulfly842 válasza Frici757 (#24) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

"A UPC a vodka hálózatát használja, no comment, a 31-es előhívószámot meg egyre kevesebbszer kell elmagyarázni. (tesco, mol, lidl is ezt használja.) "

Öööö... biztos vagy te ebben? ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) Gibo válasza Soulfly842 (#31) üzenetére

Gibo
(fanatikus tag)

A mobilos üzletágra gondolt. Ott a UPC a voda hálózatát használja. Már ha nem a mondat második részét kérdöjelezed meg...Arról nem tudok semmit :DDD

A magyar piacon tényleg nekik voltak a legjobb csomagjaik...Remélem a vezetékes csomagkoat nem bántja majd a Voda. Sopronban - ahol elérhetö - magasan a UPC biztosítja a legjobb vezetékes szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge

(#33) Soulfly842 válasza Gibo (#32) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

A második felére gondoltam. :)

(#34) Frici757 válasza Soulfly842 (#33) üzenetére

Frici757
(kvázi-tag)

Mármint a 31-es számot :)

Ready Player One!

(#35) Nirvanus

Nirvanus
(tag)

A végén a Vodát pedig megveszi Lölő bagóért. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#36) trec12

trec12
(őstag)

Idén szerintem ebből semmi érezhető dolog nem lesz a cikk is jövő év közepét ír mire jóváhagyásra kerül az egész történet....

(#37) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Technikailag ez vajon mit befolyásolhat? Remélem kábelhez nem nagyon nyúlnak, eddig a UPC számomra a best szolgáltató, a többi megbízhatatlan. :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#38) Keem1

Keem1
(PH! addikt)

Hála az égnek, addigra lejár a hűségem. Még van egy évem, hogy megfelelő szolgáltatót válasszak magamnak a Voda helyett. :((

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#39) pnauser válasza GeryFlash (#20) üzenetére

pnauser
(senior tag)

"Van már renbdes 4G legalább Budapesten"

Persze, hogy van.

(#40) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

reméljük elfelejtik majd a hulladék Connect Box-ot
meg végre lesz normális weblap ahol ügyet lehet intézni meg számlát befizetni :DDD
sőt nem bánnám ha a Voda kidobná a koax-ot és FTTH-ra építené át a hálózatot
van ott pénz fektessenek bele aztán versenyezzenek a T-vel meg D-vel kinek lesz több FTTH előfizetője :R

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#41) Keem1 válasza TeeJay (#40) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

Számlát befizetni csakis a díjneten kell. ;)
Évek óta ott intézem, 0, azaz nulla probléma volt eddig.

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#42) Malachi válasza Keem1 (#41) üzenetére

Malachi
(PH! addikt)

díjnet + iCsekk, így kerek

(#43) tomazin válasza TeeJay (#40) üzenetére

tomazin
(PH! addikt)

mert a voda ügyfélszolgálati felület aztán csúcsszuper (nem upct akarom védeni) konkrétan aktív ublock mellett nem tudom befizetni a számlát.

az ilyen szuper víziók honnan jönnek amúgy, hogy valaki megvesz egy full koax hálózatot, aztán lerombolja és ftth-t épít helyette? akkor minek venné meg, ahelyett, hogy újat épít?

(#44) Lackooo84

Lackooo84
(őstag)

Nem úgy volt, hogy kivonul ez a hulladék Vodafone Magyarországról?

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#45) pete_21

pete_21
(PH! addikt)

Kicsit le vagyok maradva, de ez a mondatrész mire utal?
"... e felvásárlás mellett egyelőre még a Telenor jövője is bizonytalannak tűnik, így könnyen lehetséges, hogy a sok éve kialakult oligopol szerepleosztás átrendeződik."
A Telenor jövője miért bizonytalan?

(#46) Soulfly842 válasza pete_21 (#45) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Új tulaj, új marketing stratégia. Újrapozicionálás. Ennek kontextusában akár új díjcsomag portfólió, lezárt díjcsomagok, átalakulás is jellemző lehet. Ez egyelőre sok kérdést vet fel, de az még arrébb lesz.

(#47) dajkopali válasza pete_21 (#45) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

erről csak pletyók és találgatások vannak
az igaz, hogy megszerezte a cseh milliárdos a vállalatot, de a magyar érdeklődő szinte azonnal jelezte, hogy neki is kéne - ha az új tulaj feldarabolja a régiós leányt, akkor magyar kézbe kerülhet a Telenor Magyarország

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#48) hemaka válasza GIJoe (#9) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Az igaz, hogy minden kis szaros faluba azt visz, de a mellette levo 8-9x nagyobb lakossagu varosban meg 10/0.5 a max mindenhol, lmao

Egyebkent meg nem erint a dolog, UPC-s sosem voltam a vodatol meg mar reg megszabadultam.

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ▶️ Vas: pici.tk/e

(#49) Stanlee

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

A nemeteknel a meg harmadreszben allami tulajdonban levo Telekom monopoliumot kiallt a kabeltv piacon a deal altal.

A valosagban meg inkabb az a baj(a), hogy ezaltal letrejon egy olyan szolgaltato, ami mindent tud adni sajat infrastrukturan (net, TV, telefon es mobil), raadasul sokszor ugyanolyan vagy jobb minosegben.

A masik nagy baja a nemet telekomnak, hogy a Voda a kabeltv halozaton mar most gyorsabb nethozzaferest tud adni nagyon nagy lefedettsegen, mig a telekom nem igazan tartotta a lepest, jobbnak latta a regi DSL technologiat fejleszteni az FTTx helyett. Az allami felugyelo szerv, a bnetzagentur aszisztalasaval ahol csak tudta nem engedte labdaba rugni a helyi kisebb szolgaltatokat a regi DSL FTTx altali kivaltasara. Most abba a helyzetbe kerul, hogy kb. 250 mbit letoltesi sebessegnel a DSL vektoringgal majd megall a mutatvany, a Voda a kabeltv halozaton meg mar jelenleg is ennek akar tobbszoroset is tudja adni, versenykepes aron.

Egy ilyen kimenetelre nem szamitott a telekom, de a nem megfelelo fejlesztesi iranynak elobb-utobb le kell csapodnia, es ez most jott el.

(#50) kenwood válasza GeryFlash (#20) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

pesti sufni arabol hazat veszel videken,de jar neked a gigabit is melle.
nem baj,ha a cegnek ezer ev alatt terul meg a beruhazas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.